X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje aktywnosc dziecka:-)
Odpowiedz

aktywnosc dziecka:-)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agaB Koleżanka
    Postów: 51 4

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamuski jak czesto o jakiej porze najczesciej czujecie ruchy dziecka? podobno od 28 t liczy sie ruchy? dodam ze jestem w 28 t i zastanawia mnie jak czesto powinno sie je odczuwac?

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w ciągu godziny uliczyłam 10 ruchów to już dalej nie liczyłam, zazwyczaj wieczorem albo rano jak leżałam. W ciągu dnia czułam ruchy ale nie liczyłam ich.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ruchy powinno się liczyć, ale ja nie liczę. Dla mnie ważna jest aktywność dziecka na przestrzeni całego dnia. Kopie? Wypina się? Znaczy, że wszystko dobrze. Ale jeśli któraś kobieta lepiej się będzie czuła żmudnie licząc kopnięcia to już jej wybór.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no cóż może i dla Ciebie żmudne jest to liczenie, ale lekarz sam ci powie że trzeba liczyć żeby wiedzieć czy dziecko nie jest zbyt aktywne albo za mało aktywne bo i w jedym i w drugim przypadku trzeba zgłosić się do szpitala.

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pakima, mi gin w pierwszej ciąży mówił, że nie muszę liczyć. Ważne że dziecko jest aktywne i tyle. Jak chcę liczyć to proszę bardzo ale nie muszę mu spowiadać się czy to było 8 kopnięć, 12 czy 30. Teraz lekarka też nie każe mi liczyć. Pyta tylko czy mały się rusza i już.

    Ja uważam, że trzeba słuchać się swojego rozumu i kobiecej intuicji. Jeżeli cokolwiek niepokoi to oczywiście lepiej pojechać na IP i zrobić ktg. Ale dziecko to żywy organizm i ma i słabsze i lepsze dni, tak jak my. I w pierwszej i drugiej ciąży miałam/mam dni gdy dziecko strasznie szalało, dosłownie dyskoteka na całego, a potem kilka dni spokoju (niewiele kopnięć, bardzo delikatnych). I potem znowu dyskoteka i znowu kilka dni ciszy. Mnie to nie martwi. Raz tylko pojechałam do szpitala upewnić się czy wszystko ok (to było w pierwszej ciązy, dokładnie tydzień przed porodem) i położna skomentowała, że jest jakiś kiepski dzień, bo jestem kolejną ciężarną tego dnia zgłaszającą bardzo małą aktywność płodu. Wszystko było ok, po prostu taki dzień.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu ja nie spowiada się lekarzowi ile tych kopnięć było to moja sprawa. Odpowiadam na pytanie czy się rusza bo tyle go to obchodzi. Każda z nas robi jak uważa, ja w pierwszej ciąży liczyłam w zasadzie pod koniec jej i tak samo i w tej ciązy robię.
    Mam niemiłe doświadczenie bo akurat pierwsze dziecko nie było ruchliwe, nawet na ktg jak byłam to położne zdziwinone że mimo ruszania brzucha zmiany pozycji dziecko nie drgnęło. Dobrze że było słychać tętno. Nie bez powodu lekarz zaleca ( nie każdy) żeby liczyć, łatwo można pomylić ruchy dziecka od ruchów naszych narzadów. W moim przypadku tak było, po urodzeniu dziecka myślałam że jestem jeszcze z jednym dzieckie bo tak samo czułam ruchy swoich organów jak ruchy dziecka. Jak widać można się pomylić, ostatnio zresztą w wiadomościach podawali że kobieta rzekomo czuła ruchy dziecka a okazało się że dziecko było martwe od kilku tygodni.

    Każda z nas jak wspominałam robi jak zechce, forum jest po to żeby każda z nas jak chce się udziela i pisze co ona robiła, natomiast decyzja należy do niej.

    Pisanie w taki sposób "żmudne to liczenie" nie jest na miejscu, być może akurat autorka powinna liczyć z jakiś powodów, ale czytając sposób Twojej wypowiedzi może tego nie robić i wiele ją może to kosztować.

    Przecież nic się nie stanie jak raz dziennie sobie policzy nawet do 4 ....


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ