BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > Torbiel szyszynki a CC
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Megiiii
Autorytet
Postów: 770
140

Wysłany: 22 października 2017, 23:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny, nie widziałam tu takiego wątku, więc zakładam nowy. Czy któraś z Was miała taką sytuację, że na początku ciąży (5 tydzień), lub podczas wykryto u niej torbiel szyszynki? Moja daje objawy, a mimo to neurolog nie zalecił CC. Na necie czytałam, że każda zmiana w mózgu kwalifikuje do cesarki. Tym bardziej, gdy daje objawy, bo powstające w mózgu ciśnienie może być powodem krwotoku. Nie wiem co robić, czy konsultować z innym lekarzem np. prywatnie. Dodam, że ostatnio w poczekalni u ginekologa spotkałam dziewczynę w identycznej sytuacji, która ma wyznaczoną CC (jest w 30 tygodniu). Jej lekarz uznał, że poród SN może stanowić dla niej zagrożenie. Nie podała mi namiaru na lekarza, bo chętnie bym skonsultowała. Po tej rozmowie z nią bardzo się boję, że poród SN może się źle dla mnie skończyć. Ewentualnie macie namiar na dobrego neurologa na Śląsku?

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 października 2017, 23:59

1usak6nl4m3t7dp1.png

Mamaokruszka
Autorytet
Postów: 1275
1006

Wysłany: 23 października 2017, 13:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam torbiel pokrwotoczną przysadki i nie jest ona wskazaniem do CC. Tzn dla lekarki, która widziała mnie pierwszy raz w życiu nie było opcji, żebym rodziła SN. Lekarze, którzy prowadzą mnie od momentu diagnozy (neurolog i neurochirurg) są zdania, że zdecydowanie powinnam rodzić SN, szczególnie, że mam trombofilię.
Czy wiadomo skąd się wzięła torbiel? Czy miałaś robione np. angio TK, żeby ocenić jak i czy w ogóle jest ukrwiona torbiel? Może faktycznie jest tak, że u Ciebie nie ma ryzyka a u tamtej dziewczyny z jakiegoś powodu musi być CC? Torbiel torbieli nierówna. Ja bym poszła do innego lekarza po opinię

relg2n0ax4qs6djf.png
Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
Forumowa tabelka KLIK!
916au6bdty1b5a3d.png

Megiiii
Autorytet
Postów: 770
140

Wysłany: 24 października 2017, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
W sumie ta lekarka też widziała mnie dwa razy w życiu. Za pierwszym razem dała mi skierowanie na TK głowy, gdzie wyszła torbiel wielkości 10 mm. Na wyniku nie ma nic o ukrwieniu. Na drugiej wizycie chciała dać mi skierowanie na rezonans, ale gdy powiedziałam jej o ciąży, to zmieniła zdanie i kazała poczekać do porodu. Powiedziała też, że ta torbiel nie będzie przeszkadzać w porodzie naturalnym i to tyle.
Neurologiczne leczę się od wielu lat na migreny skojarzone (tracę przytomność przy nich, mam mega odjazdy) i pierwsze badania też miałam robione wiele lat temu , ale 3 lata temu przeprowadziłam się na Śląsk. Pierwsza lekarka do której trafiłam leczyła mnie bez dodatkowych badań na zaburzenia krążenia mózgowego i nie chciała skierować na powtórne badania, więc za radą mojej doktorki rodzinnej poszłam do tej. No i tak dowiedziałam się o torbieli.
Ostatnio dolegliwości znowu się nasiliły i dlatego martwię się porodem.
Dziewczyna którą spotkałam wytłumaczyła mi, że neurolog leczący ją od wielu lat stwierdził, że migrena skojarzona + torbiel to wystarczający powód do CC. Torbiel wielkości mojej wyszła jej na rezonansie. O ukrwieniu nie wspomniała.
A powiedz mi jak się dostałaś do neurochirurga? Neurolog dał Ci skierowanie, czy może to zrobić lekarz rodzinny? Rzeczywiście wolałabym to skonsultować z jakimś innym specjalistą, a o babce, która mnie obecnie leczy nie ma ani jednej opinii na necie.

1usak6nl4m3t7dp1.png

AKa28
Znajoma
Postów: 21
5

Wysłany: 3 listopada 2017, 10:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też mam torbiel i neurochirurg stwierdził, że nie jest ona przeszkodą do porodu sn, co mnie ucieszyło. Chyba zależy od wielkości torbieli, więc to sprawa indywidualna.


Megiiii
Autorytet
Postów: 770
140

Wysłany: 4 listopada 2017, 19:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie trochę. W międzyczasie udało mi się dostać na wizytę. Jednak w moim wypadku dostanę skierowanie na CC, bo mam dodatkowo zaburzenia krążenia. Teraz muszę poczekać na kolejną wizytę do stycznia. Mam nadzieje, że maluch nie pośpieszy się zbytnio.

1usak6nl4m3t7dp1.png

Elvie
Koleżanka
Postów: 32
7

Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też mam stwierdzoną torbiel szyszynki, bez wskazań do cc

19.01.2005 Alan <3
9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
PCO

Natka94
Ekspertka
Postów: 240
137

Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mam torbiel śródpajęczynówki i mam wskazanie do CC

60wzjk3.png

Megiiii
Autorytet
Postów: 770
140

Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czyli co sytuacja, to inna opinia. U mnie będzie na pewno CC. Już rozmawiałam ze swoim ginekologiem. Skierowanie wypisane jest poprawnie.

1usak6nl4m3t7dp1.png

Kawokado
Autorytet
Postów: 567
580

Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Podziwiam, że przy migrenach skojarzonych chcesz decydować się na sn. Ja z tego względu zaplaciłam za prywatna cesarke w pierwszej ciąży i teraz zamierzam zrobić tak samo. Nie wyobrażam sobie ataku migrenowego, w którejkolwiek fazie porodu. Też tracę kontakt ze światem podczas ataku, panikuje itd. dlatego zależało mi na porodzie, którego przebieg będę znała od a do z i nic mnie nie zaskoczy. Atak miałam po 4 dniach od opuszczenia szpitala, ale spodziewałam się tego, bo jednak jest to stres, który organizm musi odreagować.

mhsvpiqvcq4vs5qz.png

dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png
Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)