X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Alergia na leki znieczulające
Odpowiedz

Alergia na leki znieczulające

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Nie widziałam podobnego tematu, więc założyłam ten.

    Powiedzcie, czy któraś z Was robiła sobie testy alergiczne na znieczulenie, które podawane jest przy porodzie?

    Ja mam dość sporo alergii i mój lekarz zasugerował żebym zrobiła takie testy przed porodem... Bo jeśli jestem uczulona i dostanę znieczulenie przy porodzie sn (albo nawet to, które się daje przy cc, jeśli będzie konieczność wykonania cc u mnie), to może wystąpić szok anafilaktyczny...

    Jeśli któraś z Was robiła takie testy, dajcie znać ile to mniej więcej kosztuje i gdzie robiłyście.
    Ja mam problem w Krakowie - wydzwaniam do potencjalnych placówek i szpitali, ale nie robią albo robią tylko na 1 substancję, a ja mam wypisane 4...
    Jak trzeba będzie to pojadę do Katowic lub Warszawy...

    v50lkjv.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiego typu masz alergie? Na co jesteś uczulona? na leki też? U dentysty miałaś znieczulenie?

  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam alergie wziewne (głównie pyłki traw), kontaktowe i pokarmowe.
    U dentysty kiedyś miałam problem - przy chirurgicznym usuwaniu ósemek - dostałam wtedy równocześnie przez wenflon antybiotyk i znieczulenie takie bardziej zaawansowane, bo to było cięcie dziąsła - i odpłynęłam na fotelu, a miałam być przytomna. No i anestezjolog musiał coś mi podać żebym wróciła do świata żywych.

    v50lkjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deidre, ja też mam uczulenie na sporo leków, głównie antybiotyki i mocniejsze leki, za to żadnych wziewnych czy pokarmowych.
    Na szczęście podczas porodu córki jak dostałam ZZO to nic się nie stało, ale nie słyszałam wtedy nawet o tym, że są wykonywane badania na znieczulenie.

    deidre lubi tę wiadomość

  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 14 lipca 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym pewnie nie miała pojęcia o testach alergicznych na środki znieczulające, gdyby nie mój lekarz pulmonolog... To ona mi powiedziała żebym je sobie zrobiła (byłam już wtedy w ciąży). Dała mi nawet namiar na placówkę gdzie je mogę zrobić. Tylko jak tam zadzwoniłam to się okazało że od roku ich już nie robią (nie opłacało im się :/).
    No więc obdzwoniłam cały Kraków... udało mi się w końcu sensownie porozmawiać z pewną pielęgniarką w prywatnej poradni alergologicznej i mi powiedziała że prawdopodobnie i tak nikt się nie podejmie robienia testów ciężarnej...
    Ostatnia i jedyna szansa to przy przyjęciu do porodu, mam naciskać na zrobienie mi choćby tych testów na ręce.

    v50lkjv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ