X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Szpital Medicover - Warszawa
Odpowiedz

Szpital Medicover - Warszawa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monsi Znajoma
    Postów: 20 33

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy nie skorzystać z ich usług dlatego chętnie poznam Wasze opinie. Nie znam nikogo kto by tam rodził więc opieram się jedynie na opiniach zamieszczonych w internecie. Może coś słyszałyście bądź miałyście okazję tam rodzić? :)

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 4 lutego 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka rodziła pierwsze dziecko w Medicover. Ogólnie zadowolona, choć u niej bardzo szybko zakończyło się cięciem. Drugie dziecko(już CC planowe) urodziła w konkurencyjnej i tańszej klinice( a raczej lecznicy), którą mi poleciła. Stwierdziła, że różnicy w poziomie usług nie widać ( a ona nie z tych, co muszą oszczędzać). Z tym, że oba porody były już dekadę temu.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 lutego 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Medicover przyjmuje tylko porody w terminie, czy też takie przedwczesne? Jak u nich z opieką neantologiczną?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 09:54

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zamierzam tam rodzic, juz mam wyznaczony termin cc. Maja swoj oddzial neantologiczny i przyjmuja rowniez wczesne porody. Teraz gdy podpisalam z nimi umowe i mam wyznaczony termin gdyby sie cos dzialo to odrazu jade do nich na oddzial o kazdej porze dnia i nocy i sie mna zajma.

  • maziao Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 10 marca 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z jakiego powodu chcesz rodzić w szpitalu medicover?
    Ja planowałam poród SN z wykupioną położną w państwowym szpitalu, ale moja córka miała inny plan, ułożyła się miednicowo, więc wiedziałam, że będę miała cięcie. Na 3 tygodnie przed terminem zdecydowałam, że medicover to najlepsze opcja. Rozważyłam wszystkie za i przeciw. Głównie bałam się dodatkowych kosztów, jeśli któraś z nas musiałaby zostać w szpitalu dłużej niż 3 doby, które są w pakiecie. Odbyłam wizytę kwalifikującą i ... zmieniłam zdanie. Może źle trafiłam, ale lekarz kwalifikujący skutecznie zniechęcił mnie do porodu w szpitalu medicover. W ogóle nie spojrzał na moją kartę ciąży, wyniki badań itd. natomiast skupił się na namawianiu mnie na wykupieniu go jako lekarza dedykowanego za 1600 zł płatne dodatkowo.
    Ostatecznie cięcie miałam wykonane w szpitalu na Madalińskiego. Wykupiłam jednoosobową salę z możliwością noclegu męża i jestem bardzo zadowolona, że tak się to potoczyło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie - wszedzie i w prywatnym i w panstwowym szpitalu mozna trafic na ludzi niekompetentnych lub takich co nie znalezli sie we wlasciwym miejscu ;/ ja jak ognia boje sie szpitali panstwowych - pierwsze dziecko rodzilam w szpitalu prywatnym i nie mam nic do zarzucenia oplaconym uslugom - tym razem tez chce w ten sposob rodzic - niestety uwazam ze inaczej wyglada obsluga pacjenta ktory placi niz tego ktory przyjezdza na nfz i jest skazany na humory obslugi .

    kajax lubi tę wiadomość

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie coś więcej o cesarkach w medicoverze? Dziś tam dzwoniłam i babka na infolinii powiedziała mi, że pierwsza cesarka nie jest u nich wskazaniem do cięcia... Miałam rodzić w pro famili, ale cóż - zamknęli się.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado wrote:
    Czy ktoś wie coś więcej o cesarkach w medicoverze? Dziś tam dzwoniłam i babka na infolinii powiedziała mi, że pierwsza cesarka nie jest u nich wskazaniem do cięcia... Miałam rodzić w pro famili, ale cóż - zamknęli się.

    Dziwne, medicover ma w ofercie poród z lekarzem za 9000 pln i tam jest opcja cięcia cesarskiego - więc płacisz i masz.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • maziao Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 marca 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie ma wskazań medycznych do cesarskiego cięcia, to za 9000 PLN mamy poród siłami natury. Jeśli z jakiegoś powodu konieczne będzie cięcie w toku porodu, to mamy to już w pakiecie.
    Ja planowałam cięcie w medicover mając ułożenie miednicowe córki. Miałam spotkanie z koordynatorem w szpitalu, potem wizytę kwalifikującą do porodu z lekarzem i wtedy się rozmyśliłam. Lekarz zaczął sugerować, że będąc pierworódką w 38 tygodniu ciąży dziecko bez problemu może się jeszcze obrócić i wtedy będę rodziła siłami natury. Powiedział wprost, że jeśli chcę mieć cesarkę na życzenie, to mogę go wybrać na lekarza dedykowanego i on mi zrobi cięcie. Tylko za to dopłaca się kolejne 1400 albo 1600 zł, dokładnie nie pamiętam. Byłam zażenowana wizytą która kosztowała około 300 zł a lekarz nie spojrzał na wyniki badań, kartę ciąży, tylko namawiał na wybranie go na lekarza dedykowanego.
    Po wizycie dzwoniła do mnie pani z medicover pytając o "wrażenia" z wizyty. Powiedziała, że ten najtańszy pakiet porodu siłami natury skierowany jest do kobiet, które już kiedyś rodziły i wiedzą na co się piszą, bo w tym nie ma znieczulenia i rodzi się naturalnie. Oczywiście w przypadku konieczności przeprowadzenia cięcia trzeba dopłacić za cięcie. Pakiet za 9000 zł oznacza z założenia poród siłami natury, znieczulenie i ewentualnie cięcie, bo cyt. "u nas nie ma cięć na życzenie".
    Na koniec napiszę tylko, że oczywiście córka do końca 40 tygodnia ciąży się nie obróciła, pomimo tego iż rano, w dniu planowego cięcia w szpitalu na NFZ, skurczami rozpoczęła się akcja porodowa. Rację co do obrotu dziecka miało 3 lekarzy ginekologów i położna a nie lekarz z medicover, który w moim odczuciu chciał mnie naciągnąć na dodatkowe koszty.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maziao wrote:
    Jeśli nie ma wskazań medycznych do cesarskiego cięcia, to za 9000 PLN mamy poród siłami natury. Jeśli z jakiegoś powodu konieczne będzie cięcie w toku porodu, to mamy to już w pakiecie.
    Ja planowałam cięcie w medicover mając ułożenie miednicowe córki. Miałam spotkanie z koordynatorem w szpitalu, potem wizytę kwalifikującą do porodu z lekarzem i wtedy się rozmyśliłam. Lekarz zaczął sugerować, że będąc pierworódką w 38 tygodniu ciąży dziecko bez problemu może się jeszcze obrócić i wtedy będę rodziła siłami natury. Powiedział wprost, że jeśli chcę mieć cesarkę na życzenie, to mogę go wybrać na lekarza dedykowanego i on mi zrobi cięcie. Tylko za to dopłaca się kolejne 1400 albo 1600 zł, dokładnie nie pamiętam. Byłam zażenowana wizytą która kosztowała około 300 zł a lekarz nie spojrzał na wyniki badań, kartę ciąży, tylko namawiał na wybranie go na lekarza dedykowanego.
    Po wizycie dzwoniła do mnie pani z medicover pytając o "wrażenia" z wizyty. Powiedziała, że ten najtańszy pakiet porodu siłami natury skierowany jest do kobiet, które już kiedyś rodziły i wiedzą na co się piszą, bo w tym nie ma znieczulenia i rodzi się naturalnie. Oczywiście w przypadku konieczności przeprowadzenia cięcia trzeba dopłacić za cięcie. Pakiet za 9000 zł oznacza z założenia poród siłami natury, znieczulenie i ewentualnie cięcie, bo cyt. "u nas nie ma cięć na życzenie".
    Na koniec napiszę tylko, że oczywiście córka do końca 40 tygodnia ciąży się nie obróciła, pomimo tego iż rano, w dniu planowego cięcia w szpitalu na NFZ, skurczami rozpoczęła się akcja porodowa. Rację co do obrotu dziecka miało 3 lekarzy ginekologów i położna a nie lekarz z medicover, który w moim odczuciu chciał mnie naciągnąć na dodatkowe koszty.

    Haha, ale sku*wysyństwo - 9000 PLN to nadal nie jest dość, żeby urodzić zgodnie z życzeniem? Brak słów i jeszcze te 300 PLN za wizytę konsultacyjną.. masakra, naprawdę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziwne te informacje powyzej - ja rodze w medicoverze przez cc za kilka dni - moglam wybrac czy to bedzie cc czy sn - wybralam cc choc nie ma wskazan medycznych.

    jezeli wybralabym sn to w szpitalu medicover mialabym dostep do znieczulenia - moglabym tez wybrac czy chce rodzic z polozna czy z lekarzem - takie informacje sa na ich stronie i mozna je odrazu zweryfikowac

    wizyta kwalifikacyjna kosztuje 190 pln i ta kwota jest zwracana jezeli sie zdecydujesz na porod w medicoverze przy wypisie

    jezeli wybierasz konkretnego lekarza to faktycznie doplacasz za taka usluge 1600 ale jezeli nie chcesz to nie musisz - wtedy koszt to 8900 i tyle

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ktoś tu kogoś wprowadza w błąd :P

    elfiontko lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • maziao Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 marca 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, że koszt wizyty kwalifikującej jest zwracany w przypadku podpisania umowy porodowej. Moje zarzuty są takie, że "wizyta", na której ktoś otwiera jedynie kalendarz i nie wykorzystuje swoich lekarskich kompetencji powinna kosztować co najwyżej 10 zł, a nie dużo więcej.

    Co do samego cięcia - to, że medicover wykonuje je w pakiecie za 9100 jedynie ze wskazań medycznych też są łatwo weryfikowalne na stronie medicover.

    A zainteresowanym porodem w medicover tylko podpowiem, że spotkanie z doradcą/koordynatorem szpitalnym jest bezpłatne i można się wszystkiego dowiedzieć osobiście, dostać wzór umowy, dopytać o ewentualne dopłaty itd.

    elfiontko - napisz po porodzie swoją opinię nt. pobytu, ja dotarłam jedynie do wizyty kwalifikującej, która spowodowała, że wybrałam inny szpital.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze ze kilka dni dam znac co i jak :)

    Kawokado lubi tę wiadomość

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat - będę wdzięczna za wrażenia z porodu w szpitalu Medicover.
    Któraś z Was planuje tam wkrótce poród?

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Haha, ale sku*wysyństwo - 9000 PLN to nadal nie jest dość, żeby urodzić zgodnie z życzeniem? Brak słów i jeszcze te 300 PLN za wizytę konsultacyjną.. masakra, naprawdę.

    dla mnie też tragedia. Co to są w ogóle za kwoty?!

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Róża Ekspertka
    Postów: 198 79

    Wysłany: 4 września 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam w szpitalu Medicover 2 dziecko. Skurcze zaczęły się o 6 rano, w szpitalu byłam o 8. Miałam wtedy wykupiony pakiet z lekarzem, bez dedykowanej położnej i lekarza. Miał być ten, kto się trafi na dyżurze. W tym pakiecie była też ewentualna cesarka. Zrobili mi ktg, na którym nie zapisały się skurcze, zbadali rozwarcie i stwierdziło, że nie rodze. Odesłali mnie do domu. Cały dzień męczyły mnie te skurcze, ale były do wytrzymania. Ok godziny 15:00 przestałam się czuć pewnie, skurcze były regularne co 5 minut. Postanowiłam podjechać do pobliskiego szpitala , żeby sprawdzili czy już rodze. Do Medicover miałam daleko. Na ktg skurcze dalej się nie pisały, ale miałam już rozwarcie. Chcieli mnie zatrzymać, ale udało mi się uciec stamtąd i pojechałam do Medicover. Tam znowu ktg, bez zapisu skurczy, ale mnie przyjęli za rozwarcie. Niestety zapomniałam wziąć z tamtego szpitala książeczki ciąży, mąż musiał po nią jechać. Dodatkowo nie mogli znaleźć mojej wpłaty. I jeszcze był jakiś problem z anastezjologiem. W rezultacie spędziłam tam ponad godzinę, zanim dostałam znieczulenie. Bóle były już mocniejsze i dłuższe. Jednak jak dostałam to znieczulenie zaczęła się bajka. Bóle odeszły całkiem, a ja mogłam spokojnie rozmawiać. Nie pozwolili mi jednak wstać z fotela, bo ono było podawane w pompie. Po jakiejś godzinie, może dłużej poczułam mocniejsze szarpnięcia. Położna mówi, że mam już rozwarcie i rodzimy. Szybko zawołała lekarza. Trzy pchnięcia, które właściwie same szły, z moim lekkim udziałem i córka była na świecie :) Poród wspaniały od podania znieczulenia. Następnie weszli do sali lekarze i badali córkę. Ginekolog z położna oglądali łożysko i ona lekko mnie zszyla, bo miałam delikatne pęknięcie. Dziecko od razu leżało na mnie. Dwie godziny spędziliśmy w tej sali. Następnie położna na wózku zawiozła mnie do pokoju razem z małą. Pokój luksusowy. Przestronny, z dużym wygodnym łóżkiem, z dużą łazienką. Bardzo dobre jedzenie. Nie czuło się, że człowiek jest w szpitalu. Na noc można było oddać dziecko pielęgniarkom i samej się wyspać. W pokoju były też pieluchy i kosmetyki dla dziecka. Drugiego dnia przyszedł fotograf i zrobił małej zdjęcie. Na pierwsze urodziny wysłali nam kartkę z życzeniami urodzinowymi. Bardzo dobrE wspominam ten poród, poza może tym ociaganiem się że znieczuleniem.
    Kolejnym razem wezmę położna , żeby wszystkie sprawy formalne były już załatwione przed moim przyjazdem :)

    Róża
    f2w3ol2a740h70ep.png
  • syl.wka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 marca 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam :)
    W piątek wykupuje pakiet prowadzenia ciąży w medicover na wilanowie. Jakiego lekarza wybrać ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ