X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wcześniactwo
Odpowiedz

Wcześniactwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane!

    Od jakiegoś czasu gryzie mnie temat wcześniactwa. Czy jest ono dziedziczne? Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, bo chyba takiej nie znajdę, ale może z własnego doświadczenia coś będziecie w stanie o tym powiedzieć?

    Sama urodziłam się miesiąc przed terminem, nie miałam zbyt wysokiej wagi urodzeniowej bo około 2,5kg. Tak samo córka mojego wujka - 5/6 tygodni wcześniej przyszła na świat.

    Sama nie wiem czy mogę się spodziewać wcześniejszego porodu, wizytę u ginekologa mam za dwa tygodnie to może wtedy mnie rozjaśni całkowicie, jednak na ten moment ciekawość wygrywa ze mną.

    Z góry dziękuję za fatygę związaną z odpowiedzią i życzę Wam miłego dnia! :) :*

  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją córka urodziła sie w 35 tygodniu ciązy i tak sie właśńie zastanawiam jakie jest prawdopodobieństwo że druga ciąża zakonczy się przed czasem? może ktoś ma takie doswiadczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2014, 16:16

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • martaa14 Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj syn także urodził sie jako wczesniak, tez sie zastanawiam czy druga ciaza nie zakończy sie wczesniej?

    m6jvo8rgtd70ljl9.png
    f2w3csqv3m15yhk0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam wczoraj na badania prenatalnych z Panią Doktor i powiedziała mi, że to nie ma nic wspólnego.

    polkosia lubi tę wiadomość

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja mama przenosiła mnie 2 tygodnie, tesciowa mojego meza przenosila tydzien, a moja coreczka urodzila sie w 36tc :) i czemu nie wiadomo, chciala szybciutko do mamusi ! :P takze mysle, ze kazdy przypadek ciazy jest inny !

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy co jest przyczyną urodzenia dziecka wcześniej niż w terminie okołoporodowym. Bo jeśli stres to rzecz jasna że należy wypoczywać. Nie kiedy emocje negatywne bądź pozytywne wpływają na poród, podnoszenie ciężaru np. częste podnoszenie starszego dziecka, wychodzenie po schodach. Jak takie czynności się wykonywało można zakładać że było to przyczyną przedwczesnego porodu. Nie sądzę żeby to było genetyczne aczkolwiek nikt tego nie zbadał więc i zaprzeczyć nie można.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1299

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem mamą wcześniaka z 29tc. Myślę, że genetyka tu nie ma nic wspólnego. W trakcie ciąży po prostu jest coś nie tak, że dziecko wcześniej przychodzi na świat. Przyczyn może być na prawdę wiele np nadciśnienie, cukrzyca, niewydolność szyjki, problemy z przepływami itp.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ