X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje 2 wczesne poronienia teraz wczesna 3 ciążą
Odpowiedz

2 wczesne poronienia teraz wczesna 3 ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki!

    W końcu zdecydowałam się dołączyć do aktywnych forumowiczek, choć wpisy śledzę juz od czerwca 2018r.

    Chciałabym się podzielić z Wami moją historią. Od kwietnia 2018 staramy się o dzidzię. W pierwszą ciążę zaszłam w czerwcu - nasza radość trwała 2 dni, bo okazało się, że beta szybko spadła. Poronienie samoistne. Był to dla nas szok, bo w ogóle nie wiedzieliśmy, że to tak powszechny problem - sądziłam, że to dotyczy minimalnego odsetka par, które mają problemy zdrowotne. Próbowaliśmy dalej wg zaleceń lekarza. We wrześniu znów się udało. Radość trwała tydzień w przekonaniu, że teraz to juz się uda, bo tamto to na pewno był przypadek. Beta znów spadła w 39dniu cyklu.

    Od tego czasu wg zaleceń lekarza się nie staraliśmy, zrobiliśmy kilka badań w tym kariotypy, V Leiden, zespół antyfosfo., białko C i kilka innych oraz miałam histeroskopię, na której nic nie wyszło. Wszystkie badania dobre.

    Od końca grudnia mieliśmy zielone światło ze wskazaniem, że od następnego pozytywnego testu ciążowego mam zażywać progesteron oraz heparynę. W międzyczasie przeszłam bardzo cięzko grypę. W 28 dni zrobiłam betę, choć byłam pewna, że nic z tego, ale dla pewności, aby wiedzieć, czy robić zastrzyki i oczywiście wyszło, że nie jestem w ciąży. Poszliśmy z przyjaciółmi na kolację, wypiliśmy kilak lampek wina, wypaliłam nawet papierosa. I tak od soboty do pon strasznie źle się czułam, ból głowy, zgaga. Ale piersi (które bolały mnie w 2 poprzednich ciążach nie dawały o sobie znać). Mąż w poniedziałek kierując się intuicją pojechał po test ciążowy, który zrobiłam wieczorem - i okazało się, że znowu jestem w ciąży!!!!! Byłam w takim szoku i zatroskaniu, że nie mogłam spać całą noc. Oczywiście znowu strasznie ale to STRASZNIE się martwię, że nic z tego nie będzie a wtedy to już będą poronienia nawykowe. Nie wiem, czy wtedy nam ktoś pomoże, czy w ogóle dam radę jeszcze się dalej starać, bo obe z mężem bardo to przeżywamy.

    We wtorek zrobiłam bętę wyszła już dodania, choć niska 75. Jutro jadę znowu zrobić. Mam nadzieję, że będzie ok. Jak nie, to czeka mnie kolejny zawód i tego się obawiam. Proszę, trzymajcie kciuki!

    P.S. Czy ktoś z takim problem leczy się w Poznaniu? Jeśli tak, to u kogo? Ja obecnie chodzę do dr Goździewicza prywatnie. Pracuje na Polnej. Młody lekarz, zobaczymy czy mi pomoże. Ciekawe czy pomogą zastrzyki z heparyny :(

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i mocno wierzę w to, że nasze marzenia się w końcu spełnią!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 17:34

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u ciebie z progesteronem ja pierwsza poroniłam i jestem pewna że przyczynił się do tego niski progesteron teraz biorę od owulacji

    AlkaT89, Nanu7 lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu, dobrze ze jesteś obstawiona w progesteron i heparynę bo to najczęstsze przyczyny poronień na wczesnym etapie. Paroma lampkami się nie przejmuj, na tym etapie do dziecka nic nie dociera praktycznie.

    Uszy do góry, tym razem musi być dobrze.

    AlkaT89, Nanu7 lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu głowa do góry . Trzeba wierzyć,że będzie dobrze. ... U mnie problemem była prolaktyna w drugiej fazie cyklu... Powodzenia .... I moze nie czytaj kilka dnia bo można oglupiec,wiem co mówię .

    Nanu7 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za wsparcie!

    Nawet nie wiedzialam, ze ktos cos odpisal, bo nie dostawalam powiadomienia jak w innych watkach

    Sluchajcie umieram ze strachu. Robilam w piatek bete wyszla 429. W pon powtorzylam ale zgubili moja probke! Czy tylko ja mam takiego pecha :-(?
    Dzis znow pobieglam zrobic bete wynik bedzie popoludniu albo jutro rano.
    W dodatku dzis mam po luteinie obfite uplawy w kolorze kawy z mlekiem i lekki bol podbrzusza!!! :-(
    Zwariuje ;-( jestesmy z mezem przygotowani na na najgorsze. Jak ten zestaw lekow mi nie pomoze to chyba juz nie ma dla nas nadziei. Mam mega dola :-( maz tez...wyszedl sam na spacer i nie ma go juz godzine.

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 6 lutego 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu jeśli to Cię pocieszyć mnie ten zestaw leków pomógł i od 6 miesięcy cieszę się moim szczęściem już po tej stronie brzucha. Miałam podobną sytuację tylko dodatkowo miałam problem z zajściem w ciążę i u mnie w ciągu 6 lat tylko 3 razy się udało w tym dwa podobnie jak u Ciebie wczesne poronienie lub jak kto woli ciążą biochemiczna. Przy 3 od razu dostałam heparyne, duphaston i luteine i się udało. Głowa do góry.Beta ładnie rosła.

    Nanu7 lubi tę wiadomość

    iv099vvj1wzlmrpz.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ