X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje 7tydz brak echa
Odpowiedz

7tydz brak echa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miluska4 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety jestem załamana. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie u gin. Ciąża 7 tydzień, zarodek bardzo malutki 0.15 cm do tego brak chociażby echa serduszka. Myślicie że jest jeszcze szansa? Kolejna wizyta we wtorek...

    Oby było dobrze
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy 2 mm zarodku lekarka powiedziała, że przy takim maluchu to trzeba minimum tydzień odczekać, żeby w ogóle zobaczyć serduszko, a co dopiero usłyszeć - i faktycznie, po tygodniu było widać migającą kropkę :)

    A co lekarz Cię nastraszył czy sama panikujesz? Bo jak to lekarz Ci nagadał głupot to go zmień, a jak sama panikujesz to się opanuj bo stresem zabijesz ciążę, a jest wszystko OK.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 14:46

    Miluska4 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Miluska4 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw jeden lekarz powiedział że nie widzi większych szans. Kilka godzin później poszłam do drugiego już prywatnie i praktycznie potwierdził to samo. Dał skierowanie na betę którą mam zrobić dwa razy co trzy dni. Będzie podejmować decyzje za tydzień o ile ciąże donosze do tego czasu. Ogólnie to moje drugie dziecko. Pierwsza ciąża bez komplikacji. Strasznie się boję

    Oby było dobrze
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluska4 wrote:
    Najpierw jeden lekarz powiedział że nie widzi większych szans. Kilka godzin później poszłam do drugiego już prywatnie i praktycznie potwierdził to samo. Dał skierowanie na betę którą mam zrobić dwa razy co trzy dni. Będzie podejmować decyzje za tydzień o ile ciąże donosze do tego czasu. Ogólnie to moje drugie dziecko. Pierwsza ciąża bez komplikacji. Strasznie się boję

    To ja nie wiem, to chyba jacyś "lekarze". Mi taki "lekarz" zawyrokował (błędnie) ciążę pozamaciczną - z czasem okazało się, że ciąża jest w macicy, ale nerwów nikt mi nie odda. Poczekaj jeszcze tydzień - zarodek jest za mały. Mi robili USG w szpitalu na super nowym sprzęcie i tam dostałam info, że przy 2 mm zarodku nie da się uwidocznić serduszka. Po tygodniu było już widoczne, więc naprawdę - daj sobie czas. Jeśli przez ten tydzień nie pojawi się nic niepokojącego: plamienie, krwawienie ani silne bóle to normalnie idź na USG - zobaczysz serduszko :)

    A jak będzie się działo coś złego to od razu jedź na IP.

    Aczkolwiek u Ciebie wszystko wygląda normalnie, ta "diagnoza" to jakieś nieporozumienie. Mówię z autopsji. I nie stresuj się - to najgorsze co możesz zafundować dziecku. Z ciążą jest OK !!!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Miluska4 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira mam nadzieję że masz rację...

    Oby było dobrze
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 marca 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miluska4 wrote:
    Leira mam nadzieję że masz rację...

    Słuchaj - nie obiecuję Ci, że u Ciebie będzie OK.

    Mówię tylko o faktach, 2 mm dziecko to jest drobinka, serce pewnie jest min. 50 razy mniejsze, więc jak można je zobaczyć? No chyba pod mikroskopem? Weź to na chłodną logikę. To jest niemożliwe. U mnie musieli zoom zrobić, żeby malucha uwidocznić, a i tak wyglądał jak rozmazana plama :)

    EDIT: Zresztą sama zobacz - moje USG

    https://zapodaj.net/images/ce9f87e13d7c1.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2018, 17:29

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ