X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Rzeszów - gdzie rodzić w 2018 roku?
Odpowiedz

Rzeszów - gdzie rodzić w 2018 roku?

Oceń ten wątek:
  • Agula30 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Szukałam informacji w sieci, ale doszłam do wniosku, że brakuje aktualnych opinii. Jest dużo opinii sprzed kilku lat a przecież sytuacja w szpitalach publicznych jak i w Profamilii zmieniła się od tego czasu. Wpisujmy swoje opinie (zarówno tych co już urodziły jak i tych oczekujących). Sama mam termin na lipiec.

    Paula007 lubi tę wiadomość

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam w 2016 w pf było ok poza pomocą przy karmieniu. Z innego forum wiem, że dziewczyny polecają teraz szopena podobno też tam super warunki

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez sie podepne, ja nastawiam sie na pf, ale nie jestem z Rzeszowa, w moim mieście rodziłam w 2015 roku, sam poród ok bo szybki, ale opieka na oddziale katastrofa:( ja trafiłam na czas kiedy ordynator miał urlop a najwiecej na oddziale było nas 5, bywały dni że byłam sama, albo we 2 na oddziale, a że leżałam tydzien bo miałąm wcześniaka to trochę sie napatrzyłam, i chyba najbardziej boli mnie to że niemogłam liczyc na pomoc, jakiekolwiek zainteresowanie własnie dlatego że nie miały nawału pracy, pomoc przy karmieniu zadna, tak mnie zjechała z enie umiem przystawić że po prostu zrezygnowałam z karmienia piersia, na koniec rzuciła tekstem " niech sobie pani robi co chce to Pani dziecko" ..

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • Jaś i Małgosia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 4 lata temu rodziłam na Rycerskiej, miałam cc ze względu na problemy w tętnie synka po oksytocynie. Opiekę nade mną i dzieckiem wspominam bardzo dobrze, a byliśmy 2 tygodnie po porodzie bo synek miał wrodzone zapalenie płuc zapewne po moim dodatnim GBS, jednak warunki w szpitalu tragiczne. Mamy XXI wiek i tak jak wymagam wyższych standardów w innych sferach życia typu fryzjer, kosmetyczka, dentysta itd... - teraz wybieram PF. Będę miała porównanie i wyrobie sobie własne zdanie. Moja koleżanka z kolei nastawia się na Lwowską bo tez są aktualnie dobre opinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 14:05

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość


  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 4 lutego 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jas i Małgosia na kiedy nasz termin? :)

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Jaś i Małgosia Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 15 lutego ale monitorujemy synka i cc ma być kilka dni przed terminem. A Ty na kiedy? Wydaje mu się się już od kilku dni że zaraz urodzę. Główka nisko w kanale i boję się czy dojadę w razie czego bo mam około 60 km do PF

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 16:28


  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to szczęśliwego rozwiązania :* zdrowka dla Was :* trzymam kciuki aby udało się dojechać zanim się zacznie. ja termin mam na koniec lipca więc to dopiero początek ;) a do pf też mam około 60 km

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • tourrr4 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 lutego 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w tego typu tematach doradzam znajomych. To jest bardzo dobre źródło wiedzy oraz informacji :)

    Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi.
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 11 lutego 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja bede rodzic na Szopena tylko dlatego ze tam pracuje moj lekarz prowadzacy. Rozne opinie slyszalam ale nie zaryzykuje jechac do PF jesli nie chodzilam do tamtejszych lekarzy, moze i warunki da lepsze ale spokoj psychiczny jest dla mnie wazniejszy.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • Agula30 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tourrr4: Wyobraź sobie, że w pracy mam ponad 90% facetów, a kobiety które znam to albo nie rodziły albo rodziły ponad 5 lat temu.

    Jak widać nie każdy może zapytać znajomych. Generalnie z tego co się orientowałam to nie ma miejsca idealnego do rodzenia. Każde ma i dobre i złe opinie. Dużo zależy od porodu, jak jest wszystko dobrze to każdy chwali a jak są komplikacje to każdy krytykuje. Dlatego według mnie Internet jest bardzo dobry źródłem informacji. Tym bardziej, że jest początek roku i możemy zebrać wiele aktualnych opinii.

    chomiczka lubi tę wiadomość

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 15 lutego 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tourrr4 wrote:
    Ja się w tego typu tematach doradzam znajomych. To jest bardzo dobre źródło wiedzy oraz informacji :)
    A tak zapytam jesteś z Rzeszowa albo okolic?

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Agula30 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 12 marca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdyby któraś szukała szkoły rodzenia to szkoła Homo Homini (na Marszałkowskiej) od stycznia 2018 już nie funkcjonuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, ja rodzić będę na Szopena bo tam jest mój lekarz prowadzący. Termin mam na 7 lipca. Niestety akurat dzisiaj dzwoniłam do Homo Homini i załamałam się że nie ma już szkoły. Teraz jestem w kropce, ponieważ nie wiem nawet czy trzeba mieć swoje ubranka dla dziecka. Szkół troche w Rzeszowie jest ale zależało mi, żeby dowiedzieć się jak jest konkretnie w tym szpitalu. Teraz już nie wiem czy szukać innej szkoły czy bezpośrednio jakiejś położnej z oddziału.

  • Agula30 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz do wyboru 4 szkoły rodzenia w Rzeszowie. W każdej szkole się orientują jak jest w szpitalach i oprowadzają. Ostatnio żona kolegi rodziła na Lwowskiej a chodziła do innej szkoły, lekarza też tam nie mieli. Wszystko poszło bardzo sprawnie i są zadowoleni. Takie informacje podnoszą na duchu. Nie ma co panikować, że jedna szkoła została zlikwidowana. Jak chcesz rodzić na Szopena to po każdej szkole tam przyjmują (tym bardziej, że nie mają swojej).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Fajnie że ktoś temat założył. Ja mam termin na wrzesień. Lekarza z Szopena. Powiem tak. Miałam operacje na Szopena- ciąża pozamaciczna i zle wspominam pobyt. Pracownicy masakra. Ale nie wiem jak na porodowce. Pf odpada dla mnie bo mam poważne schorzenia, a oni problemowych kobiet nie biorą.

    Co do szkoły rodzenia...jaką polecacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, agula 30 dzięki za odpowiedz. Ja prawdopodobnie będę decydować się na szkołę Nasz Skarb lub szkołę w szpitalu na Lwowskiej. Obie prowadzone przez te same panie ze szpitala, przy czym tutaj praktycznie cały czas tworzą się nowe grupy a nasz skarb ma tworzyć grupę po świętach i być w formie krótszej takiej weekendowej. Ja ze względu na swoją chorobę i przyjmowane leki oraz lekarza wybieram Szopena, chodź zdaje sobie sprawę ze może nie być kolorowo. Całkiem niedawno moja koleżanka rodziła w Pf i nasłuchała się ze powinna była sobie położną do porodu opłacić a na pytania związane z dzieckiem, ze nic niewie bo tak to jest jak się do szkoły rodzenia nie chodziło. Trochę to przykre, ze obecnie wszyscy wymagają żeby pacjent sam wszystko wiedział . Pomijam już fakt, ze dobrze mieć tam lekarza aby w przypadku braku miejsc nie zostać odesłanym. Monia 86 szpital dla kobiet bezproblemowych tak jak napisałaś.

  • Agula30 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 19 marca 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gola - nie musisz się tak spieszyć ze szkołą rodzenia. Najlepiej iść po 25 tygodniu. Ja mam termin na lipiec a do szkoły idę od ok.20 kwietnia. Wybrałam Lakta vitę. Dam znać jak było.

  • Lipcówka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    mam termin na lipiec, lekarz prowadzący z Rycerskiej. Orientujecie się jak jest z porodem w PF jeśli ciąża jest prowadzona gdzie indziej niż u nich?

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli tylko będzie miehsce to Cię przyjmą :) w pierwszej ciąży jak i teraz mam gina który nie pracuje w żadnym z rzeszowskich szpitali a rodzilam w pf. Ja mam termin na koniec lipca a Ty? :)

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Kropusia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 maja 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na porod na szopena na pewno sie nie zdecyduje. Bylam tam na zabiegu po poronieniu. Bylysmy traktowane tragicznie. Tylko studentki do nas przychodzily, a wiekszosc lekarzy traktowala nas gorzej niz zwierzeta. Polozne nie interesowaly sie i pluly o wszystko ogolnie sa tragiczne. Zero wspolczucia i ematii. Po zabiegu w narkozie lezalysmy na korytarzu( tu na korytarzu tez zagladaly nam w miejsca intymne speawdzajac krwawienie, gdzie w kolo pelno innych pacjentek, odwiedzających a dla nas wstyd i upokorzenie) bo poloznym nie chcialo sie isc do pokoju na koncu korytarza zobaczyc czy wszystko jest ok. Bronie tylko dr Soję bo jest naprawde dobrym lekarzem. Tyle!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 14:10

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ