X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Prywatna położna przy cesarce - czy warto?
Odpowiedz

Prywatna położna przy cesarce - czy warto?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka jest Wasza opinia na temat pomocy prywatnej położnej przy cesarce? Jestem po wyłuszczeniu mięśniaka i cesarkę mam mieć z automatu. Gdybym miała rodzić naturalnie, to nawet chwili bym się nie zastanawiała. Sytuacja wygląda jednak inaczej. Prawdopodobnie ominą mnie skurcze, bóle porodowe i ogromny wysiłek. Przy porodzie naturalnym takie wsparcie jest na wagę złota, w przypadku cesarki sama nie wiem. Kuzynka rodziła niedawno i prywatnej położnej nie miała, a wsparcie położnych i opiekę poporodową chwaliła bardzo. Przeszłam już operację ginekologiczną i mam świadomość, że poród to nie to samo, ale jednak wpływu na przebieg cesarki praktycznie nie mamy. Po porodzie chciałabym skorzystać z sali rodzinnej. Wiem, że szczytu sprawności nie osiągnę, więc liczę na obecność i pomoc męża. Może ktoś ma doświadczenie w tej materii? Każda opinia mile widziana :)

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 29 maja 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prywatna polożna przy cesarce jest bez sensu. cała operacja trwa około godzinki i w sumie co taka położna miałaby robić? Cięcie wykonuje dwoch lekarzy, 2 położne instrumentariuszki i zespół dla noworodka. Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na taką opiekę. Lepiej zapewnić sobie kogoś po porodzie, żeby pomógł ci przystawić dziecko do piersi i tego pilnował, pomagał w pielęgnacji itp. Na samo CC jest to zbędne. Takie jest moje zdanie

    bluszczynka
  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 29 maja 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 2 cc i też uważam, że prywatna położna przy cc jest zbędna...tam na sali operacyjnej jest wystarczająco dużo specjalistów ;)
    Po cc jeżeli będzie z tobą mąż to też nie wiem na co by ci była...chyba że jako pomoc przy karmieniu, no ale nad tym to bym się zastanawiała dopiero w razie problemów i prędzej skorzystałabym wtedy z doradcy laktacyjnego..
    Jeszcze jak mówisz, że kuzynka sobie chwali opiekę...
    Ja nie widzę sensu wydawania pieniędzy na prywatną położną w takim wypadku, naprawdę ;)

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślałam, tylko znajoma mi w głowie namąciła... Zupełnie nie wiem czego się spodziewać i sama sobie powody do zmartwień wynajduję. Dzięki za Wasze zdanie dziewczyny :)

  • wolunka Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 31 maja 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, jak zwykle znajoma, albo rodzina muszą namieszać ;)
    Dobrze, że są tutaj "doświadczone" Mamy :)

    polkosia lubi tę wiadomość

  • Oliwki Przyjaciółka
    Postów: 104 77

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy cesarce położna jest zbędna. Wszystko wykonuje lekarz, instrumentariuszka ewentualnie pomaga się rozluźnić przed znieczuleniem. Później przy dostawianiu do piersi pomoże każda. Nie ma potrzeby:)

    dqpri09kemo7oflv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ