X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Skąd wiadomo, że to już?:)
Odpowiedz

Skąd wiadomo, że to już?:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieję że nie prześpię Tych skurczów :D bo śpię jak zabita nie mówiąc już o pomiarze czasu, zwykle mam bardzo mocne bóle miesiączkowe i je przesypiam...eh może Mała da znać jakimś konkretnym kopniakiem

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 16 maja 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie przeoczysz :) Ja poczułam skurcze w nocy, liczyłam je w aplikacji na telefon (contrastion timer) i jak zaczęly być regularne po około 2h pojechaliśmy do szpitala.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 20 maja 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie da się przeoczyć, u mnie zaczęło sie bólami miesiączkowymi a potem przyszły skurcze z krzyża i jak były co ok 5 min pojechaismy do szpitala a po 3h był już nasz skarb na świecie :)

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)
    Za pierwszym razem zaczęło się dość delikatnie... i nie wiedziałam czy to już czy to tylko te przepowiadające ( godz. 19):-P jak przy okresie, co 10 minut. Piłam sobie spokojnie herbatkę i plotkowałam z mamą :-) ale godzinę później już wiedziałam co się dzieje... Skurcze co 5min i ból w krzyżu okropny. Pęcherz miałam przebijany, urodziłam 8h później.
    Przy drugim porodzie już czułam co się święci od początku, skurcze nawet te słabe były jakieś takie "inne" (godz. 11), po kilku godzinach już ledwo chodziłam i odeszły mi wody a urodziłam o 3 w nocy.

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem w sposób iście oklepany, ale prawdziwy: "na pewno nie przegapisz" :)

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • dewa Autorytet
    Postów: 1089 2873

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojechałam do szpitala bez bóli, ale ze spinającym się co 2-4 minuty brzuchem. Około północy zaczęły się bolesne skurcze, o 9 rano dostałam oksytocynę, o 13 po 3 godzinach partych, Synek był na świecie :) Możesz przespać skurcze, ale nie TE właściwe, ZAPEWNIAM Cię :D

    qb3canlimmmj6sap.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 18 lipca 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi odeszly wody jak spalam. Wstalam, bo poczulam wilgoc. Poszlam do toalety, a nie przestawalo ze mnie cieknac. Skurczy nie czulam jeszcze kilkanascie godzin po tym jak juz zostalam przyjeta na porodowke. To bylo 2,5 roku temu.

    Teraz termin sie zbliza wielkimi krokami, a ja w drugiej ciazy nadal nie wiem co to znaczy, ze macica sie stawia lub co to sa skurcze przepowiadajace. Takze raczej spodziewam sie znowu scenarusza z odejsciem wod, bo cala ciaza generalnie przebiega praktycznie identycznie jak pierwsza.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dzień terminu miałam wizytę kontrolną i od wyjścia z gabinet bolał mnie brzuch. Jednak nie były to skurcze tylko takie ciągłe napięcie. Koło 19 zaczęły się skurcze co około 10 min. O 2 w nocy byliśmy na porodówce, skurcze okropne i ból w krzyżu. O 9 rano przebito mi pęcherz i potem było jeszcze gorzej ;-) niestety mały nie wstawiał się w kanał i o 14 skończyło się cesarką :-)

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża: odszedł czop koło 19ej, delikatne skurcze od 21ej, poszłam spać, obudziłam się 3:30 może lekko przed i było mi dziwnie, usiadłam na wc i odeszły mi wody w baaardzo dużej ilości, poszłam do pokoju i chlusnęło znowu na podłogę, zaczęły się bolesne skurcze, szybko do szpitala gdzie było już 5cm rozwarcia i o 6:40 mała była na świecie.

    A teraz drugi poród? Już mam dosyć bo cały czas trwa.. Ponad tydzień temu 2 cm rozwarcia, teraz od 2 dni 3 cm.. Wczoraj reszta czopu wypadła z krwią, od 14ej skurcze nieregularne bolesne, przeszły wieczorem i zaczęło mnie czyścić. Całą noc biegałam do łazienki.. Dalej biegam i czekam..

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 16 listopada 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogłam przegapić bo chlusnęły mi wody, więc w te pędy do szpitala, a tam cm rozwarcia. I tak przez następne 24 h, mocne skurcze a szyjka trzymała. "Położyli" mnie na patologii, choc leżeć się nie dało z powodu bólu. Oksytocyna nie pomogła. Dopiero następnego dnia po kolejne dawce oksytocyny coś zaczęło się dziać i urodziłam wieczorem, czyli po jakichś 40h od odejścia wód :p mimo ze długo to trwało to nie żałuję sn i po 6tygodniach stwierdzam, że dała bym radę jeszcze raz;)

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ