X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 wrote:
    No ja zrobiłam, w Pl, czekam na wynik, ale to faktycznie nowość. Nie mam wykształcenia medycznego i nie bardzo już pamietam, jakie wady obejmuje, jest dla 6 trisomii, tak jak napisała Kasku i jeszcze jakaś jedna i dodatkowo 6 innych wad genetycznych (nie trisomii), których nazw nie pamietam, takie poszerzone Harmony czy Nifty.
    Nifty też bada więcej wad niż Harmony ale jest od nbiego mniej dokładne. Zaraz poszperam i poszukam może czegoś na tema Twojego testu

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.ivi-fertility.com/en/patients/assisted-reproduction-techniques/nace-and-nace-plus/ Znalazłam coś takiego ale niestety nei znam na tyle języka ang by wiedzieć o co chodzi:/ w języku pl nic nie widzę:/

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    faf6a0548cbbdc42967cbcdcbe7ecf50.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    bercia
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa09 a kiedy się spodziewasz wyników? Jakieś nieprawidłowości w USG czy w krwi spowodowały dalszą diagnostykę?

    IviQ, skoro do tej pory miałaś same obcasy, to ja Ci mówię - pięć par płaskich to mało. Odczekaj z tydzień i uderzaj na drugą turę zakupów ;-)

    Chociaż ja Wam powiem, że od ubiegłego wtorku w ogóle nawet nie mogę pomyśleć o zakupach innych niż spożywcze. Jakoś mnie od sklepów odrzuca i chociaż mogłabym się wybrać na zakupy w ramach pocieszającej terapii, to jakoś nie mogę się zmusić.

    W ogóle tak przygasłam pod wieczór. Drugi dzień z rzędu zeżarłam pół kilo bobu, brzuch mam trzy razy większy niż jeszcze w poniedziałek i jakoś mnie ten brzuch dołuje. Wolałabym, żeby na razie był mniejszy i nie przypominał tak ostentacyjnie o ciąży dopóki nie mam wyników :-/

    A Kaśku pewnie teraz świętuje i objada się jakimiś pysznościami :-)

    Właśnie, Kaśku, jak jutro się dorwiesz do kompa na chwilę, napisz mi proszę którego oddawałaś krew do Harmony (i czy rano, czy po południu). To sobie policzę, kiedy najwcześniej mogę się spodziewać telefonu :-)

    grubabercia lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku - gratuluję wyniku! Mam nadzieję, że teraz odetchniesz z ulgą. Ja też po teście Harmony odetchnęłam, jednak tylko na chwilę. Trzech lekarzy pogratulowało zdrowego syna, czwarty zaś - kutasiarz - kazał mi natychmiast iść na amniopunkcję! Nawet mnie nie zbadał, nie przejrzał USG. Stwierdził, że można te wyniki wyrzucić do kosza. Kij mu w oko, staremu dziadowi.

    Ciekawa jestem czy zdecydujesz się na amnio?

    Jeśli chodzi o ten test Nace, Nace Plus to z tego co jest napisane na tej stronie to nie różni się on w niczym od Harmony i Nifty. Testuje DNA dziecka na trzy trisomie, oraz ewentualność triplodii.

    Michcia - ja oddawałam krew po południu w czwartek. Miałam wynik po 11 dniach. Według dokumentu jaki dostałam: data pobrania 26 luty - data dostarczenia 2 marca.
    6 marca sporządzono wynik, który przetłumaczony na język polski dotarł do mnie mailem 9 marca.

    grubabercia lubi tę wiadomość

    in8vzdb.png
  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to mam wyniki;) wszystko ok. stresowalam się, bo moja koleżanka (spotkalam ja podczas ostatniej wizyty u gina wpoczekalni) tez usg miala wzorcowe a wg Pappa t21 wyszła jej 1:104. miala amnipounkcję i test Fish i wyszła zdrowa dziewczynka.

    ja wyniki miałam w normie: kość nosowa obecna, przeziernośc 1,7

    wyniki testu PApp-a, ryzyko trisomii 21, 18, 13 zmalało u nas do 1;20tyś
    wolne b_hcg 31,11 odpowiada 0.937 MoM
    Papp-a 9,020 odpowiada 2,488 MoM - cokolwiek to znaczy

    uffffffffffffff :) no to teraz luzik, czas zacząć nabierać masy :)

    Kaśku, grubabercia lubią tę wiadomość

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondik, super wyniki! Jak to mówi nasz skoczek "nic, ino się cieszyć" :-)
    Możesz się zająć teraz wybieraniem wózka, ubranek itd.
    A my, mam nadzieję, wkrótce do Ciebie dołączymy.

    SweetCherryPie, to mnie zaskoczyłaś! Bo te Twoje 11 dni, to tylko 6 dni roboczych. Teraz to się nieźle zestresowałam, bo u mnie sześć dni roboczych mija właśnie dziś :-D Nie sądziłam, że w ogóle się zdarza, że wynik podają wcześniej niż po 10 dniach roboczych, a nawet się nastawiałam na te 15.

    A tym jednym lekarzem, to w ogóle nie możesz się przejmować. Jeszcze bym zrozumiała stres, gdyby to był jedyny lekarz, z jakim konsultowałaś wynik. Ale skoro trzech pozostałych mówi Ci, że wyniki są wiarygodne, to czas o tamtym jegomościu zapomnieć. Możesz go zawsze obsmarować w internecie ;-) dla pocieszenia przypomnę. Moja pani ginekolog powiedziała mi, że gdyby była na moim miejscu, z moimi wynikami, zdecydowałaby się na badanie DNA zamiast amnio. Mnie to przekonuje :-)

    grubabercia lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SweetCherryPie, muszę Ci przypisać sukces. Tak się jakoś zestresowałam, policzywszy Twoje dni oczekiwania na wynik, że moje zaparcia stały się wspomnieniem :-P

    Ciekawe co tam u Kaśku, co postanowili i czy pojechali się spotkać z tym lekarzem od amnio...

    SweetCherryPie, grubabercia lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chyba wynik wywołałam telepatycznie!

    Dzwonili z Genomu z wynikiem Harmony.

    ZDROWA DZIEWUCHA :-D

    Kaśku, SweetCherryPie, grubabercia, IviQ lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello
    Tak pojechaliśmy się spotkać z doktorkiem... co więcej jestem po amnio. Leżę już sobie w domku i jak na razie jest ok :-)
    Co mnie przekonało:
    - tak jak w przypadku SweetCherryPie kilku lekarzy mi mówiło że powinnam jednak zrobić amnio, tylko Ci moi byli mili i raczej doradzali przedstawiali argumenty a nie zachowywali się jak fiu...;
    - harmony bada ryzyko a amnio stwierdza fakt (kriotyp prawidłowy a jeśli nie to co jest nie tak -na tej podstawie można podjąć leczenie dzidziola jeszcze w brzuchu)
    - dr Kucharski z Damiana (bo tam robiłam amnio) powiedział że amnio robią od10 lat i jeszcze nie mieli przypadku powikłań - co nie znaczy że jakiś się nie zdarzy;
    - i chyba najważniejsze: lekarze już tak mi namotali w głowie odnośnie informacji czy w moim przypadku harmony ma sens czy tylko amnio, że bałam się że do końca ciązy będę się stresować czy aby na pewno wszystko z dzidzią jest ok. A i tak psychicznie już byłam przygotowana na to badanie.


    Harmony miałam pobrane 2.04 rano więc wynik dostałam telefonicznie po 9 dniach roboczych. Do mnie zadzwonili od razu jak dostali wyniki. Odebrać je bedziemy mogli dopiero jak lekarz je obejrzy i opisze-pewnie dziś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2015, 13:14

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Dziewczyny, chyba wynik wywołałam telepatycznie!

    Dzwonili z Genomu z wynikiem Harmony.

    ZDROWA DZIEWUCHA :-D

    Ale zarąbiście!!! :-) To dziś też wcinasz bób w ramach świętowania !!! :-D

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku,
    szczerze, to po tym co Ci lekarze powiedzieli i w związku z faktem, że we wszystkich trzech trisomiach miałaś skopane ryzyko, też bym się zdecydowała na amnio :-)
    Teraz leż i odpoczywaj!! I pisz do nas koniecznie :-)

    Ja się śmieję, że złe wyniki krwi miałam dlatego, że się dziewczę wkurzyło, że roboczo nazywamy ją Wacław :-D

    Dziewczyny. Prawdzie w oczy: Kaśku i ja miałyśmy największe ryzyko. Jak u nas jest dobrze, to u Was nie może być inaczej :-)

    A z bobem odczekam, bo po wczorajszym jeszcze cierpię ;-)

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    no widzisz a ja mam z kim, zakazu nie ma ale mojemu jakoś się nie chce i juz

    IviQ a kuszenia koronkami i falbankami próbowałaś?
    Na mojego zawsze działa :-P

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Kaśku,
    szczerze, to po tym co Ci lekarze powiedzieli i w związku z faktem, że we wszystkich trzech trisomiach miałaś skopane ryzyko, też bym się zdecydowała na amnio :-)
    Teraz leż i odpoczywaj!! I pisz do nas koniecznie :-)

    Ja się śmieję, że złe wyniki krwi miałam dlatego, że się dziewczę wkurzyło, że roboczo nazywamy ją Wacław :-D

    Dziewczyny. Prawdzie w oczy: Kaśku i ja miałyśmy największe ryzyko. Jak u nas jest dobrze, to u Was nie może być inaczej :-)

    A z bobem odczekam, bo po wczorajszym jeszcze cierpię ;-)

    Michcia dzięki wielkie! Zawsze jest gdzieś z tyłu głowy czy to na pewno potrzebne co by nie było to jednak jakieś ryzyko. Jakoś 'letciej' mi się zrobiło jak tak napisałaś :-)


    Za Wacława też bym się wkurzyła :-) Hmm w sumie całkiem ładne imię.. .bo teraz jestem na etapie wybierania imion męskich. Bo zapomniałam wam z tego wszystkiego napisać że u mnie chopiec znaczy meczizna :-)

    Co do prawdy w oczy: Dokładnie,Popieram i obiema rękami podpisuję :-)

    A z bobem rozumiem... musimy znaleźć inny sposób świętowania dobrych wyników, taki z mniejszymi skutkami ubocznymi.

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku, widzisz, a my byliśmy pewni, że będzie chłopiec, od zawsze. Miał być wymarzony Wituś - Witold.

    A teraz cholera wie, co my z tą naszą Wacławą zrobimy :-D

    Miałaś wcześniej jakieś typy dla obu płci?

    Cieszę się, że mogłam trochę humor poprawić. Nie chciałam tego pisać wczoraj, bo decyzja oczywiście Wasza, ale zrobiłabym tak samo jak Ty :-)

    Kaśku, grubabercia lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    no wlasnie ja zadnych płaskich nie miałam stąd taka rozrzutność, do tego jakąś bieliznę musiałam zakupić bo mi się juz cycki nie miescily w ryzach :p

    Moje cycki to w ogóle swój świat mają i wszystkie biustonosze mają w poważaniu. Ale co im się dziwić przed ciążą miałam rozmiar 65E. A tuż przed tym jak się dowiedziałam o ciąży kupiłam taki super wypasiony wiecie exclusive (cena też exclusive ale czasem można poszaleć) biustonosz w rozmiarze 65G i co nawet miesiąc go nie nosiłam. teraz co chwilę muszę kupować większe. A ostatnio jak byłam w Motherhood to nie mieli już na mnie rozmiarówki...
    Jak mi ktoś powie że duży biust jest super to mu rachunki za biustonosze przedstawię ...

    grubabercia, IviQ lubią tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Kaśku, widzisz, a my byliśmy pewni, że będzie chłopiec, od zawsze. Miał być wymarzony Wituś - Witold.

    A teraz cholera wie, co my z tą naszą Wacławą zrobimy :-D

    Miałaś wcześniej jakieś typy dla obu płci?

    Cieszę się, że mogłam trochę humor poprawić. Nie chciałam tego pisać wczoraj, bo decyzja oczywiście Wasza, ale zrobiłabym tak samo jak Ty :-)

    Dzieki jeszcze raz :*

    Tak miałam typ od początku jakoś że chłopiec. Zaczęło się od tego że zaczełam o dziecku mówić ON. Potem dołączyli znajomi którzy nieświadomie komentowali np o to już chłop jak dąb albo tym podobne :-)

    Wacława ..też piknie. Tylko czy dziecko wytrzyma..W sumie mam w rodzince Wiesię i fajna z niej babka :-)

    Apropo pysznego bobu, oczywiście że i u mnie skutek uboczny się pojawił i męczył okrutnie już od wczoraj i dziś przez cały ranek. Czekam już przed gabinetem na zabieg i sobie myślę no tak przez całe amnio będę myśleć jak tu dwójkę powstrzymać. A potem jeszcze leżeć przez godzinę ... przecież ani ja nie wytrzymam ani reszta ze mną na sali bo przecież wichry będą że hej !!
    Ooo co ja się nacierpiałam .. ale na szczęście udało mi się zaatakować z sukcesem toaletę tuż przed zabiegiem. Oj nie polecam bobu przed amnio :-P

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IviQ wrote:
    WOW gratuluję!!!!!!!!!!!!!! normalnie gdybym mogła pić obaliłabym całą butelkę wina za Was.
    Przypomnij mi tylko jak możesz jakie mialas wyniki prenatalych?

    Ej właśnie w ramach świętowania możemy pić kefir to takie trochę sfermentowane mleko toż prawie jak wino. To ja dziś obalę flaszeczkę na część wyników Michci i Blondik. TO na zdrówko i do dna :-P

    Blondik GRATULUJĘ !! :-)
    Kurcze ale dziś super pozytywny dzionek :-)

    IviQ moje wyniki były takie:
    CRL 50 mm; NT 1,8mm reszta USG też w normie
    Z testu Pappa ryzyka: T21 1:95 T18 1:27 a T13 1:231 -> więc ryzyko wysokie wszędzie
    Markery: Pappa: 0,250 IU/I (0,095 MoM); wolne bHCG: 9,8 IU/I (0,225 MoM) -> oba za nisko 9kom po strzałkach są tylko na podstawie mojej wiedzy z netu więc proszę się nie sugerować za bardzo :-) )

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...
    nie bylo mnie "chwilke"a tu takie wspaniale wiadomosci!!!!!!!!
    Ciesze sie razem z wami!! Oczywiscie nie obylo sie bez łez...ostatnio wogole sie jakas taka płaczliwa zrobilam...
    Zatem jeszcze ja musze poczekac na wyniki by moc z wami swietowac "
    Jakos jestem dziwnie spokojna...czy to normalne?????!!!!
    Porownujac wyniki z wynikami Kaśku czy Michci to moje maja blizone wartosci do Waszych wiec skoro u was dobrze to mam nadzieje ze i u mnie bedzie dobrze :D mnie sie marzy dziewczynka..mam chlopca wiec chcialabym miec teraz mala Ksiezniczke :D
    W poniedzialek mam rutynowa wizyte u mojej gin.Bedzie to poczatek 20 tyg.wiec pewnie bedzie mogla cos juz powiedziec na temat płci dziecka...
    No i mam w planie zabrac synka na to usg... Cieszy sie ze bedzie mial rodzenstwo(chce braciszka :) Od poczatku byl zainteresowany ciaza..Ogladal kazde zdjecie usg ikazal wszystkim pokazywac :D
    Co sadzicie aby mu pokazac dzidziusia na ekranie..Moja gin nie widzi problemu i kazala go przyprowadzic...

    Kaśku lubi tę wiadomość

    bercia
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Miałaś wcześniej jakieś typy dla obu płci?

    Hihi dopiero teraz zaczaiłam że ty o typy imion pytasz :-)
    Jakoś jeszcze typów nie mieliśmy no i badziej tak na chłopca jednak ukierunkowane.
    Dla dziewczynki gdzieś przewijały się Tosia (Tola), Lena lub Kornelia. Dla chłopców lista rozważań nie jest zamknęta i sie zmienia cały czas. Obecnie pewnie zaczniemy dyskusję od: Marcela i Tymona.

    8R8Zp1.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ