X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Symptomy zbliżającego się porodu
Odpowiedz

Symptomy zbliżającego się porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :-) Jakie są wasze informacje na temat oznak zbliżającego się porodu? Macie już któreś z nich?
    U mnie np. nie obniżył się jeszcze brzuszek, ale za to mam momentami serię ukłuć w kroczu - takich bardzo dotkliwych. Brzuch twardnieje mi już od jakiegoś 30 tygodnia ale nic poza tym się nie dzieje.
    A jak tam u Was? Macie jakieś przeczucia?
    Pozdrawiam serdecznie :-) i już teraz życzę Wam szczęśliwego rozwiązania ;-)

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co prawda ja jestem już po, ale może nie obrazisz się jak dorzucę coś od siebie ;)

    u mnie jedyną oznaką było delikatne ćmienie w krzyżu, które zaczęło się 24h przed urodzeniem córeczki. Nie zauważyłam żadnego czopa, wody chlusnęły mi dopiero przy pełnym rozwarciu, na 10 minut przed urodzeniem.
    W sobotę rano obudziłam się z tym delikatnym ćmieniem, które to pojawiało się, to znikało. Pamiętam,że o 18 pojawiło się na nowo, przed 21 zorientowałam się, że jest regularne i okazało się,że pojawia się dokładnie co 10 minut, o pierwszej w nocy przestało delikatnie ćmieć, a zaczęło już potwornie boleć co 5-3 minuty i wtedy wiedziałam,że na pewno rodzę i już nie ma odwrotu.

    mama_z_groszkiem, monalisa, anadyjka, Kasiczorek lubią tę wiadomość

  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 1 maja 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu to ja tez miewam takie cmienia w krzyzu od przedwczorajszej nocy i rozwieranie na dole ale nie jest to regularne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 18:55

    monalisa lubi tę wiadomość

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 7 maja 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tu oczekuję na sławetny czop (bo, że wody pojawiają się czasem a czem nie to już doczytałam) - a tu się okazuje, że w cale mogę go nie zobaczyć :-)
    @magdalena jak tam Twoje objawy? rozwinęły się jakoś?

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 7 maja 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiem za Magdalenę jeśli się nie obrazicie. Tak, rozwinęły Bąblinko. Dzisiaj o 8:45 przyszło na świat jej dzieciątko. :)

    Bąblinka, monalisa lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 8 maja 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeeeej jak cudnie !!! :-) :-) Ogromne gratulacje i dużo szczęścia dla Mamusi i Dzidziulka :-) pozdrawiam w takim razie gorąco :-)

    Nalka lubi tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 26 maja 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to jest z oczyszczaniem sie organizmu ? jakies biegunki ktoras miala ? ja mam teoretycznie 5 tygodni, ale od kilku dni "dziwnie" sie zalatwiam...

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 26 maja 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_z_groszkiem, mnie na dwa wieczory przed trochę przeczyściło ale nie jakoś dużo. Ale na noc przed dwa razy obudziłam się w bardzo silnym uczuciem parcia,biegiem leciałam na kibelek, ale w tej samej sekundzie gdy na nim siadałam całe to uczucie przechodziło jak ręką odjął i jedynie sikałam.

  • Evelineq Ekspertka
    Postów: 218 667

    Wysłany: 31 maja 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama_z_groszkiem wrote:
    a jak to jest z oczyszczaniem sie organizmu ? jakies biegunki ktoras miala ? ja mam teoretycznie 5 tygodni, ale od kilku dni "dziwnie" sie zalatwiam...


    Teoretycznie tak powinno być, ale w praktyce każda z nas jest inna i indywidualnie przygotowuje się do porodu, moja znajoma dla odmiany przestała się wypróżniać na 2 dni przed porodem heh , ja mam od jakiegoś czasu akcje naprzemienne i też nie wiem co jest grane, straszne jest to czekanie ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja od 2 dni mam mega bóle odczówalne przezemnie jak menstruacyjne wkoło ttzn brzuch jajniki i kregosłup

  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od 3 dni boli brzuch i krzyż jak na okres - a dziś to już nie mogę sobie miejsca znaleźć. Mam ogromne napięcie w brzuchu jak przy 1 dniu okresu ale twardnień brzucha brak !

    mloda1995 lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Karolajn Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od początku 34 tygodnia chodzę z rozwarciem 2cm, boli mnie spojenie łonowe i mam bóle podbrzusza takie jak silne miesiączkowe i skurcze przepowiadające już przedwczoraj dosyć silne miałam i już się zastanawiałam czy jechać do szpitala, ale przeszły więc fałszywy alarm i wczoraj mi wyleciał czop śluzowy i... cisza... a lekarka już mnie tak straszyła, że już długo sobie nie pochodzę, ale synkowi jak widzę wcale się nie spieszy... a ja już z mężem taka jestem ciekawa jak będzie wyglądał ech...

    20090926570117.png
    mhsvj44jhkebb1ma.png
    f2w3rjjgjedmuzf8.png
  • kiki Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam dziś 36 tydzień, i szczerze mówiąc to obawiam się porodu. Nie wiem czy rozpoznam pierwsze objawy i ogólnie się stresuję. Pani doktor powiedziała, że wg usg mam synka starszego o 2 tyg niż wg miesiączki, także czekam jeszcze 2 tygodnie..:-)
    A czy wy urodziłyście zgodnie z terminem?

    rl2nn3dqk3islwu3vz.png[/u]
  • walabia Autorytet
    Postów: 2046 1381

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiki, porodu się nie bój, bo jest fantastycznie :D (zapraszam do wątku dobre porody) a skurcze jeśli przyjdą, to nie da się ich pomylić z niczym innym!

    seneka lubi tę wiadomość

    ot1z8e0.png

    https://www.maluchy.pl/li-73157.png
  • kiki Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki walabia za słowa otuchy:-) mam nadzieję, że właśnie tak będzie:-)

    rl2nn3dqk3islwu3vz.png[/u]
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walabia wrote:
    kiki, porodu się nie bój, bo jest fantastycznie :D (zapraszam do wątku dobre porody) a skurcze jeśli przyjdą, to nie da się ich pomylić z niczym innym!

    Też tak myślę, że jak już się pojawią te bóle to nie da ich się pomylić. Mi się macica zaczęła troche stawiać, ale jeszcze z 5 tyg. muszę chodzić.
    Ja najbardziej obawiam się porodu po terminie, sztucznego wywoływania, więc jesli zbliża się już termin tak jak moja położna poradziła warto się do tego porodu przychylić aby zaczął postępować,ruch i sex to podobno pomaga.

    qq873e5erivgw16d.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seneka u mnie twardnienie brzucha od jakiegoś 17 tygodnia, od 27 pojawiły się skurcze miesiączkowe wraz z bólami krzyżowymi (nie powiem, że łagodne), szyjka zmiękła ale na razie odpukać mała siedzi w brzuszku, mam nadzieję, że co najmniej 2 tyg jeszcze przetrzyma:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie same skurcze Braxtona H. występują od 20tyg.
    OD dłuższego czasu brzuch mi twardnieje i czasem mocno ciśnie w dole, pewnie to główka.
    Dwa dni temu miałam 1 pierwszy bolesny skurcz, wczoraj nic bolesnego, normalnie a dziś 2 bolesne a nawet 3tylko ostatni był krótki i nie jestem pewna.
    Bóle miesiączkowe mam już też od jakiegoś czas, ale z tydzień tak już codziennie.
    Jutro mam ciąże donoszoną także ciekawe czy będę musiała czekać jeszcze 3tygodnie :)

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aNiLewe wrote:
    U mnie same skurcze Braxtona H. występują od 20tyg.
    OD dłuższego czasu brzuch mi twardnieje i czasem mocno ciśnie w dole, pewnie to główka.
    Dwa dni temu miałam 1 pierwszy bolesny skurcz, wczoraj nic bolesnego, normalnie a dziś 2 bolesne a nawet 3tylko ostatni był krótki i nie jestem pewna.
    Bóle miesiączkowe mam już też od jakiegoś czas, ale z tydzień tak już codziennie.
    Jutro mam ciąże donoszoną także ciekawe czy będę musiała czekać jeszcze 3tygodnie :)

    No właśnie jak masz ciąże donoszoną to już lada dzień może dojść do porodu

    qq873e5erivgw16d.png
  • kiki Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie teraz pojawiło się takie silne kłucie macicy, twardnieje mi brzuch, więc tak liczę, że może już w nadchodzącym tygodniu mały pojawi się na świecie. W dodatku tak zaczęłam się regularnie wypróżniać, a czytałam, że to też oznaka zbliżającego się porodu. A szczerze mówiąc już bym chciała mieć mojego synka ze sobą, ale z drugiej strony, bardzo się boję tego porodu i tego co będzie dalej:(

    rl2nn3dqk3islwu3vz.png[/u]
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ