X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Acard a hipotrifia i niewydolne łożysko
Odpowiedz

Acard a hipotrifia i niewydolne łożysko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nie znalazłam tego tematu może któraś z was tak miała... Poprzednia ciąża skończona cc w 36 tc moje łożysko było niewydolne przez co dziecko było małe i miałam malowodzie.. Złe przepływy powodowały to że dziecko nie miało wystarczającej ilości tlenu i trzeba było ciążę rozwiązac. Teraz jestem w 25 tc i sytuacja zaczyna się powtarzać! I tu moje pytanie czy można brać na to acard mój lekarz twierdzi że to nic nie da ale nie mówił że zaszkodzi! Więc może lepiej brac? Mnóstwo kobiet podtrzymuje tym ciążę jak to wygląda? Jakie są korzyści jakie niebezpieczeństwo? Bardzo proszę o odpowiedź może ktoś z was będzie wiedzieć bo już nie wiem co robić :-( :-( :-(

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Acard i Clexane (heparyna w zastrzykach) od samego początku ciąży ze względu na poronienie i trombofilię (genetyczną skłonność do zakrzepicy). Nawet się nie zastanawiałam, czy te leki mogą szkodzić, tylko trzymałam się nadziei, że pomogą utrzymać ciążę :) Nie wiem dokładnie, czy są takie zalecenia przy złych przepływach, ale słyszałam, że clexane może pomóc - krew sprawniej krąży w naczyniach. Może skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem? Powodzenia!

    Edit: ubzdurałam sobie, że pisałaś o przepływach, a teraz czytam, że o łożysku.. Na ten temat nic nie wiem.. Ale miałaś sprawdzane przepływy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 00:34

    natalka189 lubi tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stosuję clexane i moja pani doktor uważa, że dobrze działa na przepływy i łożysko (na ostatnim usg trzeciego trymestru to w sumie się potwierdziło bo mam ładne wydolne łożysko). Ale to lekarz ma największą wiedzę.

    natalka189 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź! Jeśli chodzi o badania krwi to mam świetne nie mam zakrzepicy ani nic z tych rzeczy. Niewydolne łożysko prowadzi do tego że są złe przepływy więc dobrze napisałaś dziękuję jeszcze raz :-*

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka, ja też nie mam zakrzepicy, tylko większe ryzyko ew. zachorowania, co wyszło dopiero w specjalistycznych badaniach, które robiłam po poronieniu. Ogólne badania krwi i krzepliwości mam książkowe, więc tym się nie można sugerować.
    U Dziewusi z naszego wątku zdiagnozowano trombofilię właśnie przy okazji hipotrofii, ostatnio o tym pisała. Ważne, że są skuteczne leki profilaktyczne.
    Ale oczywiście u Ciebie może być inna przyczyna, więc tak jak pisała koleżanka wyżej - przegadaj jeszcze raz z lekarzem, może innym dla pewności..

    natalka189 lubi tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w przyszłym tygodniu jadę do lekarza zobaczę może nawet dwóch... Sama już nie wiem co robić najgorsze to czekanie jest.. Dam znać po wizytach

  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a więc przepływy są ok nawet bardzo dobre. Dziecko niestety małe. Biorę acard od tygodnia. Mam łożysko III stopnia a dopiero 26 tc. W poprzedniej ciąży w 31 tc lekarz wysłał mnie do szpitala żeby już monitorować kiedy zaczęły się złe przepływy nie pamiętam. Będę jeszcze pisała o swoim przypadku może komuś się przyda :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale udaj się do prof Jerzak, większość lekarzy się nie zna, wierz mi. Prof przyjmuje w mediva warszawa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę acard, clexane i przez jakiś czas Acc. Badania krwi nic nie znaczą, możesz mieć jakąś ukrytą mutacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 08:52

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 12 lutego 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja we wtorek byłam na usg w 28 tygodniu ciąży, u innego lekarza niż mój obecny, ale poleconego właśnie przez mojego ginekologa, bo chcieliśmy 3/4 d a mój gin nie ma takiego sprzętu. Lekarz jest może specjalistą ale na moje pytania odpowiadał ogólnikowo, co mnie zdenerwowało tylko. AFI wyszło mi 5,2 czyli na granicy normy, kazał dużo wody pić. Poza tym ocenił łożysko na II/III stopień, ale przepływy w porządku i brak cech przodowania.
    Badania mam ok, nie mam cukrzycy, powtórzyłam tokso - brak świeżego zakażenia, nie palę itp. Na usg w 20 tygodniu stopień łożyska "0" a tu taki skok. Jestem załamana, bo zastanawiam się ile takie łożysko może jeszcze pracować i jakie są procedury. Dzidzia na dzień dzisiejszy prawdiłowo przyrasta i termin porodu zgadza się z OM.

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 12 lutego 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka, napisz jak u Ciebie sytuacja??? Trzymam kciuki za szczęśliwe dotrwanie do końca :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ