X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę aby dziewczyny, które ją miały się wypowiedziały i zapraszam do rozmowy

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są moje wyniki

    12 grudzień: 12tyd. 3 dni - CRL 60,0mm fałda karkowa NT:2,2mm kość nosowa jest
    14 grudnia: 12tyd. 6 dni - CRL 61,25mm NT: 2,3mm kość nosowa widoczna
    16 grudnia: 13 tyd. 1 dzień - CRL: 66,8 NT: 3,4mm kość nosowa: trudna do oceny
    ryzyko jest teraz 1:26 po teście PAPPA ryzyko 1:177 mimo wszystko zdecydowałam się na amniopunkcję. 8 stycznia mam termin.
    Jeśli któraś z was już przez to przeszła proszę o wpis.

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Alis Autorytet
    Postów: 986 4355

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Alexast. Jestes juz po? Jak bylo? Trzymam kciuki.

    aY05p2.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amnio mam 8 stycznia. Chciałabym mieć to już za sobą.

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Kota Autorytet
    Postów: 452 654

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, ja osobiscie nie mialam, ale moja siostra tez miala podwyzszone ryzyko i zdecydowala sie na amiopunkcje, mowila, ze nie boli, sam zabieg trwa tylko pare minut ale jest bardzo stresujacy. Mowila, ze drugi raz by sie nie zdecydowala na to badanie. Trzymam kciuki za wyniki.

    syy2cwa1kqnjs0p4.png
  • kotek Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka miala, przechodzila przez to samo, tez nt bylo za duze, miala mniej wiecej podobnie nt = 3.2 - mówiła ze sama amniopunkcja nie jest bolesna, raczej nieprzyjemna. Bylam z nią więc wiem dokladnie jak to się działo. Kladziesz się na lezance takiej jak do usg, lekarz caly czas sprawdza połozenie dziecka na usg i jak znajdzie odpowiedni moment to nakłuwa brzuch igłą. Moja przyjaciółka była dzielna, mimo że lekarz musial kuc ją trzy razy! choc to się nie zdarza, generalnie jeden raz i po wszystkim. W sumie trwalo to z 7 minutek. Najgorszy stres przyżywała po, czekając na wyniki. ona zdecydowala sie na tego fisha, wiec wynik wstepny miala juz po 7 dniach. powodzenia! daj znac po.
    Nt 3.4 to faktycznie sporo, dobrze że robisz amnio, choc wiem ze w wielu przypadkach dobrze się to kocnczy! trzymaj się ciepło!

    78de0dd404ba84e12a056e9c239d99c7.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie mam za sobą :)
    Samo wkłucie nie bolało, dopiero jak się dalej wkuwał to bolało, czułam tą igłę i to było nieprzyjemne, ale przeżyłam. Plamień ani mocnego ból brzucha nie mam, więc jest ok. Teraz tylko leżeć i czekać na wyniki. Zapłaciliśmy za badanie FISH i jak laboratorium się spręży to w piątek będę miała wyniki, jak nie to najpóźniej we wtorek :)
    Ginekolog, który robił amnio powiedział, że będziemy mieli syna, mąż się bardzo cieszy. Ja czekam na wyniki i jak wszystko będzie ok to też się będę cieszyła :)

    pasia27, MILA lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast gratuluje synka i na pewno.wszystko bedzie dobrze O:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili dzisiaj z Genom, badanie Fish wykazało, że dziecko jest zdrowe na pełne wyniki muszę czekać 3 tyg.
    Ale 99% że będę miała zdrowego syna. Bo to też potwierdzona na 100%. Strasznie się cieszę. Kamień z serca mi spadł. Jak mi babka powiedziała, że kariotyp badany metodą Fish jest prawidłowy to aż się poryczałam ze szczęścia. Teraz też mam łzy w oczach. Jestem bardzo szczęśliwa :)

    Niecierpliwa87, Agusia2312, MILA lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Niecierpliwa87 Koleżanka
    Postów: 38 20

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomości:*

    Francess lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Skarbie już 4 miesiące ;*
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-*

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde martwie sie o alexast:( ostatni wpis do pamietnika ma nieciekawy i zero odzewu:/ m am nadzieje ze u niej wszystko dobrze sie potoczylo i ze niebawem sie z nami skontaktuje....

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka, u mnie wszystko ok. Nie wchodziłam później, bo robiliśmy z mężem placki ziemniaczane, przy tym było dużo śmiechu i rozmowy, wieczorkiem oglądaliśmy film i poszliśmy spać. Brzuch mnie już nie boli. Zamówiłam detektor tętna płodu, powinien być w poniedziałek. Myślę, że nie ma potrzeby, żeby iść do ginki.

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast uspokoilas mnie :)wyslalam Ci9 wiadomosc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2014, 11:02

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexast mi również lekarza zaproponował amniopunkcję i strasznie się boję - moje wyniki:
    13tc - przezierność 2mm (później nie badałam)
    kość nosowa - nie zobaczył ( ale nie powiedział że nie ma tylko on ma kijowy sprzet i w ogóle nic tam prawie nie było widać)
    wczoraj na wizycie powiedział że chyba jest kość nosowa ale nie potwierdzi tego na 100 % i przezierność jest mniejsza ale jej nie zmierzył :-/

    no i test podwójny 1:197
    Nie wiem co mam robić... czy lekarz powiedział ci jakie jest ryzyko tej amniopunkcji tak naprawdę

    zi13skjodn64ui4h.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ryzyko poronienia po amniopunkcji jest 0,5%-1%

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczkaaa1985 wrote:
    alexast mi również lekarza zaproponował amniopunkcję i strasznie się boję - moje wyniki:
    13tc - przezierność 2mm (później nie badałam)
    kość nosowa - nie zobaczył ( ale nie powiedział że nie ma tylko on ma kijowy sprzet i w ogóle nic tam prawie nie było widać)
    wczoraj na wizycie powiedział że chyba jest kość nosowa ale nie potwierdzi tego na 100 % i przezierność jest mniejsza ale jej nie zmierzył :-/

    no i test podwójny 1:197
    Nie wiem co mam robić... czy lekarz powiedział ci jakie jest ryzyko tej amniopunkcji tak naprawdę
    idz do innego gina nawet prywatnie ktory ma lepszy sprzet do usg a pozniej zastanawiaj sie nad amniopunkcja

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczkaaa1985 - ja też bym poszła do lekarza prywatnie, do takiego, który ma usg 3d. Do takiego, który robi badania prenatalne (nazywają je też usg genetyczne) robi się je od 12 tyg do 14 tyg, więc działaj szybko. Należy też pamiętać, że to są tylko statystyki. U mnie ryzyko było najpierw 1:26 po teście PAPP 1:177 a i tak zrobiłam amnio, żeby być pewna na sto procent.
    Margotka - odpisałam ci :)

    Jeszcze raz szczegółowo opisze jak było :

    byłam umówiona na 16:40. Byliśmy już wcześniej, bo nie jesteśmy z Rudy Śląskiej a drogę szybciej pokonaliśmy niż myślałam. Jak już nadeszła moja kolej Pani poprosiła mnie do gabinetu nr 2. Dr Cnota z nami pogadał, zrobił usg. Jest bardzo fajnym gościem, odstresował mnie trochę. Przy okazji powiedział nam jaka jest płeć dziecka. Potem wyprosił męża, bo powiedział, że większość mężczyzn mdleje. Jak mąż wyszedł pielęgniarka dała mu igłę. Potem już nie patrzyłam. Lekarz kazał mi się odprężyć. Delikatnie wsuwał igłę. Samo ukłucie było ok, ale potem mnie bolało, jak wkładał ją dalej. Inne dziewczyny nic nie bolało. Po chwili był też już koniec i wyciągał igłę. Potem pokazał mi na usg, że dziecko żyje i ma się dobrze. Po zabiegu miałam czekać koło 30 min. Na wszelki wypadek jakbym zaczęła krwawić lub bolał mnie brzuch nie do wytrzymania. Brzuch bolał, ale nie było tak źle. Po 30 min pojechaliśmy do domu. Czułam się tak, jakby ktoś wlał mi litr wody do brzucha. Ale to każda kobieta inaczej odczuwa :). Prawdopodobieństwo poronienia mija po 2 dniach. Przez pierwsze dni nie wolno nic dźwigać. Trzeba leżeć i oglądać TV. To wszystko nie jest takie straszne jak się to wydaje. :)

    Margotka87 lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka - trzymam za ciebie mocno kciuki :) jak już będziesz po to napisz, żeby kolejne wystraszone mamy wiedziały co i jak :) i że naprawdę nie ma się czego bać :)

    Margotka87 lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • aneczkaaa1985 Autorytet
    Postów: 378 305

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pójdę do tego innego lekarza jeszcze raz tylko nie wiem czy nie jest już za późno jestem w 15 tygodniu już...
    Alexast ty trafiłaś na dobrego lekarza u mnie nawet nie ma genetyka (chciałam iść na konsultacje) nie wiem kto i gdzie miały robić mi tą amniopunkcję

    zi13skjodn64ui4h.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ