X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Termin porodu
Odpowiedz

Termin porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 16 listopada 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój termin porodu z OM to 22 luty, ale lekarka biorąc pod uwagę USG zwłaszcza pierwsze i genetyczne podaje okolice 14 lutego i jest to jej zdaniem termin bardziej adekwatny. W moim belly mogę ustawić sobie prowadzenie kalendarza ciąży wg OM lub wyznaczonej daty porodu, w jaki sposób Wy prowadzicie swoje kalendarze? Która opcja była u Was bardziej wiarygodna?

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 17 listopada 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Co prawda mój przypadek to jak z epoki kamienia łupanego :P Bo prawie 5 lat temu, ale termin porodu wychodził mi wg OM na 8 lutego, wg usg na początku 12tc na 4 lutego już, a w 24tc to już na 29 stycznia. Koniec końców akcja sama się zaczęła dzień przed terminem wg OM i urodziłam w terminie z OM ;)

    Lekarz zapisywał mi zawsze co wychodzi z usg, jaki tc, ale kiedy była wizyta i tym kazał się bardziej sugerować to termin z pierwszego prenatalnego w 12tc bo jest najbardziej zbliżony do terminu wg OM.

    Ja wtedy miałam owulację prawdopodobnie 14dc, więc tak można, ale jeśli ktoś miał bardzo wczesną owulację lub bardzo późną, to chyba lepiej wg usg ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, no właśnie u mnie wszystkie wyniki USG oscylują w okolicy 14 lutego, ale moja gin nie sugeruje się już późniejszymi, bo jak mówi dzieciaczki rosną potem swoim tempem. Ja ogólnie się już może wstępnie spakuję tak na wszelki wypadek :) Zawsze byłam w gorącej wodzie kapana jak to mówią i wolę mieć wszystko w torbie za wczasu :) Pozdrawiam

    961le6ydzx2vaobx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WG USG wychodziło mi na 5-7-10 WG OM 9.10, wg mnie (wiedziałam mniej wiecej kiedy doszło do zapłodnienia 14-16.10
    Urodziłam 16.10.2015 :)

    Prowadz wg OM, bo zawsze będą pytać sie o wiek ciaży wg OM

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, tak też zostawiłam i zobaczymy co będzie. W każdym razie po 14 lutym zacznę i tak przebierać nogami ze zniecierpliwienia :D

    961le6ydzx2vaobx.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 20 listopada 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 27 listopada, i takie pytanko mam do was jeśli mam skierowanie do szpitala i jak nic mnie nie będzie brało to mam jechać w tym wyznaczonym dniu do szpitala?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie bez sensu jechac, w koncu jest to umowny termin. Ja miałam termin na 15 listopada. W tej chwili mam 6 dni po terminie, moja gin kontroluje tylko ktg nic sie nie dzieje. Wiec nie ma potrzeba jechania, bezsensownego lezenia w szpitalu. Miałam wizyte w czwartek, mam brac czpki i kontrolowac ruchy. póki nic sie nie dzieje nue bedziemy na sile wywoływać bo może skonczyć sie cesarką. Wizyte nastepna mam w poniedzialek i wtedy zapadnie decyzja czy wywoływać czy nie. Co prawda mam nadzieje ze do tego czasu trafie jendak na porodówkę to spokojnie czekam :)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 21 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pa2 wrote:
    Wg mnie bez sensu jechac, w koncu jest to umowny termin. Ja miałam termin na 15 listopada. W tej chwili mam 6 dni po terminie, moja gin kontroluje tylko ktg nic sie nie dzieje. Wiec nie ma potrzeba jechania, bezsensownego lezenia w szpitalu. Miałam wizyte w czwartek, mam brac czpki i kontrolowac ruchy. póki nic sie nie dzieje nue bedziemy na sile wywoływać bo może skonczyć sie cesarką. Wizyte nastepna mam w poniedzialek i wtedy zapadnie decyzja czy wywoływać czy nie. Co prawda mam nadzieje ze do tego czasu trafie jendak na porodówkę to spokojnie czekam :)
    Tylko że ja nie miałam jeszcze ani jednego ktg...więc chyba jednak sens będzie żeby jechać to może mi zrobią ktg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest tak że jak idziesz do szpitala to Cie w nim zatrzymują na minimum 3 dni a wg mnie bez sensu jest spedzic ostatnie dni przed porodem w szpialu. Ja wolałam jechać sobie prywatnie na ktg i zapłacić 50zł niż leżeć w szpitalu, może też jest u Ciebie jakiś lekarz który to wykonuje :) a ktg jest w sumie tylko po to żeby stweirdzic czy są skurcze, u mnie brak skurczy czyli na poród sie nie zanosi. Póki czuje ruchy normalnie, wszystko jest w porządku.

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 22 listopada 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pa2 wrote:
    U nas jest tak że jak idziesz do szpitala to Cie w nim zatrzymują na minimum 3 dni a wg mnie bez sensu jest spedzic ostatnie dni przed porodem w szpialu. Ja wolałam jechać sobie prywatnie na ktg i zapłacić 50zł niż leżeć w szpitalu, może też jest u Ciebie jakiś lekarz który to wykonuje :) a ktg jest w sumie tylko po to żeby stweirdzic czy są skurcze, u mnie brak skurczy czyli na poród sie nie zanosi. Póki czuje ruchy normalnie, wszystko jest w porządku.
    Dzięki bardzo :-) pojadę zobaczę może mi zrobią tylko ktg i wypuszcza bo niestety nie mam takiego lekarza który by wykonywał prywatnie ktg :-(

  • letty Autorytet
    Postów: 458 314

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu nie sugerowałabym się OM bo możesz sobie zaszkodzić... jakby to było w drugą stronę to ok, ale jednak... brałabym pod uwagę 14 luty.

    W moim przypadku wg. OM miałam mieć poród 29.09 a wg. USG 16.10, więc braliśmy pod uwagę oczywiście USG te z początku ciąży bo są najbardziej wiarygodne :) urodziłam 27.10 po terminie z zielonymi wodami porodem kleszczowym... dziecko było duże.

    Lepiej urodzić chwilę przed niż po, ale lekarze sami powinni wziąć pod uwagę termin z USG bo pamiętaj, że poród może sam się nie zacząć :) ja miałam wywoływany 2 dni

    wnid8ribpqlokjkp.png
    ckaivfxmzxh7kbdm.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 2 lutego 2016, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój TP wg USG to 5.06, wg OM 2.05. Trzymam się USG ;)

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam termin z om na 19 stycznia, z usg poczatkowego na 10 stycznia, wiec gin ustalila 11 styczen jako termin porodu i taki w karcie wpisala.. ja tez tak liczylam, no i skubana trafila, 11 urodzilam :-)

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 4 lutego 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam na tą chwilę wszystko ustalone. Ciąże prowadzę u dwóch różnych osób (jeden gin z rodziny), w obu przypadkach wyszedł na usg ten sam termin i jeżeli do tego czasu nie urodzę, to mam się zgłosić po 7 dniach na wywołanie. Dwie niezależne opinie są takie same, więc tego się trzymam. W sobotę mam wizytę u mojego kuzyna, bo coś łożysko mi się starzeje pochopnie, więc niewykluczone, że mnie zostawi, żeby nie było tak, że ja sobie chodzę, nie mam skurczy a dziecko nie dostaje papu :o

    961le6ydzx2vaobx.png
  • letty Autorytet
    Postów: 458 314

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam Dark? :-) rusza się coś?

    natalka189 lubi tę wiadomość

    wnid8ribpqlokjkp.png
    ckaivfxmzxh7kbdm.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie - owszem ruszyło się 9 lutego :D Jesteśmy już w domku od paru dni :)

    961le6ydzx2vaobx.png
  • letty Autorytet
    Postów: 458 314

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super! gratulacje :)

    DarkAngel666 lubi tę wiadomość

    wnid8ribpqlokjkp.png
    ckaivfxmzxh7kbdm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ