X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wada wzroku a metoda porodu
Odpowiedz

Wada wzroku a metoda porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • zajaczka87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem świeżo po badaniu siatkówki, do terminu porodu mam 3 tygodnie. Ponieważ nigdy nie miałam żadnej wady wzroku, nie nosiłam nawet okularów miało być to zupełnie rutynowe badanie... Chwała, że mój ginekolog w ogóle mi je zlecił. Jakie było moje zdziwienie, gdy diagnoza wykazała:liczne zmiany zwyrodnieniowe siatkówki obwodowe i konieczność laseroterapii w trybie plinym... Jestem normalnie załamana... Okulista nie stwierdził jednoznacznie i nie wypisał mi, że ma być cc. Jutro mam wizytę u mojego ginekologa. Kto powinien dać zaświadczenie o wskazaniu do cc? Gin czy okulista? No i jeszcze jedno. Czy po laserze w ogóle można rodzić naturalnie czy jednak tylko cc wchodzi w grę?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okulista powinien zlecić cc, zaświadczenie od ginekologa prowadzącego mogą zignorować w szpitalu.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • zajaczka87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo za info.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ