X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród urodzenia w domu
Odpowiedz

urodzenia w domu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina12 Znajoma
    Postów: 18 6

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, są takie, które urodziły w domu z położną i Doula.

    Szczęśliwа
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dalsza znajoma urodziła tydzień temu w domu. A ja planuję poród domowy w marcu.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podepnę się z pytaniem czy ktoś rodził w domu, będąc po CC?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to jeżeli pierwszy poród był przez CC to drugi musi odbyć się w szpitalu naturalnie i dopiero potem ewentualnie kolejny może odbyć się już w domu. Ale wszystko zależy od położnej, bo może znaleźć się taka, która mniej restrykcyjnie patrzy na kwalifikacje.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila wrote:
    Z tego co wiem to jeżeli pierwszy poród był przez CC to drugi musi odbyć się w szpitalu naturalnie i dopiero potem ewentualnie kolejny może odbyć się już w domu. Ale wszystko zależy od położnej, bo może znaleźć się taka, która mniej restrykcyjnie patrzy na kwalifikacje.

    Nie musi jeśli ciąża jest fizjologiczna, choć wiem, że ciężko znaleźć położną, która się tego podejmie, ciekawi mnie czy są tu kobiety, które rodziły w domu po CC. Myślę, że planowanie kolejnej ciąży zacznę od poszukiwań takiej położnej, do szpitala nie pójdę choćby nie wiem co, prędzej zrezygnuję z drugiego dziecka niż zdecyduję się na kolejny poród w szpitalu :(

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie musi jeśli ciąża jest fizjologiczna, choć wiem, że ciężko znaleźć położną, która się tego podejmie, ciekawi mnie czy są tu kobiety, które rodziły w domu po CC. Myślę, że planowanie kolejnej ciąży zacznę od poszukiwań takiej położnej, do szpitala nie pójdę choćby nie wiem co, prędzej zrezygnuję z drugiego dziecka niż zdecyduję się na kolejny poród w szpitalu :(

    kurde u nas to jest tak, że jak jest CC to potem bardzo naciskają, żeby druga ciąża również była przez cesarskie... możesz miec problem, jeśli do tego wszystkiego chcesz w warunkach domowych

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    kurde u nas to jest tak, że jak jest CC to potem bardzo naciskają, żeby druga ciąża również była przez cesarskie... możesz miec problem, jeśli do tego wszystkiego chcesz w warunkach domowych

    Jeśli chodzi o szpitale to są takie, które naciskają zawsze na SN, pomimo wszystkiego (moja siostra cioteczna rodziła w szpitalu SN po CC), ale są i takie co cisną o kolejne CC, więc różnie z tym bywa. W szpitalu, w którym ja miałam nieprzyjemność rodzić, miałam wrażenie, że bardzo im zależy na CC. U kobiet, z którymi rozmawiałam na oddziale, ok 80% miało wywoływany poród i w następstwie CC !!! Dotknęło to też mnie, ale za głupia byłam, żeby się przeciwstawić, bo tak mnie nastraszyli (teraz już wiem, że bzdurami), o tym, że moje dziecko umrze, etc, że się zgodziłam. Teraz już bym taka głupia nie była. Jak człowiek nie ma wiedzy to każdy kit mu wcisną.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jeśli chodzi o szpitale to są takie, które naciskają zawsze na SN, pomimo wszystkiego (moja siostra cioteczna rodziła w szpitalu SN po CC), ale są i takie co cisną o kolejne CC, więc różnie z tym bywa. W szpitalu, w którym ja miałam nieprzyjemność rodzić, miałam wrażenie, że bardzo im zależy na CC. U kobiet, z którymi rozmawiałam na oddziale, ok 80% miało wywoływany poród i w następstwie CC !!! Dotknęło to też mnie, ale za głupia byłam, żeby się przeciwstawić, bo tak mnie nastraszyli (teraz już wiem, że bzdurami), o tym, że moje dziecko umrze, etc, że się zgodziłam. Teraz już bym taka głupia nie była. Jak człowiek nie ma wiedzy to każdy kit mu wcisną.

    jezu masakra że takie rzeczy mają miejsce!! to jest niedopuszczalne

  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 13 marca 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się prawie udał poród domowy z położną. Nie rodziłam w Polsce ale jakbyś miała jakieś pytania to chętnie ci odpowiem. Mam nadzieję że teraz z drugim dzidziusiem już nam się uda w 100% :).

    Ulciak lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 marca 2019, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    male_m wrote:
    Nam się prawie udał poród domowy z położną. Nie rodziłam w Polsce ale jakbyś miała jakieś pytania to chętnie ci odpowiem. Mam nadzieję że teraz z drugim dzidziusiem już nam się uda w 100% :).

    Co to znaczy prawie? Opowiesz o tym?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 17 marca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Co to znaczy prawie? Opowiesz o tym?
    Nie zauważyłam wcześniej posta :)
    Prawie to znaczy że byłam w domu ale nie udało mi się urodzić w domu :), z perspektywy czasu uważam że to ja nie ogarnęłam i się nie przygotowałam do tego odpowiednio dobrze, a że trwało wszystko bardzo długo to też byłam pod koniec zmęczona. Na dokładkę nie odeszły mi wody i nie byłam w stanie "wypchnąć" małego także była decyzja położnej że jedziemy do szpitala, więc ze skurczami partymi pojechałam do szpitala i tam przebijali pęcherz płodowy i po kolejnych 8 czy 9 godzinach urodziłam małego (niestety nie obeszło się bez pomocy więc poród był koniec końców z vacuum).

    Teraz zamierzam być trochę lepiej przygotowana do tego tematu i mam nadzieję że drugi poród uda się w domu, bo jest to niesamowity temat :)

    Ulciak lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ