X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Szkoła Rodzenia
Odpowiedz

Szkoła Rodzenia

Oceń ten wątek:
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w temacie dziewczyny mam pytanie czy któraś z Was chodzi już do szkoły rodzenia?
    I czy obowiązkowo partner też musi chodzić?

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na pierwszych zajęciach w ostatni piątek - to była moja końcówka 28 tc. Partner może, ale nie musi uczestniczyć w zajęciach. Na pierwszych mojego męża nie było, ale w ten piątek wybieramy się już razem. A omawiany będzie poród :)
    W mojej szkole partner chodzi na zajęcia/wykłady a na ćwiczenia same mamuśki.
    Ćwiczenia rozpoczynamy w maju - podobno wymogiem NFZ jest to, aby wszystkie uczestniczki kursu były w przynajmniej 30 tc, aby można było zacząć ćwiczenia. A moja szkoła jest finansowana jest właśnie przez NFZ.

    201306215365.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz zapisalam sie do szkoly rodzenia bo z terminami u nas kiepsko.Polozna mi radzila juz teraz sobie miejsce na lato na kurs zaklepac ;)
    Podzwonilam i dostalam ostatnie miejsce na koniec czerwca wtedy bede okoli 28 tyg
    Kurs trwa 7tyg i spotykamy sie raz w tygodniu na dwie godziny z partnerami ;)
    Moj maz odrazu sam sie zdeklarowal ze on idzie ze mna <3
    Za kurs nie musze placic bo pokrywa to mijs kasa chorych :)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem wpisana na lipiec na szkołę rodzenia a koszt 150 zł ale wydaję mi się , że warto je wydać :)

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno warto patuska.ja w sumie nie wiem..ale raczej sie nie zdecyduje bo moj ciagle pracuje a samej sie za bardzo nie chce :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:49

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chodziliśmy wszystkim polecam :) bez pomocy męża nie dałabym rady urodzić .

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my zapisaliśmy się na początek maja, żeby udało się przejść wszystkie zajęcia. Ja akurat zacznę 26 tc. She a skąd wiesz, że takie są wymogi!? Ja jak bym się zapisała później to mogę nie dotrwać do końca bo następny kurs rozpoczyna się dopiero w lipcu.
    U mnie przy porodzie będzie siostra bo M. jakoś nie jest do końca zdecydowany ja też nie jestem w 100% pewna, żebym chciała żeby był przy mnie. Nie dlatego, że się wstydzę czy boję. Większy komfort będę miała jak będzie przy mnie osoba, która ma już poród za sobą (a ma 3) :)
    Ale do szkoły rodzenia będziemy chodzić razem a nóż mu się coś odwidzi ;)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisana jestem do darmowej szkoły rodzenia (nie brakuje takich u nas w mieście) i zajęcia dla rodzących w sierpniu zaczynają się w czerwcu.
    6 spotkań po 2 h. Mąż będzie chodził ze mną.
    jest u nas też wiele szkół rodzenia płatnych, np. płaci się 400 zł, ale w tym też jest spotkanie z psychologiem i inne fajne bajery:)
    My jednak zdecydowaliśmy się na szkołę z NFZ.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga84aa,

    Jeśli mogę zapytać, gdzie zapisałaś się do szkoły rodzenia (miasto). Ja w przyszłym tyg przenoszę się na Śląsk i bede musiała sie tym tematem zainteresować.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się zastanawiam nad szkoła też u mnie w szpitalu w którym będe rodzić w Inowrocławiu są takie ''zajęcia'' z Mężem lub bez ale jest to cykl 8 tygodniowych spotkań a sama nie chce tam chodzić a M pracuje na 3 zmiany każdy tydzień inaczej:rano/popoludniu/nocka itd. i nie zawsze by miał czas koszt to 120 za wszytsko i w tym wykłady i zwiedzanie porodowki (oo to bym bardzo chciała poogladac :)

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też chodziliśmy, polecam wizyty z partnerem ;) mój teraz wszystko wie co i jak będzie się działo lepiej niż ja :D

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka wrote:
    my zapisaliśmy się na początek maja, żeby udało się przejść wszystkie zajęcia. Ja akurat zacznę 26 tc. She a skąd wiesz, że takie są wymogi!? Ja jak bym się zapisała później to mogę nie dotrwać do końca bo następny kurs rozpoczyna się dopiero w lipcu.
    U mnie przy porodzie będzie siostra bo M. jakoś nie jest do końca zdecydowany ja też nie jestem w 100% pewna, żebym chciała żeby był przy mnie. Nie dlatego, że się wstydzę czy boję. Większy komfort będę miała jak będzie przy mnie osoba, która ma już poród za sobą (a ma 3) :)
    Ale do szkoły rodzenia będziemy chodzić razem a nóż mu się coś odwidzi ;)

    Adka - tak nam powiedziała właścicielka tej szkoły. Ale nie wiem czy to rzeczywiście wymóg NFZ czy jej :) Mi to nie przeszkadza, więc nie drążyłam tematu

    Adka lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • iśka Ekspertka
    Postów: 197 238

    Wysłany: 18 kwietnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia na NFZ przy szpitalu. Często byłam sama bo mąż pracował. Ale i tak było fajnie. Polecam!

    iv093e5eynq4wz4z.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mi wrote:
    Agga84aa,

    Jeśli mogę zapytać, gdzie zapisałaś się do szkoły rodzenia (miasto). Ja w przyszłym tyg przenoszę się na Śląsk i bede musiała sie tym tematem zainteresować.

    Ja jestem z Katowic i tu też się zapisałam. jak jesteś zainteresowana Katowicami to daj znać, wyślę ci namiary na te szkoły:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • marta6963 Znajoma
    Postów: 24 27

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 26 tygodniu. We wtorek idziemy na ostatnie zajęcia z opieki nad noworodkiem. Polecam szkoły rodzenia. Wiele mitów zostaje obalonych. Na temat samego porodu, połogu i karmienia piersią. Ja za swoją nie płaciłam nic. Było sześć spotkań po dwie godziny. Trzeba było się zapisać do 10 tc a od 20 były zajęcia. Do tego położna będzie właśnie z tamtad przyjeżdżała do nas po porodzie i zaraz po urodzeniu przywiezie mi do domu zaświadczenie do becikowego. Jestem z Konina.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla dziewczyn z Krakowa, polecam tą szkołę: http://www.koala.krakow.pl/

    Mają również zajęcia wieczorowe i weekendowe, a poza tym cały wachlarz warsztatów, gimnastyki, tańca z dziećmi w chustach, pierwszej pomocy i co tam jeszcze sobie można wymarzyć.

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2013, 16:49

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jest 8 spotkań po 2 godziny :) szkoła też jest za darmo więc dlaczego nie skorzystać :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie moze czy w Szcecinie znajde gdzies warsztaty na wiazanie chusty??
    Szukalam w necie ale nic nie znalazlam ;(
    Prosze o pomoc :D

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    mała mi wrote:
    Agga84aa,

    Jeśli mogę zapytać, gdzie zapisałaś się do szkoły rodzenia (miasto). Ja w przyszłym tyg przenoszę się na Śląsk i bede musiała sie tym tematem zainteresować.

    Ja jestem z Katowic i tu też się zapisałam. jak jesteś zainteresowana Katowicami to daj znać, wyślę ci namiary na te szkoły:)

    U mnie w gre wchodzi Sosnowiec lub Katowice. Jeszcze nie zajęłam się tym tematem, mam nadzieję, że zdążę się zapisać

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ