X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat.
    Proszę napiszcie mi jak wygląda amniopunkcja z Waszego punktu widzenia.
    Jak długo się czeka, jak wygląda wynik.
    Na badaniu I prenatalnym, lekarz stwierdził, że obraz płodu jest niepokojący - zwłaszcza główka (kształt, żuchwa, oczodoły). Pappa nic nie wykazała, wszystkie ryzyka niskie. Serce prawidłowe.
    Zapewne dostanę skierowanie na amniopunkcję.
    Nie wiem czy mogę jeszcze mieć nadzieję, że te deformacje się odwrócą :(

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Odświeżam temat.
    Proszę napiszcie mi jak wygląda amniopunkcja z Waszego punktu widzenia.
    Jak długo się czeka, jak wygląda wynik.
    Na badaniu I prenatalnym, lekarz stwierdził, że obraz płodu jest niepokojący - zwłaszcza główka (kształt, żuchwa, oczodoły). Pappa nic nie wykazała, wszystkie ryzyka niskie. Serce prawidłowe.
    Zapewne dostanę skierowanie na amniopunkcję.
    Nie wiem czy mogę jeszcze mieć nadzieję, że te deformacje się odwrócą :(
    ja miałam amniopunkcje 2 tygodnie temu, nic strasznego. łacznie 2 miuty i po krzyku. u mnie wynik kariotyp prawidłowy ale u nas w usg nadal są nieprawidłowości, ale wierze ze wszystko będzie dobrze :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 27 listopada 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak jak u Ciebie, pappa dobra.. podobno rzadko się zdarza ze Pappa jest dobra a dziecko chore, także spokojnie. raczej działa to w druga stronę, że Pappa zła a dziecko zdrowe:) mnie straszyli tymi śmiertelnymi chorobami a jest okey :) teraz juz czekam do lutego

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam wykonywanej amniopunkcji, ale jestem po biopsji kosmówki przeprowadzonej wczoraj. Z usg i testu wolnego płodowego dna, bez dwóch zdań wynika, że nasza córeczka ma zespół Edwardsa :(

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Doti 1313 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam też czekam na amniopunkcje termin mam na 16 stycznia i też się stresuje ogromnie czy wszystko pójdzie dobrze. Samego zabiegu się nie boję tylko powikłań i wyniku

    Doti
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Situ i jak się czujesz po amnio? Ja mam termin na 6 luty. Z jednej strony nie mogę się doczekać, chciałabym mieć już wyniki w ręku. A z drugiej strony boje się...

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam amnio wczoraj... bezbolesna, trwala 1min... nic sie nie dzieje do tej pory I mam nadzieje ze tak zostanie

    Trzymam kciuki za wszystkie wyniki

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Angie38 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki

    21-07-2017 [*] 9 tc
  • Avanza Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.

    Za 2,5 tyg mam umówione amnio

    Pytanie do Was które już przechodziły przez to. Czy zdarzyło się aby po amnio nastąpiło poronienie? Strasznie się tego boję i szukam pocieszenai.

    Znam ryzyko statystyczne, podobno 0.5 - 1%

  • malinka26 Koleżanka
    Postów: 44 8

    Wysłany: 12 maja 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Avanza ja w tamtym roku miałam wykonywana amnio nie doszło do żadnych powikłań.

    malinka26
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 16 maja 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za tydzien amniopunkcje podwojna - ciaza blizniacza dwuowodniowa dwukosmowkowa. Wskazania podejrzenie wady konczyn u jednego z bliźniąt. Czy jest na forum ktos kto mial amniopunkcje w szpitalu Orłowskiego w Wawie? Wyczytalam kilka historii dziewczyn ktore pisaly ze musialy po amniopunkcji jechac z materialem do innej kliniki. Troche mnie to przeraza bo po tym badaniu powinno sie troche polezec..
    Avanza a u Ciebie jakie są wskazania jesli mozna wiedzieć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 23:17

    Jezu ufam Tobie
  • Avanza Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 17 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose u mnie zły wynik testu Pappa, ryzyko ZD 1:77, usg w normie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z testu pappa ryzyko dla ZD wyszło pośrednie 1:653, usg wyszło dobrze, we wtorek mam konsultację u lekarza i powtórne usg...wczoraj miałam kryzys, wyniki poznaliśmy w czwartek, najbardziej cierpię jak widzę mojego męża, który od dwóch dni przeżywa koszmar z tym związany, w zeszłym roku straciliśmy ciąże, serduszko nie zabiło u maleństwa, potem 2,5 tygodniowy koszmar ronienia w domu, tak zadecydowano w 3 szpitalach do których byliśmy odsyłani, po tygodniu zabieg w szpitalu bo się nie oczyściłam sama. Jeszcze w tej ciąży a jesteśmy w 14 tygodniu nie było dnia gdybym mogła się z niej cieszyć, co chwilę jeździmy na badania krwi, od początku kontroluję cukier, jestem na diecie dla kobiet z cukrzycą...glukometr mój najlepszy przyjaciel od początku:) posiłki rozplanowane co do minuty, miałam nadzieję że chociaż te badania wyjdą dobrze, nawet jak to tylko statystyka, jeszcze nie rozmawialiśmy czy zrobimy amnio, ale sama o tym decydować nie będę, chcę żeby mój mąż też o tym zdecydował, to musi być nasza wspólna decyzja, najbardziej zależy mi na mężu najbardziej na świecie, jego straty bym nie przeżyła...

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 19 maja 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczku nieraz z pappa wychodzi 1:70 i dzieci rodza sie zdrowe. Moim zdaniem masz niezły wynik. Ale oczywiscie zrozumiale ze sie martwisz. Polecam Ci napisac do Sióstr z Gródka aby wyslaly Ci pasek św Dominika.

    Czy do amniopunkcji trzeba sie jakos przygotowac? Iles czasu nie jeść? Jak wyglada sytuacja po badaniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2018, 16:29

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose bardzo dziękuję za te miłe słowa, sam wynik wiadomo, że nie jest najgorszy, moja bHCG 3,617 MoM a białko pappa 0,788 MoM i to pewnie wpływa na ten wynik...nie wiem co to oznacza dalej, mam nadzieję, że na wtorkowej wizycie czegoś więcej się dowiem, za Ciebie trzymam mocno kciuki, żeby amnio wyszła dobrze i żeby z Twoimi dziećmi było wszystko ok!!!

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 maja 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którejś z was zdarzylo sie ze z powodu stwierdzonego bezwodzia lekarz nie przeprowadzil amniopinkcji? Jak sie potoczyla historia?

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Czy którejś z was zdarzylo sie ze z powodu stwierdzonego bezwodzia lekarz nie przeprowadzil amniopinkcji? Jak sie potoczyla historia?
    Nie mam doświadczenia osobistego z amniopunkcja, ale skoro polega ona na pobraniu plynu owodniowego, a tu tego plynu nie ma to chyba nie ma jak tego przeprowadzic. Przykro mi...

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej mi chodzi o samą diagnoze bezwodzia i o historie z tym związane.

    Jezu ufam Tobie
  • Avanza Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 30 maja 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Czy zdarzyło się którejś z Was aby dziecko dotknęło igłę podczas amniopunkcji?

    Mój dzidzius dotknął dziś kilkukrotnie igłę - tak się wiercił :(

    Lekarz powiedział że tak się zdarza i nie powinno się to wiązać z żadnymi powikłaniami no ale ja oczywiście panika i ryczę cały dzień

    Jak to było u Was??

  • Kalina87 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promyczek86 wrote:
    RedRose bardzo dziękuję za te miłe słowa, sam wynik wiadomo, że nie jest najgorszy, moja bHCG 3,617 MoM a białko pappa 0,788 MoM i to pewnie wpływa na ten wynik...nie wiem co to oznacza dalej, mam nadzieję, że na wtorkowej wizycie czegoś więcej się dowiem, za Ciebie trzymam mocno kciuki, żeby amnio wyszła dobrze i żeby z Twoimi dziećmi było wszystko ok!!!

    Promyczku86, mam identyczne wyniki biochemii krwi jak Ty. W dniu wczorajszym miałam test Panorama. Niestety muszę czekać 14 dni... Mogę zapytać czy robiłaś testy lub amniopunkcję? Jakie uzyskałaś wyniki? To czekanie mnie wykończy, od kilku dni nic nie robię tylko czytam fora i szukam podobnych wyników testów Pappa :(

‹‹ 14 15 16 17 18
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ