X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Alergia w ciąży
Odpowiedz

Alergia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam problem z alergia. Mianowicie na codzień mieszkam w Anglii, kiedy przyjeżdżam do Polski łapie mnie kichanie, kaszel, katar. Problem zaczął się jakieś 4 lata temu kiedy wyjechałam. Wcześniej wiadomo dawałam rade kiedy nie byłam w ciąży, bo w aptekach mnóstwo leków jeżeli nie jesteś w ciąży. Ciąża teraz jest, a więc mogę tylko wapno, ktoro w ogóle nie działa :( nie mam lekarza w Polsce, który mógłby mi pomóc wiec zwracam się kochane do Was. Teraz jestem w 4 miesiącu wiec może jest jakaś inna opcja niż wapno :( będę wdzięczna o pomoc. Pozdrawiam.

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Anuleczka Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja również męczę sie z alergią - kichaniem, katarem, swędzeniem nosa z samego rana jak jeszcze nie wezme tabletki. Wapno mnie akurat troszke pomagało, no ale nie na dłłuższą metę i wiadomo każda z nas jest inna wiec moze Tobie akurat nie pomóc.
    Powiem Ci że pytałam mojego gina o leki ktore moge brac, stwierdzil ze najlepiej bedzie byc pod stałą opieką alergologa, tak więc zrobiłam najpierw poszłam prywatnie i alergolog zabronila mi brac oczywiscie wszelkie leki typu Allertec o wapnie tez wypowiedziala sie niekoniecznie dobrze. Przepisala mi Claretine, ale zwykłą Claretine (nie Claretine Active bo ta z kolei jest silniejsza) Powiedziala ze Claretine jest dla kobiet w ciąży najbardziej bezpieczna, chociaz najlepiej oczywiście byloby nie brac nic, a najbezpieczniej ewentualnie jakies wziewne leki do nosa.Mnie tego typu rzeczy nie odpowiadaja bo wtedy efekt jest am wrażenie jeszcze gorszy.Ale moze sprobuj ?
    Oczywiscie Claretine jest na recepte w przeciwnym razie kosztuje duzo wiecej i mozesz kupic bez recepty tylko 10 tabletek (29 zł :/ takze slabo) Ja od alergolog dostaje recepte i wtedy mam znizkę i wychodzi sporo mniej.
    Ostatnio zapisalam sie juz na wizyte do poradni na nfz i wtedy alergolog przepisala mi inny lek twierdzać ze rowniez jest bezpieczny i moge sprobowac go brac - nazywa sie Hitaxa tabletki ktore rozpuszczają się w ustach.Oczywiscie tez na recepte. Są troche gorzkie w smaku, ale mają tez posmak owocowy - da sie wytrzymać. Po tym leku czuje sie najlepiej. Caly dzien wlasciwie jest ok, prawie wcale nie kicham.

    Tak wiec chyba nie obedzie sie bez znalezienia dobrego alergologa.Musisz byc pod stala kontrolą lekarza.Niewarto sie tak męczyc.

    Powodzenia!

    Paula1991 lubi tę wiadomość

    xX1Lde5.jpgxX1Lp1.png
    tN8fp1.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuleczka dziękuję Ci bardzo za odpowiedz, myślałam że nie ma innej opcji.
    Dzisiaj było znośnie, ale sylwester i nowy rok był masakra oczywiście. Włączyła się jqkaś chrypa, bo gardło podrażnione od kichania. Teraz będę wracać do Anglii, mam nadzieje ze tam nie będę teraz potrzebować tych tabletek, ale muszę się zabezpieczyć na kolejny raz albo na kolejną ciążę ;)

    Najgorsze jest to ze termin mam na czerwiec, i 4 miesiące po porodzie planuje wrócić do Polski na stałe. Jeżeli będę karmić jeszcxe piersią a bardzo bym chciała to tez będę musiała pójść do alergologa, bo wiem ze to mi nie przejdzie.

    Robiłaś jakieś testy ? Wiesz dokładnie na co masz uczulenie?
    W moim przypadku to tak bez sensu bo czasem po prostu siedzę i z psem w pokoju 4 godziny i nagle zaczynam kichac jak opętana. Za jakiś czas przestaje, a po paru minutach, godzinach znowu to samo. A jeszcze dodam, że w domu mam Yorka, pies z włosem a nie z sierścią wiec tez dziwnie...

    Ja ostatnie testy na alergie miałam w dzieciństwie i w sumie lekarz mnie odczulał. Potem nic mi nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 23:23

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ