X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wywoływanie porodu - cewnik
Odpowiedz

Wywoływanie porodu - cewnik

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 4 marca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała zakładany ten cewnik z balonikiem żeby ruszyć szyjkę do porodu? Mogłybyście podzielić się "wrażeniami"? Czy to zakładanie boli? Czy potem cały czas się to tam czuje? Jak wtedy z sikaniem? No i po jakim czasie można spodziewać się efektów?

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 4 marca 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja miałam założony balonik... Zakładanie i noszenie tego jest dość nieprzyjemne, ale nie jest bolesne. Trochę niewygodnie w toalecie, bo rurka która wystaje jest dość długa i trzeba ją przytrzymać, żeby nie dotykała kibelka. Z tej rurki, która zwisa sączyć się może trochę krwi, dlatego trzeba nosić majtki i grube podkłady. Lekarz powiedział żebym pociągała co jakiś czas za tą rurkę żeby pomóc tworzeniu się rozwarcia. Cewnik miałam założony przez jeden dzień i dzięki niemu rozwarcie się powiększyło, a następnego dnia po zdjęciu cewnika odeszły mi wody.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 13 marca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam i nie polecam.
    Nie wiem kto to takie coś wymyślił. Ale reakcji no to zero. Miałam założone rano a wieczorem ściągniętę przez lekarkę a bolało jakby mi wyrwała jakiś organ. I wcale to nie przyspieszyło porodu. Tylko oksy zresztą ja miała szyjkę bardzo miekką i rowarcie na 3 palce. Nie było potrzebne a mnie tylko bolało.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam i niezbyt przyjemne. Ból zbliżony do bólu porodowego, plus skurcze. Efekt u mnie to max. 3 cm. Mąż cały dzień chodził ze mną po korytarzu, bo wtedy trzeba dużo się ruszać.

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 19:00 lekarz założył mi cewnik Foleya. Cewnik miał wypaść kiedy rozwarcie osiągnie 3/4 cm. Zaczęłam lekko plamić, ale poza tym nic się nie działo. O 20:30 zaczęły się naprawdę bolesne skurcze co 3 minuty, porodowe, dałabym im 40 w skali bólu. Siedzieliśny z narzeczonym na naszej sali, oglądaliśmy TV, ja podczas skurczu opierałam się o łóżko i bujałam na boki. O 21 narzeczony pojechał do domu, bo położne powiedziały, że raczej nic z tego dziś nie będzie (nie informowałam ich o skurczach, bo wolałam przetrwać jak najdłużej na sali, a nie na porodówce leżąc pod KTG ). Od 21 do 22 rozmawiałam przez telefon z mamą i siostrą, na każdym skurczu opierałam się o łóżko. O 22 skurcze były już bardzo bolesne, poszłam do położnych, które akurat asystowały przy porodzie, żeby mnie szybko zbadały. Oznajmiły mi, że mam już 5 cm rozwarcia, a balonik nie wypadł, bo się przykleił :O Zaprosiły mnie na porodówkę. Zadzwoniłam do kilku osób i o 22:30 byłam na łóżku porodowym.
    Skurcze były bardzo silne, ledwie dawałam sobie radę z bólem, o 23:30 zaczęły się skurcze parte i o 23:40 wyskoczyła ze mnie moja cudowna córeczka :)
    Jestem trochę nacięta i obolała, zdecydowanie gorzej zniosłam drugi poród niż pierwszy, bo akcja toczyła się błyskawicznie i zaskoczyłam same położne. Ale było warto! <3

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • Usad1993 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Balonik nie jest bolesny, o ile jest zakładany przez kogoś z doświadczeniem. Miałam cewnik Foleya i zwiększył moje rozwarcie od 1 cm do 4. Lekki dyskomfort zrekompensował bezproblemowy poród. W moim przekonaniu jak najbardziej warto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2019, 09:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam przy 1.porodzie, bo niestety rozwarcie miałam zerowe. Samo zakładanie nie boli, ja się chyba przejęłam bardziej tym że lekarz cos mi tam wkłada itd. no a po jakimś czasie zaczęły się skurcze, ale nie takie jak porodowe, były łagodniejsze. Balonik sam wypada (chyba że masz wygięta szyjkę, bo mi zrobił rozwarcie ale został w środku)no i z zera miała. 4cm:)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bolało okrutnie i zakładanie i noszenie. Zadaniem cewnika jest wywołanie rozwarcia na siłę, więc dziwi mnie, że ktoś może stwierdzić, że to nie boli. Może w kolejnej ciąży, ale w pierwszej to naprawdę nic miłego.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ