X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje 6+5 tydzień a brak zarodka
Odpowiedz

6+5 tydzień a brak zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg om jestem w 7 tygodniu ciąży. Wczoraj (6+5) byłam na USG było widać tylko pęcherzyk i pęcherzyk żółtkowy, brak zarodka. Ciąża nie może być młodsza. Wiem kiedy doszło do poczęcia a test wyszedł mi już 8 dpo. Bardzo się martwię że to puste jajo. Beta z wczoraj 70129. Jutro chyba nie dam rady powtórzyć bo dodatkowo leżę w szpitalu z powodu wymiotów. B się martwię. Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie:(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kryształek wrote:
    Wg om jestem w 7 tygodniu ciąży. Wczoraj (6+5) byłam na USG było widać tylko pęcherzyk i pęcherzyk żółtkowy, brak zarodka. Ciąża nie może być młodsza. Wiem kiedy doszło do poczęcia a test wyszedł mi już 8 dpo. Bardzo się martwię że to puste jajo. Beta z wczoraj 70129. Jutro chyba nie dam rady powtórzyć bo dodatkowo leżę w szpitalu z powodu wymiotów. B się martwię. Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie:(


    Beta 7 czy 70 tyś?
    Jaki wymiar jaja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 20:32

    Inesja lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    70 tysięcy. Wymiaru jaja nawet nie ma na USG jest wymiar pęcherzyka żółtkowego (yolk sak) 4.6 mm

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kryształek wrote:
    70 tysięcy. Wymiaru jaja nawet nie ma na USG jest wymiar pęcherzyka żółtkowego (yolk sak) 4.6 mm

    Powiem Ci szczerze, że nie wygląda to dobrze.

    Przy becie 70 tysięcy powinien być już widoczny zarodek i serduszko, przy tak dużym ciałku żółtym również powinno być już widać zarodek. Bardzo możliwe, że jest to puste jajo, ale być może jest to również ciąża mnoga i dlatego nie widać zarodków, bo są zbyt małe. Może to być również zdrowa ciąża pojedyncza, ale ja po prostu jeszcze się nie spotkałam z taką sytuacją przy tak wysokiej becie.

    Myślę, że dobrze byłoby zobaczyć przyrost, czy jest i na jakim poziomie. Kiedy masz kolejne USG?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na USG idę prywatnie w pn ale jakoś się nie nastawiam na dobre wieści. Niby lekarz dziś powiedział ze może być mnoga ciąża boam większą macicę niż typowo na 7 tydzień ale ja jakoś wątpię. Niby lekarze mnie nie straszą twierdząc że może jeszcze nie być widać ale ja jakoś wątpię...

  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie zrobiłabym betę ale podejrzewam że jeszcze będę w szpitalu...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kryształek wrote:
    Na USG idę prywatnie w pn ale jakoś się nie nastawiam na dobre wieści. Niby lekarz dziś powiedział ze może być mnoga ciąża boam większą macicę niż typowo na 7 tydzień ale ja jakoś wątpię. Niby lekarze mnie nie straszą twierdząc że może jeszcze nie być widać ale ja jakoś wątpię...

    A to ciekawe z tą macicą, możliwe, że będziesz mieć bliźniaki jednojajowe. Puste jaja zwykle nie dojeżdżają do tak wysokich wartości bety. Największą betę przy pustym jaju, jaką miała ciężarna, o której ja słyszałam to 50 tyś. Więc tutaj nie nastawiałabym się totalnie na porażkę, ale podeszłabym też do sprawy rozsądnie. Bety nie musisz robić od razu, wystarczy, że pójdziesz najpierw na USG w poniedziałek i jak nic nie będzie widać to wtedy beta. Natomiast może być tak, że zabiją dwa serduszka na USG, dlatego nie skreślałabym jeszcze tej ciąży.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko mam początku rosła normalnie. Ok 12 dpo było 60 14 dpo 178. Nie chcę się nastawiać żeby się nie rozczarować.a najgorsza jest ta niepewność:(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 marca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ROZUMIEM CIĘ

    Jestem po pustym jaju. Z USG na USG czekałam na pojawienie się zarodka i niestety nie doczekałam się. U mnie beta dojechała do 30 tyś i koniec. U Ciebie może być zupełnie inaczej - trzymam kciuki.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kryształek Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobili mi dziś USG w szpitalu. Jest zarodek z akcja serca. Niby mniejszy niż wg miesiączki ale lekarz powiedział że ok

    k878, RysiaczkoweLove, Leira, alex0806 lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 marca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRATULACJE !!! <3

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 26 marca 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie! Wczoraj byłam na usg pierwszym! Według usg jest to 6 tydzień 6dni i tylko pęcherzyk ciążowy! Lekarz kazał przyjść 4 kwietnia! Czy jest szansa że wszystko będzie dobrze! Mam nieregularne miesiączki owulacja gdzieś była 10 luty lub 11 luty! Proszę o podpowiedź nie znam się na tym! Betę tylko robiłam 23 lutego pozdrawiam

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    Witam serdecznie! Wczoraj byłam na usg pierwszym! Według usg jest to 6 tydzień 6dni i tylko pęcherzyk ciążowy! Lekarz kazał przyjść 4 kwietnia! Czy jest szansa że wszystko będzie dobrze! Mam nieregularne miesiączki owulacja gdzieś była 10 luty lub 11 luty! Proszę o podpowiedź nie znam się na tym! Betę tylko robiłam 23 lutego pozdrawiam

    Jaka była wielkość pęcherzyka w mm?
    Ile wynosiła ostatnia beta?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 26 marca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jaka była wielkość pęcherzyka w mm?
    Ile wynosiła ostatnia beta?
    Beta 23 luty wynosiła 30.76 a pęcherzyk miał 16mm

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    Beta 23 luty wynosiła 30.76 a pęcherzyk miał 16mm

    Spokojnie, do wielkości pęcherzyka ok 25 mm nie można stwierdzić pustego jaja. Jak się bardzo stresujesz to zrób betę (przyrost co 48h, czyli w odstępie 2 dni) i sprawa będzie jasna.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Spokojnie, do wielkości pęcherzyka ok 25 mm nie można stwierdzić pustego jaja. Jak się bardzo stresujesz to zrób betę (przyrost co 48h, czyli w odstępie 2 dni) i sprawa będzie jasna.
    Dziękuję ślicznie za podpowiedź! Jestem w trzeciej ciąży i jeszcze nie miałam takiej sytuacji! Zawsze zachodzilam do lekarza i już serduszko biło a teraz jestem w szoku i się wystraszylam! Pozdrawiam serdecznie

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    Dziękuję ślicznie za podpowiedź! Jestem w trzeciej ciąży i jeszcze nie miałam takiej sytuacji! Zawsze zachodzilam do lekarza i już serduszko biło a teraz jestem w szoku i się wystraszylam! Pozdrawiam serdecznie

    Na spokojnie, na tym forum zarodki ujawniały się nawet przy jajach 20 mm czy 22 mm, może do zapłodnienia doszło później - termin owu to nie termin zapłodnienia!, albo ciąża ma wolniejszy rozbieg, to się zdarza. Myślę, że dużo powiedziałaby beta, a raczej jej przyrost na tym etapie. Natomiast myślę, że zarodek się ujawni na kolejnej wizycie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj lekko plamie tylko na papierze śluz różowy! Wizytę mam dopiero jutro u nas nie ma lekarzy dobrych i trudno się dostać na szybko! Mam duphaston w domu czy mogę wziąść do jutra? To jest luteina

    Blue1991 lubi tę wiadomość

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża, a nie możesz zrobić bety? Skocz gdzieś na betę, wynik powinien być już chyba kilkadziesiąt tysięcy, skoro ostatnio robiłaś ponad miesiąc temu.

    Nie znając wyniku, nie bralabym luteiny.

    Mam nadzieję, że Twoja ciąża będzie rozwijać się prawidłowo, aczkolwiek dziwne, że do tej pory zarodka nie widać.

    Lekarz na pewno powiedział Ci, że te 6 tygodni 6 dni to wg usg?

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    Dzisiaj lekko plamie tylko na papierze śluz różowy! Wizytę mam dopiero jutro u nas nie ma lekarzy dobrych i trudno się dostać na szybko! Mam duphaston w domu czy mogę wziąść do jutra? To jest luteina

    Jak plamisz na różowo (świeża krew) to jedź na IP - muszą Cię przyjąć. Zrobią Ci USG i zbadają. Być może to wina krwiaka podkosmówkowego - często się to zdarza. Nie bierz hormonów na własną rękę. Zrób też tą betę, żeby mieć pewność.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ