X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Prywatna położna na okres porodu
Odpowiedz

Prywatna położna na okres porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 15 września 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałam sie zapytać o wasze opinie. Czy miałyście, jak tak to czy polecacie i jak taka opieka wyglada. A jak nie miałyście to czy byście wzięły jakby cofnąć czas. Ja sie zastanawiam bo mama mojego M po swoim pierwszym porodzie kazdy kolejny (a miała ich jeszcze 3) brała swoją prywatna położna i bardzo mi poleca. Z położna ktora ew. bede brać to dopiero bede sie umawiać na spotkanie wiec wtedy sie dowiem jak taka opieka wyglada. Chyba ze wy mi naswitlicie kwestie na ktore zwrócić uwagę rozmawiając z nia.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 15 września 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - to zależy czego Ty sama oczekujesz. Opieka położnej na wyłączność zazwyczaj wygląda tak, że przychodzi ona poza obsadą dyżuru na porodówkę, więc nie musi zajmować się innymi pacjentkmi, jest tam tylko dla Ciebie. Zależy też od tego jak sobie wyobrażasz swój poród, czy rodzisz z mężem czy sama itp. Nie jestes tez w stanie przewidzieć ile będzie trwał, jak zniesieś ból, czy będziesz potrzebowała bliskości drugiej osoby , dotyku itp czy będziesz chciała być sama i skupić się wyłącznie na sobie (tak też moze być). Zależy też od tego w jakim szpitalu rodzisz - czy w wielkim miejskim w ktorym zazwyczaj porodówka ma full, czy w małym w którym jest kilka porodów w tygodniu i jest duze prawdopodobieństwo ze będziesz sama.
    Z mojego doświadczenia powiem ci tak, że też zastanawiałam się nad wykupieniem opieki położnej, ale w końcu z tego zrezygnowałam i jestem zadowolona. Okazało się że na porodówce spędziłam tylko dwie godziny, moja położna odbierała dwa porody na raz, ale i tak nie zrobiło mi to różnicy. Nie mialam ochoty zeby ktoś cokolwiek do mnie mówił, dotykał mnie itp. Mąż tylko podawał mi wode i to wszystko. Położna nie sprawi że będzie ci mniej bolało, musisz przez to przejść tak czy inaczej, ona może tylko sprawić ze atmosfera będzie lepsza, ale tego tez nikt ci nie zagwarantuje na 100%. Zastanów się dokładnie czego TY hcesz, jaki masz charakter. Nie wzoruj się na opinii innych kobiet bo każdy poród to sprawa indywidualna, coś co podoba się jednej inną bedzie drażnić. Lepiej skup się na pozytywnym nastawieniu. Nie bój się i myśl jak bardzo chcesz urodzić. Bo to twoja siła :)

    bluszczynka
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 15 września 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idealnie opisane:) Mam podobne doswiadczenia, wiec podpisuje sie rekoma i nogami pod tym co napisala Bluszczynka:)

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • linka89 Ekspertka
    Postów: 249 117

    Wysłany: 16 września 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też moja pierwsza ciąża i też początkowo zastanawiałam się nad wykupieniem położnej na wyłączność. Ale im bliżej końca ciąży, tym ten pomysł zaczyna mi się mniej podobać... W szpitalu, w którym mam zamiar rodzić, podobno wszystkie położne są ok, ale żadnej nie znam osobiście - więc i tak byłby to wybór raczej losowy... Mam zamiar rodzić z mężem, więc gdyby coś się działo niepokojącego wiem, że on podniesie alarm na cały szpital, więc czuję się w miarę bezpiecznie :) Jednak gdybym rodziła sama myślę, że zdecydowałabym się na taką opiekę w postaci prywatnej położnej bądź douli. A już tak na koniec, czysto materialnie - trochę szkoda mi tych 1000 zł, jak mamy teraz inne potrzeby ;)

    Tak w ogóle to zastanawiam się, skoro ciężko przewidzieć kiedy dokładnie zacznie się poród - to chyba też może się zdarzyć, że położna nie dojedzie/będzie na urlopie itd... Ja bym w pierwszej kolejności pytała o to ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ