X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza dzieki!!
    Strasznie chcę w to wierzyć ... i czasem nawet mi się to udaje :-)

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza wrote:
    U nas była przezierność 2.25mm, ja mam 30 lat i ryzyko trisomi 21 było 1:168. Robiłam amnio i nie żałuję bo wtedy chciałam wiedzieć. Dziewczyny to wasz wiek tak zaniża statystykę, jestem pewna, że u każdej z was będzie wszystko ok. Moja Nelka jest zdrowa i tego się trzymam, wasze dzieciaczki też będą zdrowe i koniec!

    I takie wieści są nam tu bardzo potrzebne!

    U mnie akurat chyba wiek nie tak bardzo, bo mam niespełna 30 lat, ale wyniki z krwi kiepskie.

    Swoją drogą, wiecie jakie są normy dla 13 tygodnia dla białka i bety? To jest w ogóle jakoś sprecyzowane?

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku wrote:
    Prymaza dzieki!!
    Strasznie chcę w to wierzyć ... i czasem nawet mi się to udaje :-)

    Ja nie wiem, czy to kwestia tego forum, ale mam podskórne przeczucie, że tak... Od wczoraj jakoś mi ciut lepiej. Nawet po kąpieli się nasmarowałam moimi balsamami ciążowymi, chociaż do tej pory od godziny "0" chodziłam sucha jak wiór.

    Do pracy się dziś pomalowałam (wcześniej nie było sensu, bo ciągle ryczałam) i nałożyłam obcisłą bluzkę. Nie wiem co będzie dalej z moją ciążą, ale nie chcę się chować, więc dziś dumnie prężę ten mój brzuszek, który wygląda jakbym zjadła pół kilo bobu :-)

    Spokojnego dnia, dziewczyny!

    Kaśku, grubabercia lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia i tak trzymać :-)
    Ja staram się wyobrażać sobie jak to będzie jak zadzwonią z dobrymi wynikami :-P
    ehh a tu jeszcze dwa dni do badania.

    Co do wieści z realizacji ambitnych celów to ... hmm szafka z dokumentami mnie wczoraj przerosła. Została co prawda pięknie opróżniona ale cały dywan mam teraz zasłany papierami... i nie wiem co mam teraz z nimi zrobić ;-).

    Brzuś jak pół kilo bobu hahah ... bardzo ładne porównanie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 10:37

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku, jak to co zrobić z papierami? Podpalić! :-D to jest moja teoria, którą chcę wprowadzić w życie za każdym razem, kiedy nasze biuro zaczyna zarastać. Szefowa jednak nie wyraża zgody ;-)

    Mi trochę humor osiadł, jak na innym forum poczytałam złe wieści i słowo "terminacja" też jakoś pozytywnie na mnie nie wpływa :-/

    Eh, humory mam jak kobieta przed okresem... Albo ciężarna ;-)

    A propos tego bobu - jadłabym. Ostatnio wykończyłam już cały zapas z lata (zamroziłam sobie chyba ze trzy kg) i czuję, że poczłapię dziś do sklepu i kupię sobie mrożony. Zawsze mi szkoda kasy, bo ceny w porównaniu do tych letnich to zdzierstwo, ale w obecnej sytuacji... :-)

    A przypomnij, o której masz w pt badanie?
    Z tym fishem to chyba błyskawica, ile się czeka na wynik? Dwa dni? Możliwe, że w pn-wt będziesz wiedzieć? :-)

    grubabercia lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia
    nie czytaj złych wieści! Takie negatywne nakręcania się nie jest dobre, trzeba pozytywnie myśleś!!

    Mój zapas bobu skończył się już dawno - mąż wyjadł. Teraz też mogę liczyć tylko na kupny. Ale takiego smaka mi narobiłaś że też chyba popędzę do sklepu :-P
    Nie uwierzysz mam torebeczkę całą w zamrażalniku!! :-D Pewnie M zakupił i zapomniał ha :-)

    W piątek mam badanie o 9 rano. A Fish to 2 dni tylko pewnie też robocze wrrr... więc raczej wt-śr ... więc jest szansa że dostaniemy wyniki razem :-)

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia pytałaś o normy, znalazłam coś takiego:

    "Podejrzane wartości parametrów biochemicznych to dla zespołu Downa (Trisomii 21) jeśli wartość fb-HCG przekracza 2,52 MoM, a PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM; dla zespołów Edwardsa i Patau (trisomia 18 i 13) jeśli oba hormony są poniżej 0,33 MoM, dla zespołu Turnera jeśli wartość PAPP-A jest poniżej 0,5 MoM przy fb-HCG rzędu 1 MoM, dla triploidii jeśli fb-HCG i PAPP-A są poniżej 0,1 MoM lub przekraczają 5 MoM. Badanie biochemiczne powinno być zestawione w każdym przypadku ze szczegółowym badaniem USG. Przykładowo zdarzają się wyniki biochemiczne z niskimi poziomami obu wymienionych hormonów wskazując na zwiększone ryzyko trisomii 13 i 18, jednak bez współistnienia z obrazem ultrasonograficznym nie traktujemy ich podejrzanie."

    Ostatnie zdanie mi się BARDZO podoba.
    A teraz idę jeść bób :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 11:32

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoje pozytywne nastawienie zdecydowanie poprawia mi nastrój :-)

    Chociaż bobem mnie zdenerwowałaś, bo ja swój najwcześniej zjem ok. 19-stej! :-[

    Kurde, co do tych norm - ja miałam PAPPA 0,47 MoM, a betę 2,873 MoM - kwalifikuje się jako "podejrzane", ale wydaje mi się, że żadna z nich nie jest mocno przekroczona. To daje nadzieję...

    Jeśli o wyniki chodzi, to jak dobrze liczę, u Berci we wtorek miną trzy tygodnie od amniopunkcji.
    Możliwe więc, że wszystkie trzy dostaniemy info w tym samym czasie. Trzy dobre informacje, rzecz jasna!

    Jak już zjesz bób, to pędź sprzątać szafki, bo czasu mniej coraz :-P

    A jak nastroje u reszty dziewczyn?

    Kaśku lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wstawiłam zachłannie całą torebkę więc jak coś to wpadaj, podzielę się :-)
    I wiesz co nie chce mi się sprzątać tych papierów choć mnie denerwują .. i co teraz?

    Właśnie dziewczyny meldować co u Was! Misi@ ty dziś do profesorka byłaś umówiona prawda? Koniecznie daj znać co i jak!

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie!!! :D
    Pozdrawiam Kaśku..Michciu..i reszte brzuchatek :D
    Dzis dostalam lekkiego kopa energrtycznego..Ogarnelam chalupe ugotowalam zalewajke.Kwasna jak cholera! Tesciu sie krzywil wiec bedzie wiecej dla mnie :D
    z juniorem na 14:30 do logopedy wiec spacerek w planie...
    A wy sie tak tym bobem nie obzerajcie...bo potem "MASKI WŁÓZ " :D

    Kaśku lubi tę wiadomość

    bercia
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku - no jak to co teraz z dokumentami? Najrozsądniej będzie wpakować je z powrotem do tej szuflady ;-) ale na to już pewnie wpadłaś.

    Bercia - dobrze, że masz tak grafik zapełniony - mniej czasu na ewentualne głupie myśli.

    A bobu możemy jeść do woli, same w domach siedzimy :-P a o przypadkach 'samozasmrodzenia' nie słyszałam :-D

    Kaśku, grubabercia lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Michcia nie chce ich to szafki spowrotem bo znowu w bezkształtną kupę się zamienią. Trzeba je posortować ( to już prawie prawie zrobione) i w segregatory jakieś albo teczki i dopiero do szafki :-)
    Taki plan ale nie wiem czy aby nie za ambitny ...
    A jakie skarby ja tam znajduję!!

    Bercia mój M jest takim miłośnikiem bobu że nawet gdyby był w domu to napewno by zrozumiał ...choć pewnie by wietrzył :-P a no i trochę by fochał, że mu nic nie zostawiłam hehe :-)

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jakie Wy porządne! Jedna gotuje, druga segreguje dokumenty... Zupełnie do Was nie pasuję z moją zmywarką nierozładowaną od niedzieli, kiedy to naczynia się umyły :-P

    A z bobowych ciekawostek, jeden z moich kotów, koneser WSZYSTKIEGO, dostaje po prostu szału jak jem bób i zupełnie nie może powstrzymać swoich kocich emocji przed wsadzaniem mi łapki do talerza :-D

    Kaśku lubi tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no co ty Michcia ty kobieta pracująca jesteś a ja - nie wime jak Bercia - siedzę w domu w dresie i a moja twarz makeup'u to nie wiem ile czasu nie widziała.
    A nie sorry jak do lekarza szłam to się malnęłam :-)

    Wiesz zachowanie Twojego kota przypomnina mi niezmiernie zachowanie mojego M jak bób widzi :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 15:49

    grubabercia lubi tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę dokończyć robotę, bo już męczę kilkanaście pozycji od dwóch godzin, ale...

    Dokładnie takie samo miałam skojarzenie z tym bobem! Tylko stwierdziłam, że za krótko się znamy, żebym mogła porównać Twojego chłopa do mojego przygłupiego kota :-D

    Ty masz spokój, bo M nie ma w domu, a ja się od mojego Miecinka będę musiała opędzać. I znowu mi będzie skórki po mieszkaniu roznosił :-)

    Kaśku, grubabercia lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kot na pewno nie jest przygłupi! wypraszam sobie w imieniu kota ;-)

    O rany jak sie najadłam strasznie, zaraz pęknę! A tu taka ochota na lody które mam w zamrażalce ale nie zmieszczą się ... mozę za chwilkę się uda...

    Wiecie sprzątanie szafek zdaje egzamin, planu się co prawda nie trzymam ale jakoś szybciej czas mi leci :-)
    Jeszcze tylko 40 godzin do badania ...

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje ze wrocilam :D
    A tu widze ciekawa dyskusja...i nawet nie o wynikach badan :D Brawo!!!! Tak trzymac!!
    Becia siedzi na zwolnieniu lekarskim. Nie mam energii na nic.Mowicie o makeupie:D ee...moja gęba tez dawno niczego na sobie nie miala...:D Do fryzjera juz sie ze 3 tyg umawiam :D Aaaa wogole jakos sie tak zaniedbalam...:(

    bercia
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę się czepiać, ale ten wątek jest bardzo pomocny i jak będziecie tak offtopować, to kolejne przyszłe mamy będą czytać go kilka dni, a nic ciekawego się nie dowiedzą :P Ja te 10 stron czytałam cały dzień i mam jeden wniosek - nie robię PAPPA, bo często oszukują... A stres mi potrzebny nie jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:00

    Ekta lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia przykro mi ale się z Tobą zupełnie nie zgadzam!!
    Forum jest również po to żeby się wspierać, pocieszać itp. Dla mnie to że są tu dziwczyny w podobnej sytuacji i mogę z nimi pogadać jest strasznie ważne i pozwala mi przetrwać jakby nie było bardzo trudny czas. Mam nadzieję że dziewczynom również i to jest najważniejsze!! Bo wiem że one mnie rozumieją.

    I sorry ale będę się zachowywać egoisytcznie, nie będę myśleć o innych, które chcą poczytać o badaniach genetycznych ale właśnie offtopować ile wlezie bo mi to pomaga.

    Aha i test Pappa -to badanie przesiewowe i poprostu trzeba zdawać sobie z tego sprawę jaki jest jego cel i jakie ma ograniczenia. A cel jest taki żeby wskazać kobiety u których ryzyko wad jest podyższone i w takich przypadkach zlecić badania inwazyjne. Moim zdaniem jeśli wg lekarza są wskazania do poszerzonych badań, raczej powinno się rozważyć czy robić test Pappa czy od razu Harmony/Nifty, a nie czy robić badania w ogóle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:56

    grubabercia, alicja_ lubią tę wiadomość

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to nawet nie wiem co znaczy "OFFOPOWAC " ??? :D

    bercia
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ