X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii ale w końcu zrobiłaś fisha czy jak?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Patiii1987 Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 28 marca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam metodą MLPA to badanie, które charakteryzuje się wykryciem trisomii związanych z brakiem kości nosowej. Wyniki odbiera się w ciągu 7dni. Fisha nikt mi nie zaproponował

    o8xl9wx.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 30 marca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KIEDY MASZ MIEĆ WYNIKI??

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Patiii1987 Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 30 marca 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rano mam dzwonić. Najpóźniej we wtorek...

    o8xl9wx.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 31 marca 2014, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to powodzenia :-D

    Patiii1987 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Patiii1987 Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 31 marca 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowa, zdrowiutka dziewczynka :)))) aż się popłakałam ze szczęścia :)))) dziękuję za wsparcie :)))

    Galanea, weronikabp, Martynika, alexast, Margotka87, MagdaO, Kajaoli, MILA, Drelin, jovi81, iwcia77, Paula44 lubią tę wiadomość

    o8xl9wx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii - superrrrr! :)) cieszymy się z Tobą :)

    Patiii1987 lubi tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii - gratuluję zdrowej córeczki :)

    Patiii1987 lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati super :-D strasznie się cieszę :-D i rozumiem cię jak jesteś szczęśliwa :-D pozdrawiam ;-)

    Patiii1987 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek mialam USG genetyczne... przy CRL 55mm przezierność 2,2mm :( reszta w porządku, ale lekarz zalecił PAPPA, które zrobiłam tego samego dnia.
    Wyniki za tydzień w piątek... chyba umrę ze stresu...

    Wasze historie dodają mi otuchy... wszystkie takie pozytywne! Mam nadzeiję, że moja też zakończy się szczęśliwie...

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty przecież dobrą masz przezierność :-/ dziwię się że lekarz ci kazał robić Pappa, bo to nie potrzebny stres. Powodzenia

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 19 maja 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dotty i co ci wyszło z tego PAPPA?

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Patiii1987 Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 22 maja 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przezierność Karkowa może być przecież do 3 mm. Moja bratowa w wieku 33 lat przy pierwszym dziecku miała 2,5mm i lekarz stwierdził, że jest ok. Jeżeli boisz się zespołów, to wydaje mi się, że nie masz powodu, gdyż jak sama nazwa mówi muszą być przynajmniej 2 markery i to silne. Spokojnie będzie dobrze :)

    o8xl9wx.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, moja dzidźka miała przezierność 2,24mm i wynik testu PAPPA 1:168, zdecydowałam się na amniopunkcję ale wynik wyszedł prawidłowy, teraz przyznam się, że cały czas was podczytywałam ale stres i niepewność nie pozwalały się odezwać :(

    Patiii1987 lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza - gratuluję pozytywnego wyniku :)

    Prymaza lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 22 lipca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze temat.
    Mam miec amniopunkcje 8 sierpnia. Wstepne zalecenie byl moj wiek: powyzej 35 lat. Dwa tygodnie temu doszla do tego przepuklina pepowinowa.
    Dzis mialam spotkanie z genetykiem i usg. Niestety przepuklina jest nadal, czyli juz sie nie wchlonie. Jesli to tylko wada fizjologiczna, to zaraz po porodzie robi sie operacje dziecku i zyje najnormalniej na swiecie.
    Jednak moze tez byc tak, ze to jest syndrom jakiejs choroby genetycznej, stad zalecenie do amniopunkcji.
    Dzis do tego wszystkie zostala zauwazona przeziernosc karku za wysoka, brak kości nosowej i jakby powiekszone nerki.
    Jestem zalamana, myslalam, ze to tylko przepuklina a tu od dzisiaj dochodza nastepne watpliwosci.
    Nie wiem, jak to przezyje- najpierw czekanie do 8 sierpnia a potem jeszcze 3 tyg na wyniki.
    Mowili mi, ze z FISH bede juz wiedziec co nieco wczesniej. Ale nawet jesli wynik bedzie negatywny, to wcale nie znaczy ze na koncu tez tak bedzie, prawda?
    To moja trzecia ciaza, dwie zakonczone niestety zle :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 17:36

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 23 lipca 2014, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnb6, bardzo mi przykro ze przechodzisz przez ten koszmar co ja kiedyś.

    Metoda FISH bada 3 najczesciej występujące wady genetyczne(zespół Downa, Edwardsa, Patau) oraz chromosomy płciowe. Wynik można otrzymać juz w ciągu 24 godzin i jeśli wyjdzie wada to niestety ona już jest.
    Natomiast pełna hodowla trwająca zazwyczaj 2-3 tyg ma na celu ocenę pełnego kariotypu badając dokładnie ilość jak i strukturę chromosomów.

    U mnie przezierność była ok 8mm w 11,5 tyg ciąży. W 13,4 tyg juz zmalała do 4,2.
    Pozostałe parametry były idealne.
    U Ciebie martwi mnie dodatkowo ta przepuklina. Co mówią lekarze?

    Wejdz sobie na forum ginekologiczne przezierność karkowa http://www.forumginekologiczne.pl/forum/przeziernosc-karkowa/watek/912/1.html

    Tam jest mnóstwo takich przypadków jak nasze i często konczą się pozytywnie.
    U mnie do dziś nie wiadomo co było przyczyna takiej wysokiej przezierności, prawdopodobnie układ limfatyczny troszkę później sie rozwinął i w okresie badan prenatalnych wyszło takie NT.

    Pozdrawiam serdecznie i jakbyś miałą jakies pytania to pisz.

  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 23 lipca 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka-Skakanka - Najpierw jak była tylko widoczna przepuklina (2 tyg temu), to lekarz powiedział, ze to może być sprawa fizjologiczna, do operacji w pierwszej dobie życia dziecka, ale żeby się nie martwić.
    Teraz, jak doszły te inne rzeczy: kark i powiększone nerki, to wszystko zaczyna być trochę bardziej podejrzane. Przepuklina może być związana z jakąś chorobą genetyczną, ale też niekoniecznie. Może po prostu być odrębnie jako stan fizjologiczny.
    Wszystko okaże się po amniopunkcji. Dziś dali mi zdjęcia z wczorajszego usg z opisem i okazało się, że kość nosowa też nie jest widoczna :(
    Zmienili mi termin na 1 sierpnia, to nawet lepiej, bo mniej czekania o tydzień.

    Dziękuję za link, już wczoraj go znalazłam i spędziłam godziny na czytaniu. Mam jeszcze nadzieję, ale raczej nastawiam się na najgorsze :(

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnb6 powodzenia kochana - przeżyłam te nerwy co ty więc ,,,,,, :-/

    agnb6 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 26 lipca 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnb6 bądź dobrej myśli, nie dopuszczaj do siebie żadnych najgorszych przypuszczeń!!! Wszystkie z nas przez to przechodziły i dzieciaczki okazały się zdrowe! Nie czytaj też za dużo bo sama wiem, że na takich forach prócz dobrych onfo są też złe i człowiek bez sensu się nakręca. My wszystkie tu trzymamy kciuki!

    agnb6 lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ