X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • truskawka1906 Koleżanka
    Postów: 64 0

    Wysłany: 9 listopada 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Nie ja pobieralam w Krakowie. Dzidziuś miał 66mm i wtedy ta przeziernosc 2.2mm. Maz właśnie dzwonił i podobno w systemie wyniku jeszcze nie ma :/
    Kochana a gdzie dokładnie w Krakowie pobierałaś? Bo jak się zdecyduję, a raczej tak będzie to też interesuje mnie Krk..
    Dziewczyny a jak u was wygladała różnica w wynikach pomiędzy PAPPA a NIFTY? Może być tak że np wg pappa trisomia 21 1:1000 a Nifty da niższe ryzyko nawet do kilkudziesiąt tysięcy?

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 9 listopada 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Pappa miałam ZD 1:679, według Nifty ZD 1:900682658 więc różnica jest znaczna. Oprócz tego w Nifty masz określony wynik jako prawidłowy/nieprawidłowy.

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dobreusg na Fieldorfa Nila. Tam tez robilam usg, polecam :)
    Ja pappy nie robiłam w ogóle

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 listopada 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    W dobreusg na Fieldorfa Nila. Tam tez robilam usg, polecam :)
    Ja pappy nie robiłam w ogóle
    Jesli z samego usg i wywiadu mialaś 1:11000 to wraz z wynikiem pappy ryzyko byloby jeszcze mniejsze. Ja z samego usg i wywiadu mialam 1:700. Po pappie 1:10000. I to mnie zdecydowanie uspokoiło. Nie wiem czym sie denerwujesz, Twoje dziecko jest okazem zdrowia.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jesli z samego usg i wywiadu mialaś 1:11000 to wraz z wynikiem pappy ryzyko byloby jeszcze mniejsze. Ja z samego usg i wywiadu mialam 1:700. Po pappie 1:10000. I to mnie zdecydowanie uspokoiło. Nie wiem czym sie denerwujesz, Twoje dziecko jest okazem zdrowia.

    niekoniecznie, mogloby mi wzrosnac. Mam ciaze na lekach po ivf...Czesto pappa psuje wynik, czytalam troche na ten temat. Dlatego nawet nie chcialam jej robic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 22:14

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 listopada 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    niekoniecznie, mogloby mi wzrosnac. Mam ciaze na lekach po ivf...Czesto pappa psuje wynik, czytalam troche na ten temat. Dlatego nawet nie chcialam jej robic...

    I jak wyniki?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 12 listopada 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma wyników. Czekam dalej

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 13 listopada 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na oczy nie widziałam ale podobno wynik prawidłowy i facet tak jak wynikało z usg :) ufff kamień z serca. Mimo paskudnej pogody i bólu głowy, humor mi sie bardzo poprawił :)

    catalina1988, martek88 lubią tę wiadomość

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 13 listopada 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest świetna wiadomość!

    mamaporaz2 lubi tę wiadomość

  • Tojanatalia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki. Miałam pierwsze badanie prenatalne. Na którym wyszło wszystko książkowo. Wymiary , biochemia . Na drugim badaniu niby wszystko ok ale krótki nosek 3,4. Niby nic to nie oznacza, bo w pierwszym badaniu sprawdza się kość nosową. Nie daje mi to spokoju. Umówiłam się na test Harmony. Bo strasznie to przeżywm. Czy ktoś miał taki przypadek z tym noskiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 19:00

    Stresik
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 13 listopada 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tojanatalia wrote:
    Cześć Kobietki. Miałam pierwsze badanie prenatalne. Na którym wyszło wszystko książkowo. Wymiary , biochemia . Na drugim badaniu niby wszystko ok ale krótki nosek 3,4. Niby nic to nie oznacza, bo w pierwszym badaniu sprawdza się kość nosową. Nie daje mi to spokoju. Umówiłam się na test Harmony. Bo strasznie to przeżywm. Czy ktoś miał taki przypadek z tym noskiem?

    Mi nikt nie mierzył długości noska juniora, sprawdziła tylko czy jest kość nosowa...tyle..
    Ja przezywałam przezierność 2.2mm jak widać niepotrzebnie. Ale test z krwi polecam, bo wiem, że już będę spokojna a na pewno bym bez tej wiedzy nie była...

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 13 listopada 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz słyszę o tym, by mierzono długość kości nosowej... Generalnie jest albo nie ma, wiadomo, że długości są różne bo i nosy mamy różne. A z jakiego powodu umówiłaś się na badanie Harmony? Lekarz Ci polecił? Konsultowałaś to z kimś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 20:11

  • Tojanatalia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam na drugim prenatalnym . To lekarz stwierdził że kość jest krótka. Ale że na pierwszych badaniach była kość widoczna to powinno być doborze. Słowa powinno być dla mnie nie do końca przekonujące. Na drugi dzień załatwiłam wizytę u genetyka który stwierdził że lekarz nie potrzebnie mnie nastraszył i ryzyko jest niskie. Więc jeszcze było mi mało i umówiłam się do kogoś innego na Pranatalne. I nic nie mówiąc. Czekałam co lekarz stwierdził. I wszystko ok ale krótki nosek. Czyli To samo. On również stwierdził że ryzyko jest niskie. Ale jakoś nie daje mi to spokoju. Bo ten pierwszy lekarz zasugerował aminopunkcje. W szpitu stwierdzili że to badanie jest nie potrzebne. Więc zostaje mi test.

    Stresik
  • Tojanatalia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test jest nieinwazyjny. To co mi szkodzi. A po co mam się martwić trzy miesiące. I dostawać na głowę. Starałam się o tego maluszka pięć lat. I teraz po prostu wariuje.

    Stresik
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 13 listopada 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz ryzyko wyliczone? Robiłaś pappa czy tylko USG? Generalnie testy nieinwazyjne (typu Harmony, Nifty, Panorama) zalecane są przy tzw ryzyku pośrednim czyli 1:300 a 1:1000 a metody inwazyjne (typu amniopunkcja) przy ryzyku wysokim czyli powyżej 1:300. Mi genetyk cały czas powtarzał, że badań nie robią się od tak, muszą być wskazania ale oczywiście każdy może sobie zrobić te płatne (jeśli oczywiście ma takie pieniądze) na życzenie. Ja myśle, że u Ciebie absolutnie nie ma powodów do niepokoju. Przejrzałam tez wszystkie moje USG, w tym od prof Szaflika z Matki Polki i ja wcale nie miałam ani razu jej mierzonej, wszędzie tylko pisali że jest i tyle.

  • Tojanatalia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas pierwszego badania prenatalnego miałam usg i test pappa wyszedł dobry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 23:16

    Stresik
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 listopada 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Na oczy nie widziałam ale podobno wynik prawidłowy i facet tak jak wynikało z usg :) ufff kamień z serca. Mimo paskudnej pogody i bólu głowy, humor mi sie bardzo poprawił :)
    Inaczej byc nie moglo.

    mamaporaz2 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Karolyna Autorytet
    Postów: 955 294

    Wysłany: 15 listopada 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam wyniki Nifty. DNA dziecka prawidlowe, wszystkie prawdopodobienstwa niskie, ale oczywiscie sie wkrecam, bo cffdna to tylko 3,8% (13 tydz). W uwagach jest napisane, ze moze to byc spowodowane zaobserwowana niewielka hemoliza. Moge odetchnac spokojnie :P ?

  • Karolyna Autorytet
    Postów: 955 294

    Wysłany: 15 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka1906 wrote:
    Kochana a gdzie dokładnie w Krakowie pobierałaś? Bo jak się zdecyduję, a raczej tak będzie to też interesuje mnie Krk..
    Dziewczyny a jak u was wygladała różnica w wynikach pomiędzy PAPPA a NIFTY? Może być tak że np wg pappa trisomia 21 1:1000 a Nifty da niższe ryzyko nawet do kilkudziesiąt tysięcy?

    W Krakowie krew do Nifty przyjmuje np. Sofimed, Ultramedica, CM Macierzynstwo. Na stronie Nifty masz podane placowki. Mi lekarz polecil Genom w Rudzie Slaskiej i tam tez pojechalam.
    U mnie "watpliwy" byl ZE 1:900. Wg nifty ryzyko to 1 do kilkaset tysiecy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 17:30

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 15 listopada 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, czy to dobry wątek, ale nie wiem też gdzie indziej mogłabym napisać.

    Wczoraj byłam na rutynowej wizycie ciążowej u mojego ginekologa, jednocześnie certyfikowanego lekarza od usg prenatalnego. Był to u mnie koniec 10 tygodnia (9tc+6) więc za wcześnie na jakiekolwiek pomiary NT czy kości nosowej. Jednak zbyt duża przezierność karkowa od razu rzucała się w oczy na usg. :( W tym momencie przy CRL maluszka 3,00cm, NT wynosi aż 3,8mm. Choć lekarz podkreślał, że to jeszcze nie ten etap, by to mierzyć i diagnozować. Prenatalne mam dopiero 5 grudnia, ale strach wczoraj został w nas zasiany straszny.

    Czy któraś z Was ma za sobą podobne doświadczenia? Tak duża przezierność, na tak wczesnym etapie? Czy jest szansa, że to się zmniejszy, czy tylko proporcjonalnie urośnie z dzieckiem :( Tak bardzo się boję.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ