X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Przyszłe Mamy z Katowic i okolic
Odpowiedz

Przyszłe Mamy z Katowic i okolic

Oceń ten wątek:
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wątek trochę umarły, ale może ktoś coś dorzuci o szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Planuję tam rodzić z indywidualną położną, mam już termin konsultacji u anestezjologa. Zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie przez tel. zobaczymy jak po wizycie na miejscu.

    dqpri09k6uedld97.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Hej, wątek trochę umarły, ale może ktoś coś dorzuci o szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Planuję tam rodzić z indywidualną położną, mam już termin konsultacji u anestezjologa. Zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie przez tel. zobaczymy jak po wizycie na miejscu.

    Ja tam polecam położną Ewę, moja dobra znajoma i fantastyczna kobieta :) Co prawda rodziłam w Mysłowicach i też bardzo polecam, ale gdyby Ewa wtedy pracowała, to bym się zdecydowała na Bonifratrów. Z resztą mam stamtąd lekarkę.

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 7 września 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Hej, wątek trochę umarły, ale może ktoś coś dorzuci o szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Planuję tam rodzić z indywidualną położną, mam już termin konsultacji u anestezjologa. Zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie przez tel. zobaczymy jak po wizycie na miejscu.

    Miałam tam rodzić z prywatną położną, ale skończyło się CC. Warunki bardzo dobre, świetni lekarze zarówno na oddziale położniczym jak i noworodkowym. Wszystko profesjonalnie jak w serialu :D Pomoc po CC tylko przy umyciu i wstawaniu - potem trzeba sobie radzić samemu. Położne bardzo fajne jedynie na oddziale noworodków nie wszystkie mi przypasowały.

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 22 października 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z okolic. A rodzi może któraś w Chorzowie?

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 24 października 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiiii wrote:
    Ja też z okolic. A rodzi może któraś w Chorzowie?


    Mieszkam w Chorzowie, ale nigdy w życiu... warunki jak w komunie, kobiety upchane na położniczym jak ogórki na salach. W Zabrzu jest równie świetny personel, za to warunki hotelowe. No, chyba że zdarzy się coś niespodziewanego, to do SIMIN mam tylko 5 minut i ostatecznie pojadę.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 24 października 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FreshMm wrote:
    Mieszkam w Chorzowie, ale nigdy w życiu... warunki jak w komunie, kobiety upchane na położniczym jak ogórki na salach. W Zabrzu jest równie świetny personel, za to warunki hotelowe. No, chyba że zdarzy się coś niespodziewanego, to do SIMIN mam tylko 5 minut i ostatecznie pojadę.
    Moja koleżanka rodziła w Chorzowie i była zadowolona. To moja pierwsza ciąża, więc nie mam porównania. Wiem tyle co od niej.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 29 października 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiiii wrote:
    Moja koleżanka rodziła w Chorzowie i była zadowolona. To moja pierwsza ciąża, więc nie mam porównania. Wiem tyle co od niej.


    Personel może jest spoko,. tylko warunki lokalowe mi nie odpowiadają. No i szwagierka ma złe wspomnienia: po zaszywaniu pochwy po porodzie pielęgniarka anestezjologiczna nie wyjęła jej 0,5 m kawałka gazy z pochwy, dopiero po 10 dniach wyciągnęła jej położna, jak ujawniły się powikłania... no, ale wpadki wszędzie mogą się zdarzyć, w każdym szpitalu.

    Słyszałam sporo dobrych opinii o szpitalu w Świętochłowicach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2017, 21:48

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 29 października 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Słyszałam sporo dobrych opinii o szpitalu w Świętochłowicach.[/QUOTE]

    To też w sumie blisko. A nie wiesz, jak tam wygląda CC w Chorzowie i Świętochłowicach? Jak ostatnio się dowiedziałam od neurologa, że u mnie chyba tylko ono wejdzie w grę.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 2 listopada 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiiii, niestety, znam tylko opinie o porodzie sn.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 4 listopada 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FreshMm wrote:
    Megiiii, niestety, znam tylko opinie o porodzie sn.

    Ok. Dzięki :)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • katrix87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam u Bonifratrów w marcu 2017. Chodziłam tam do szkoły rodzenia. Nie miałam prywatnej położnej, informowali, że jedynie 10% pacjentek decyduje się na tę opcję i bez tego opieka będzie na najwyższym poziomie. Jestem zadowolona z pobytu w szpitalu i porodu sn. Na oddziale monitorują tętno dziecka co 2h między 6 a 24. Przy porodzie sprawdzają tętno kilka razy na godzinę. Trafiłam na polożną Mariolę Pietruchę i studentki. P. Mariola świetna kobieta, nie jest może taka ciepła ale motywuje do pracy na skurczach, wie co robi, doradza. Trafiłam na salę nr 1 z wanną do porodów ale rodzilam na fotelu. Pozycję można samemu wybrać i zmieniać w trakcie. Kąpiel okolo półgodzinna sprawiła że rozwarcie z 5 poszlo na 9 i 10na skurczu. Po wszystkim stwierdziłam że myślałam że będzie gorzej

  • katrix87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oceniam bardzo dobrze szpital Bonifratrow jako miejsce do porodu. Opieka przed porodem świetna, warunki na oddziale i bloku porodowym w porządku, szpital po remoncie. Jedzenie słabe. Panie z oddziału noworodkowego średnio przypadły mi do gustu. Nie umialy mi pomóc w przystawieniu syna do piersi w pierwszej dobie (syn usypial po kazdym lyku) natomiast w drugiej dobie nie chcialy celowo pomóc bo już powinnam być samodzielna skoro chce wyjść do domu.
    Jak ma ktoś pytania o szpital Bonifratrów to proszę pytać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam Katowice Ligota szpital kliniczny jedzenie dobre opieka super przed i po porodzie, miałam cc. tutaj możliwość za free mąż ojciec dziecka lub ktoś bliski może być przy cc.
    Teraz będę się zastanawiać między Pyskowice mam lekarza lub Ligota

    Nie polecam odradzam szpital w Bytomiu blok 3 no chyba ze ktoś lubi spartanskie warunki i być traktowanym jak gowno

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Bytom ale patologia ciazy ? Blok 5 czy też 5a śląskie centrum coś tam coś tam

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A rodziła któraś w Mysłowicach? Lub planuję ?

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tomania2806 wrote:
    Polecam Katowice Ligota szpital kliniczny jedzenie dobre opieka super przed i po porodzie, miałam cc. tutaj możliwość za free mąż ojciec dziecka lub ktoś bliski może być przy cc.
    Teraz będę się zastanawiać między Pyskowice mam lekarza lub Ligota

    Nie polecam odradzam szpital w Bytomiu blok 3 no chyba ze ktoś lubi spartanskie warunki i być traktowanym jak gowno


    Ja niestety na Ligotę mam spory kawał, a nie posiadam auta. A któraś wie może jak z CC w Chorzowie? Czytałam jakichś dosłownie kilka opinii na necie, ale głównie stare. Jestem ciekawa, czy jest od razu kontakt skóra do skóry i w ogóle jak z terminami. Ja dopiero będę miała ustalany na początku lutego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 23:38

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję rodzić w Chorzowie, byłam tam w szkole rodzenia, oglądaliśmy porodowke- jest po remoncie, wszystko nowe, sale poporodowe też znosne. Jeszcze nie wiem, jak wyjdzie w praniu, na SR mowili, ze po cc tata kanguruje dziecko, mama odpoczywa. Poród rodzinny i znieczulenie zzo w pakiecie bez opłat, choć ponoć dużo zależy, czy nie ma przepelnienia i się personel ze wszystkim wyrobi ;)

    Megiiii lubi tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    El*a wrote:
    Ja planuję rodzić w Chorzowie, byłam tam w szkole rodzenia, oglądaliśmy porodowke- jest po remoncie, wszystko nowe, sale poporodowe też znosne. Jeszcze nie wiem, jak wyjdzie w praniu, na SR mowili, ze po cc tata kanguruje dziecko, mama odpoczywa. Poród rodzinny i znieczulenie zzo w pakiecie bez opłat, choć ponoć dużo zależy, czy nie ma przepelnienia i się personel ze wszystkim wyrobi ;)

    No właśnie koleżanka też rodziła w tym szpitalu SN (poród rodzinny), mówiła, że jest zadowolona, ale byłam ciekawa jak to wygląda przy CC. O, to super, że dziecko dają tatusiowi. Mam nadzieję, że do piersi też szybko przystawią.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 12 lutego 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Sosnowca, ale planuję rodzić w Katowicach ?Możecie polecić jakiś dobry szpital ?

    Mama.33 lubi tę wiadomość

    PRAWIEMAMA
  • Mama.33 Koleżanka
    Postów: 37 2

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka~11 wrote:
    Hej, wątek trochę umarły, ale może ktoś coś dorzuci o szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Planuję tam rodzić z indywidualną położną, mam już termin konsultacji u anestezjologa. Zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie przez tel. zobaczymy jak po wizycie na miejscu.
    Ja też myślę o porodzie w tym szpitalu. Konieczna jest wizyta u anestezjologa? Na kiedy masz termin?

    201808071762.png
    200603254670.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ