X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wskazania do cięcia cesarskiego
Odpowiedz

Wskazania do cięcia cesarskiego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 14 października 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy miałyście taki przypadek :) Jestem w 15tygodniu ciąży. To druga ciąża z tym samym partnerem. Ja jestem kobietą arh (-), mąż jest b rh (+ ) syn urodził się z grupą a rh (+ ) Jestem teraz w drugiej ciąży i zastanawiam się jak będzie wyglądał u mnie poród. Syna rodziłam naturalnie. Teraz konflikt się nie uaktywnia cały czas w badaniach jest że przeciwciał nie stwierdzono, ale okazało się że mam toksoplazmozę oraz torbiel jajnika który zawsze był uśpiony nawet w pierwszej ciąży a teraz nagle rośnie w tym momencie ma prawie 6 cm czy te zagrożenia kwalifikują mnie do cięcia cesarskiego czy będę mogła rodzić naturalnie?

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 15 października 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz musi to ocenić. Wg mnie toxo można jakoś leczyć w ciąży, a torbiele różnie się zachowują mogą się zmniejszać, zwiększać. Tylko lekarz po usg może coś powiedzieć. Wg mnie to nie są bezwzględne wskazania do cc.

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 16 października 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką samą nadzieję jak piszesz :) Wolałabym naturalnie rodzić, zobaczymy jak wyjdzie:)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ