X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Aktywność Anty Xa
Odpowiedz

Aktywność Anty Xa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 września 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy któraś z was robiła to badanie przy braniu heparyny? Kompletnie nie rozumiem norm: 0.2-0,5 profilaktyka przeciwzakrzepowa po zabiegach, 1,0-1,3 podanie 1 raz na dobę, 0,6-1,0 podanie 2 razy na dobę co 12 godz.

    Moja sytuacja jest taka, że mam naczyniaka w udzie i wardze sromowej, zakrzep zyly powierzchniowej, niskie bialko s, mutacje mthfr hetero i pai homo. Gin skierował mnie na początku ciąży do naczyniowca. Brałam heparyne 0,6 i mialam zrobić anty xa. Wyszło 0,59. Gin powiedział, że to ok.
    Jakiś czas temu zbadalam również d dimery i wynik wyszedł bardzo wysoki: 1750 przy normie do 500. Na polecenie naczyniowca zwiększyłam heparyne do 2x0,6. Po miesiącu zbadalam anty xa, wynik 0,54, czyli teoretycznie niższy niż przy mniejszej dawce. Czy to oznacza, że nawet ta duża dawka jest za mała? Od jakiegoś czasu robię zastrzyki w boczki, a nie w brzuch, czy jest możliwość, że one gorzej się wchlaniaja?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • agabry Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 23 września 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktywnosc anty-Xa
    Wynik 0,297 IU/ml
    Przy takim wyniku napro zmienił mi dawkę neoparinu z 0,4 na 0,6 (było to w 32tc)

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 września 2020, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To miałaś faktycznie za małą dawkę. Mnie ginekolog jednak zmienił z 2x06, na 2x08, bo mój wynik to 0,54, a powinno być przynajmniej 0,6.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ