X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Zez a porod
Odpowiedz

Zez a porod

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 10 marca 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Witam dziewczyny. Mam delikatnego zeza jest widoczny jak się denerwuje. Jak miałam 8 lat to miałam operację korekcji zeza która tylko trochę pomogła. W ciąży mi się pogorszył trochę wzrok . Obecnie 29 tc . Czy w takiej sytuacji mogę iść do okulisty po skierowanie na cc. Boję się że wada mi się pogłębi.

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 11 marca 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    powinnaś iść do okulisty, który po badaniu stwierdzi czy Twój przypadek kwalifikuje się do CC :)

    j45n7fc.png
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 marca 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam ale napisała tylko skierowanie że ma zadecydować położnik i że na chwilę obecną nie kwalifikuje się do cc . Ale mówiła że nikt mi nie da gwarancji że mi się nie pogorszy wzrok

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 11 marca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 wrote:
    Byłam ale napisała tylko skierowanie że ma zadecydować położnik i że na chwilę obecną nie kwalifikuje się do cc . Ale mówiła że nikt mi nie da gwarancji że mi się nie pogorszy wzrok

    I nikt ci też nie da gwarancji, że mając w ręku karteczkę z kwalifikacją na porodówce zrobią ci cc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś mieć zbadane dno i cisnienie oka. Zez nie jest wskazaniem do cc. Chodzi o to czy podczas porodu siłami natury nie dojdzie do odklejenia siatkówki oka. Do d**y okulista który każe decydować poloznikowi. Okulista ma obowiązek stwierdzić czy jest wskazanie czy nie. Jeśli zależy Ci na cc to psychiatra wystawić może zaświadczenie. Pamiętaj jednak, że jeśli nie na konieczności to poród naturalny jest lepszy dla Ciebie i dziecka. Mnie niestety nie było dane :( i dwa razy walczyłam o poród sn a skończyło się cc. Teraz rodze 3raz i nie mam już nawet nadziei na poród naturalny - muszę mieć cc.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ