X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Torbiel szyszynki a CC
Odpowiedz

Torbiel szyszynki a CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 22 października 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie widziałam tu takiego wątku, więc zakładam nowy. Czy któraś z Was miała taką sytuację, że na początku ciąży (5 tydzień), lub podczas wykryto u niej torbiel szyszynki? Moja daje objawy, a mimo to neurolog nie zalecił CC. Na necie czytałam, że każda zmiana w mózgu kwalifikuje do cesarki. Tym bardziej, gdy daje objawy, bo powstające w mózgu ciśnienie może być powodem krwotoku. Nie wiem co robić, czy konsultować z innym lekarzem np. prywatnie. Dodam, że ostatnio w poczekalni u ginekologa spotkałam dziewczynę w identycznej sytuacji, która ma wyznaczoną CC (jest w 30 tygodniu). Jej lekarz uznał, że poród SN może stanowić dla niej zagrożenie. Nie podała mi namiaru na lekarza, bo chętnie bym skonsultowała. Po tej rozmowie z nią bardzo się boję, że poród SN może się źle dla mnie skończyć. Ewentualnie macie namiar na dobrego neurologa na Śląsku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2017, 23:59

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 23 października 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel pokrwotoczną przysadki i nie jest ona wskazaniem do CC. Tzn dla lekarki, która widziała mnie pierwszy raz w życiu nie było opcji, żebym rodziła SN. Lekarze, którzy prowadzą mnie od momentu diagnozy (neurolog i neurochirurg) są zdania, że zdecydowanie powinnam rodzić SN, szczególnie, że mam trombofilię.
    Czy wiadomo skąd się wzięła torbiel? Czy miałaś robione np. angio TK, żeby ocenić jak i czy w ogóle jest ukrwiona torbiel? Może faktycznie jest tak, że u Ciebie nie ma ryzyka a u tamtej dziewczyny z jakiegoś powodu musi być CC? Torbiel torbieli nierówna. Ja bym poszła do innego lekarza po opinię

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 24 października 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie ta lekarka też widziała mnie dwa razy w życiu. Za pierwszym razem dała mi skierowanie na TK głowy, gdzie wyszła torbiel wielkości 10 mm. Na wyniku nie ma nic o ukrwieniu. Na drugiej wizycie chciała dać mi skierowanie na rezonans, ale gdy powiedziałam jej o ciąży, to zmieniła zdanie i kazała poczekać do porodu. Powiedziała też, że ta torbiel nie będzie przeszkadzać w porodzie naturalnym i to tyle.
    Neurologiczne leczę się od wielu lat na migreny skojarzone (tracę przytomność przy nich, mam mega odjazdy) i pierwsze badania też miałam robione wiele lat temu , ale 3 lata temu przeprowadziłam się na Śląsk. Pierwsza lekarka do której trafiłam leczyła mnie bez dodatkowych badań na zaburzenia krążenia mózgowego i nie chciała skierować na powtórne badania, więc za radą mojej doktorki rodzinnej poszłam do tej. No i tak dowiedziałam się o torbieli.
    Ostatnio dolegliwości znowu się nasiliły i dlatego martwię się porodem.
    Dziewczyna którą spotkałam wytłumaczyła mi, że neurolog leczący ją od wielu lat stwierdził, że migrena skojarzona + torbiel to wystarczający powód do CC. Torbiel wielkości mojej wyszła jej na rezonansie. O ukrwieniu nie wspomniała.
    A powiedz mi jak się dostałaś do neurochirurga? Neurolog dał Ci skierowanie, czy może to zrobić lekarz rodzinny? Rzeczywiście wolałabym to skonsultować z jakimś innym specjalistą, a o babce, która mnie obecnie leczy nie ma ani jednej opinii na necie.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • AKa28 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam torbiel i neurochirurg stwierdził, że nie jest ona przeszkodą do porodu sn, co mnie ucieszyło. Chyba zależy od wielkości torbieli, więc to sprawa indywidualna.

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie trochę. W międzyczasie udało mi się dostać na wizytę. Jednak w moim wypadku dostanę skierowanie na CC, bo mam dodatkowo zaburzenia krążenia. Teraz muszę poczekać na kolejną wizytę do stycznia. Mam nadzieje, że maluch nie pośpieszy się zbytnio.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam stwierdzoną torbiel szyszynki, bez wskazań do cc

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • Natka94 Ekspertka
    Postów: 240 137

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam torbiel śródpajęczynówki i mam wskazanie do CC

    60wzjk3.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli co sytuacja, to inna opinia. U mnie będzie na pewno CC. Już rozmawiałam ze swoim ginekologiem. Skierowanie wypisane jest poprawnie.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam, że przy migrenach skojarzonych chcesz decydować się na sn. Ja z tego względu zaplaciłam za prywatna cesarke w pierwszej ciąży i teraz zamierzam zrobić tak samo. Nie wyobrażam sobie ataku migrenowego, w którejkolwiek fazie porodu. Też tracę kontakt ze światem podczas ataku, panikuje itd. dlatego zależało mi na porodzie, którego przebieg będę znała od a do z i nic mnie nie zaskoczy. Atak miałam po 4 dniach od opuszczenia szpitala, ale spodziewałam się tego, bo jednak jest to stres, który organizm musi odreagować.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ