X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączku - ten pierwszy lekarz miał certyfikat FMF? No co za typ.. skargę bym złożyła..nie mam słów ...
    Mam nadzieje, że Maluszek jednak w100% zdrowy i serduszko silne i zdrowe!!
    Zobaczysz- amnio wyjdzie dobrze!! Mocno w to wierze! Dużo sił Ci życzę!!
    Ja akurat robiłam panoramę .. mówisz, że tylko ten test z nipt by Ci dał odp ? Nie chcesz jednak spróbować zrobić?

    Zajączek :) lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączku, widzisz ten test pappa mozna włożyć między bajki... Tam jest kilka możliwości wyliczania ryzyka i wyniki wychodzą skrajnie różne. Mogą np. uwzględnić kość nosową bądź nie i wynik odlatuje. Z tym serduszkuem to za pare tygodni może się okazać, ze problem sam zniknie. U mnie nagle w 22tc pojawiły sie chore nerki, a w 21tc wszystko bylo idealnie z nimi... To Twoja decyzja oczywiście, ale może zrób najpierw panorame? Te testy bardzo dobrze wykluczają wszystkie wady. Ja bylam u wielu lekarzy (genetykow i ginekologow) i żaden nie miał przypadku ze nipt wyszlo dobrze, a dziecko urodzilo się chore. Każdy miał natomiast poronienia zdrowych płodów po amnio... Trzymam kciuki bo wiem co przechodzisz.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Haan Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Chciałabym zapytać czy któraś z Was znalazła się w podobnej sytuacji i może coś poradzić..22 października zrobiliśmy pierwsze badania prenatalne w prywatnej klinice. Wszystkie wyniki ładne, poza tym ze lekarz nie mógł znaleźć kości nosowej u naszego dzidziusia..:-( nie biorąc pod uwagę tej kości ryzyko skorygowane dla trisomii 21 wyniosło 1:1960, po tym jak wprowadził brak kości nosowej do systemu, ryzyko wyniosło 1:50..:-( jest to moja druga ciąża,pierwsza zakończyła się w 4 tygodniu na etapie pustego jaja płodowego..o ta staraliśmy się równy rok i wreszcie się udało! A tu magle taka wiadomość..lekarz potraktował mnie i meza okropnie, przedstawił jasne statystki i zaproponował amniopunkcję..kiedy zapytałam o nieinwazyjne badania, to powiedział ze możemy zrobić na miejscu harmony. Zdecydowaliśmy się od razu na test harmony. Wyniki maja być do 9 dni roboczych..jutro jest ten 9 dzień..przez święto 1 listopada wszystko nam się przedłużyło..tak czy inaczej odchodzę już od zmysłów..dodam, ze moje badanie prenatalne trwało może 8 minut..czytałam chyba już wszystkie fora na ten temat..często spotykałam się z tym, ze znalezienie kości nosowej u dzidziusia wymaga czasami od lekarza dużej cierpliwości i czasu. Tutaj nie było ani jednego ani drugiego:( jeśli ktoś tutaj mógłby podzielić się jakakolwiek wiedza na ten temat, to będę wdzięczna, bo to czekanie mnie wykańcza, nie mówiąc już o stresie który na pewno odczuwa nasza dzidzia :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 16:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz (rzekomo dobry) z certf Fmf w ogóle nie szukał kości nosowej! Usg trwało długo ale mówił ze kosc na tym etapie nie jest wyznacznikiem (???) i nawet jej nie oglądał. Tak wiec nie mam info o kości :( po tyg byłam u mojego gin i spanikowana pytałam czy on widzi kość nosowa -od razu ją znalazł i mam wydruk gdzie ją faktycznie widać (wyraźna, biała). Nie rozumiem dlaczego tamten nie szukał jej :( ryzyka z usg i pappa wyszły mi - 1:4600; mam też test panorama zrobiony (niskie ryzyko). Nie mniej też mnie to zestresowalo ... też nie rozumiem tego postępowania ... dobrze że zrobiłaś test nipt !

    Haan lubi tę wiadomość

  • Haan Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 4 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko dziękuje za odpowiedz. Czy Twój lekarz zobaczył kość nosowa na „zwykłym” kontrolnym usg? O teście pappa póki co tez nie mam żadnej informacji, mam nadzieje ze jutro się wszystkoego już dowiem :-( ci lekarze to potrafią czasami zdołować. Ten który robił mi usg prenatalne tez jest na liście lekarzy certyfikowanych fmf. Mowil, ze dopóki nie wpisuje braku kości do systemu to jest ok..ale wyniki, które otrzymałam były z ryzykiem 1:1960, bo stwierdził ze w 1 badaniu prenatalnym kość nie jest badanym markerem, niemniej jednak powinna już być wyraźnie widoczna..i bądź tu madry człowieku :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haan wrote:
    Ciasteczko dziękuje za odpowiedz. Czy Twój lekarz zobaczył kość nosowa na „zwykłym” kontrolnym usg? O teście pappa póki co tez nie mam żadnej informacji, mam nadzieje ze jutro się wszystkoego już dowiem :-( ci lekarze to potrafią czasami zdołować. Ten który robił mi usg prenatalne tez jest na liście lekarzy certyfikowanych fmf. Mowil, ze dopóki nie wpisuje braku kości do systemu to jest ok..ale wyniki, które otrzymałam były z ryzykiem 1:1960, bo stwierdził ze w 1 badaniu prenatalnym kość nie jest badanym markerem, niemniej jednak powinna już być wyraźnie widoczna..i bądź tu madry człowieku :-(
    Tak - ginekolog na usg podczas zwykłej wizyty po tygodniu od prenatalnych- i od razu ją było widać - biała błyszcząca - patrzę na wydruk i w Google i to musi być ta kość. Lek od razu ją znalazł - fakt, że młody się dobrze ustawił ;)
    Dokładnie to samo mi tamten dr mówił - dlatego się zmartwiłam bo jednak inne dziewczyny maja podana kość ..
    Ja ufam, że ryzyko z usg pappa No i przede wszystkim nipt test są wiarygodne - nie draże już tematu i nie robię amnio...
    genetyk krótko omówiła wyniki i też to potwierdziła ..a w ogóle ominęła temat kości.. jednak i tak mnie to martwi
    To w końcu jest badanym markerem czy nie ? u mnie pominął zupełnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 22:24

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haan, kość nosowa jest markerem ZD. Ale jej brak na etapie pierwszego prenatalnego często się zdarza. Zobaczenie jej wymaga bowiem precyzji w badaniu. Moim zdaniem u twojego dziecka wszystko jest ok, a harmony to tylko potwierdzi.

    Haan lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Haan Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam dziewczyny za odpowiedzi. Mam nadzieje, ze to wszystko dobrze się skonczy. Siedzę właśnie jak na szpilkach w pracy i czekam na telefon z informacja, ze są wyniki..bardzo się boje, bo lekarz przedstawił nam to wszystko jak najczarniejszy z możliwych scenariusz. Obyście miały racje!

    Zajączek :) lubi tę wiadomość

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety zapewne Harmony i inne testy mają szansę wyjść prawidłowo co nie oznacza, że będzie dobrze - jest jeszcze niestety te kilka procent szans na rzadkie wady genetyczne.
    A że w naszym przypadku z tą wadą serca, która jest podejrzewana, idzie w parze rzadka wada, to nie ma pewności czy nawet Panorama ją by wykryła. Z tego względu nie mamy wyjścia i musimy zrobić amnio z mikromacierzą...
    ale dziewczyny, ja się naczytałam i serio ryzyko poronienia jest minimalne (0.11%). .. a musimy wiedzieć co się dzieje i jakie postępowanie na przyszłość, bo temat jest zbyt poważny...

    Tutaj możecie poczytać o amnio:
    https://mamaginekolog.pl/amniopunkcja/

    Ale i tak - wada serca mnie przeraża :(
    Bo wiem zdroworozsądkowo, że przy takich wynikach szanse na wady rozwojowe nie są takie wysokie - bo 20% ale zawsze....

    Co Wam będę mówić, przeżywamy prawdziwy dramat, dzisiaj myśłałam, że nie wstanę z łożka...

    Haan - co do kości nosowej, to jeszcze na tym etapie może być mało widoczna, więc tym się tak bardzo nie martw tylko sprawdź to jeszcze za tydzień/dwa - a najlepiej u super specjalisty - są tacy i dziękuję opatrzności, że ja tak szybko się u takich znalazłam...

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączku :( masz racje - ja też bym zrobiła amnio. Faktycznie znalazłam te dane, że ryzyko jest niższe niż 1%.
    A co to za wada serduszka ? Co lekarz mówił ?
    Bardzo mi przykro, że to musisz przechodzić teraz takie piekło, ale trzeba mieć nadzieje do końca !
    Ech - zobacz, ja przez tego lek i kość też sie zestresowałam ... i liczę że moj gin sie nie pomylił i że to faktycznie jest ona...
    tylko jak lekarz po pren obliczył to ryzyko które mi podali bez tej kości ?

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze serio w większości to konowały... na pewno ten u którego ja robiłam a to przecież klinika niepłodności...

    Podejrzewają Zespół Fallota - na szczęście to wada operacyjna ale i tak odchodzę od zmysłów...
    Mam stany od nadziei, po totalne doły i pytania, czemu my? Zawsze pragnęliśmy dziecka... los nas mocno doświadcza :(

    Pierwszy lekarz uznał, że serce jest prawidłowe - tak mam na badaniu USG, ale niestety wierzę drugiemu badaniu, bo lekarka u której byłam to bardzo znana Pani Doktor i jak ona coś widzi, to trzeba to sprawdzić... Na szczęście nie ma lepszego adresu niż ona właśnie, więc wiem, że już nic więcej nie można zrobić...

    Pozostaje tylko czekać i przetrwać ten czas.

    P.S. Nam na drugim usg wykluczono wszystkie główne 3 trisomnie... niestety przezierność karkowa pozostała podwyższona - między 3 a 4 (no ale to już nie jest 4.7)... więc jest mocne wskazanie do wady serca :( Jeżeli wykluczymy wady genetyczne po amniopunkcji to pozostają kolejne badania - tym razem serduszka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 11:11

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ech - zobacz, ja przez tego lek i kość też sie zestresowałam ... i liczę że moj gin sie nie pomylił i że to faktycznie jest ona...
    Facet sto razy sprawdzał bo się milion razy dopytywałaś i nawet wydrukował zdjęcie, aby już zakończyć temat. A ty teraz zastanawiasz się nad tym, czy się pomylił... Zaraz pewnie będziesz doszukiwać się wad serca, bo ktoś na forum o tym napisał.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Facet sto razy sprawdzał bo się milion razy dopytywałaś i nawet wydrukował zdjęcie, aby już zakończyć temat. A ty teraz zastanawiasz się nad tym, czy się pomylił... Zaraz pewnie będziesz doszukiwać się wad serca, bo ktoś na forum o tym napisał.
    Nie - on tylko kontrolne usg zrobił na zwykłym badaniu które mam co msc - nie sprawdzał 100 razy- a zrobił to sam bo widzial opis z usg genet., ze nie było info o kości; a wydruki zawsze dostaje z badania - kilka zdjeć.
    Nie piszę przecież o wadach serca itp - niczego nie szukam - pisze tylko o tym ze lek na usg genet w ogóle pominął kwestie kości nosowej- a to chyba nieprawidłowo, bo piszecie tu ze powinien ja sprawdzić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek :) wrote:
    Lekarze serio w większości to konowały... na pewno ten u którego ja robiłam a to przecież klinika niepłodności...

    Podejrzewają Zespół Fallota - na szczęście to wada operacyjna ale i tak odchodzę od zmysłów...
    Mam stany od nadziei, po totalne doły i pytania, czemu my? Zawsze pragnęliśmy dziecka... los nas mocno doświadcza :(

    Pierwszy lekarz uznał, że serce jest prawidłowe - tak mam na badaniu USG, ale niestety wierzę drugiemu badaniu, bo lekarka u której byłam to bardzo znana Pani Doktor i jak ona coś widzi, to trzeba to sprawdzić... Na szczęście nie ma lepszego adresu niż ona właśnie, więc wiem, że już nic więcej nie można zrobić...

    Pozostaje tylko czekać i przetrwać ten czas.

    P.S. Nam na drugim usg wykluczono wszystkie główne 3 trisomnie... niestety przezierność karkowa pozostała podwyższona - między 3 a 4 (no ale to już nie jest 4.7)... więc jest mocne wskazanie do wady serca :( Jeżeli wykluczymy wady genetyczne po amniopunkcji to pozostają kolejne badania - tym razem serduszka.
    No dokładnie - jak ufać niektórym lekarzom... ?? I to niby lekarz, który ma certyfikat itp i co ... ?
    dobrze, że poszłaś do tej dr.
    Ten pierwszy to był z Twojej kliniki dr ??
    Bardzo mi przykro Zajączku :( czy będziesz mieć jeszcze jakieś wizyty przed amnio?

  • Haan Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Wyniki z Harmony przyszły - zdrowy chłopczyk!!! Test pappa z krwi również wyszedł dobrze-dostałam dzisiaj wynik z testem Harmony ☺️ Byłam tez na wizycie kontrolnej u swojej Pani doktor dzis i powiedziała, ze kość nosowa jest faktycznie mała, ale JEST i w naszym przypadku o niczym złym nie świadczy! Także wszystkie kobitki, które dostalyscie podobne informacje do moich ..NIE ZAŁAMUJCIE SIĘ! Bo lekarze niejednokrotnie sypią tymi statystykami do nas - Rodziców jak im wygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 19:02

    Ciasteczko777, Zajączek :), edka85, Kleopatra, Asiaf lubią tę wiadomość

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haan wrote:
    Dziewczyny! Wyniki z Harmony przyszły - zdrowy chłopczyk!!! Test pappa z krwi również wyszedł dobrze-dostałam dzisiaj wynik z testem Harmony ☺️ Byłam tez na wizycie kontrolnej u swojej Pani doktor dzis i powiedziała, ze kość nosowa jest faktycznie mała, ale JEST i w naszym przypadku o niczym złym nie świadczy! Także wszystkie kobitki, które dostalyscie podobne informacje do moich ..NIE ZAŁAMUJCIE SIĘ! Bo lekarze niejednokrotnie sypią tymi statystykami do nas - Rodziców jak im wygodnie.

    Świetnie wieści! Bardzo się cieszę!!!

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    No dokładnie - jak ufać niektórym lekarzom... ?? I to niby lekarz, który ma certyfikat itp i co ... ?
    dobrze, że poszłaś do tej dr.
    Ten pierwszy to był z Twojej kliniki dr ??
    Bardzo mi przykro Zajączku :( czy będziesz mieć jeszcze jakieś wizyty przed amnio?

    Nie, już żadnych wizyt. Amnio w poniedziałek... potem 7 dni czekania... a potem zobaczymy co dalej.

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haan- bardzo się cieszę !! Ufff !!! Gratulacje !!!!!
    Zajączku / dobrze, że tak szybko! A wzięłaś Fish, że wynik tak szybko czy co?

  • Zajączek :) Ekspertka
    Postów: 154 137

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Haan- bardzo się cieszę !! Ufff !!! Gratulacje !!!!!
    Zajączku / dobrze, że tak szybko! A wzięłaś Fish, że wynik tak szybko czy co?

    Jak się robi mikromacierz to jest szybciej... Fish mówi tylko o głównych trisomniach a u nas raczej są one wykluczone...

    ckai9jcgk4swcbtv.png
  • Haan Debiutantka
    Postów: 14 9

    Wysłany: 6 listopada 2018, 02:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Wam dziękuje!!
    Szczerze powiedziawszy to większe wsparcie i więcej informacji można znaleźć tutaj niż u niejednego lekarza.

    Zajączku trzymam kciuki za Ciebie z całego serca - bądź silna, to wszystko może się jeszcze pieknie poukładać!

    Ciasteczko dziękuje!

    Jestem najszczęśliwsza na świecie, po dwóch tygodniach okropnych mysli, płaczu i lęku.


    Ściskam <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 02:57

    Zajączek :) lubi tę wiadomość

‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ