X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Problemy z kręgosłupem - poród naturalny czy cc?
Odpowiedz

Problemy z kręgosłupem - poród naturalny czy cc?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 9 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) od jakiegoś czasu zmagam się z nawrotami rwy kulszowej, czasami przy ataku jestem przez jakiś czas przywiązana do łóżka... odpukać w ciąży rwa jeszcze mnie nie "chwyciła". Z rezonansu wyszła przepuklina na kręgosłupie oraz inne cyrki w odcinku lędźwiowym. Jeśli macie podobne doświadczenia lub inne problemy z kręgosłupem, proszę napiszcie jaki poród jest najlepszym wyjściem? Wybieram się do neurologa w najbliższym czasie, ponieważ gin mówi, że to on zadecyduje, jednak chciałabym znać opinię innych na ten temat. Szczerze, wcześniej o tym nie myślałam, dopóki koleżanka nie nastraszyła mnie, że jej znajoma z przepukliną na kręgosłupie po sn była przez miesiąc przywiązana do łózka, bo taki był nacisk na nerw.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy od tego jakie zmiany w kręgosłupie. Czasem wystarczy rodzić w jakiejś pozycji ktora odciąża kręgosłup. Czasem dyskopatia lub przepuklina mogą być wskazaniem do cc. Skonsultuj z dobrym ortopedą, ginekologiem ale również warto pogadac z położną.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 8 miesięcy temu operację kręgosłupa, przepuklina była tak duża że nic juz nie pomagało. Jestem w 8 tc jestem przed wizyta u ortopedy, nie wiem co powie ale obawiam się że bedzie cc.

  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam podobną sytuację. Cierpię na dyskopatię lędźwiowo-krzyżową i mam przepukliny. Podczas wizyty ortopeda sam stwierdził, że mogą być komplikacje i jak najbardziej wskazane rozwiązanie ciąży poprzez cesarskie cięcie. Z tą opinią dopiero będę u ginekologa więc nie mam pojęcia co on na to.
    Zastanawia mnie jedna rzecz, jakie znieczulenie dostane skoro krążki miedzykregowe są zdeformowane...boję się znieczulenia ogólnego:( Wiecie może coś na ten temat?

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • Rencia Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam dyskopatię. Ale to nie kwalifikuje do CC. Za to rozejście spojenia łonowego już tak. Chociaż i przy rozejściu nikt nie chciał mi dać skierowania. Ginekolog zwalał na ortopeda a ortopeda na ginekologa bo to on ze mną będzie rodzić.

    Renia
  • Domiluk Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to też zależy od objawów jeszcze. Ja w tej chwili mam już braki czucia w nogach i problemy z chodzeniem. Ból okropny. No ale choruje na to już ponad 8 lat.
    Jednak tak jak piszesz, nie jestem taka pewna co na to powie ginekolog, może zanegować i koniec.

    16udugpjm9p131x6.png
    Pierwsza ciąża wyczekiwana,
    Hashimoto + niedoczynność tarczycy,
    ANA2 dodatnie, dyskopatia
    12tydz. krwotok i krwiak - opanowany
    Cukrzyca ciążowa na insulinie doposiłkowej
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 8 października 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rencia wrote:
    Też mam dyskopatię. Ale to nie kwalifikuje do CC. Za to rozejście spojenia łonowego już tak. Chociaż i przy rozejściu nikt nie chciał mi dać skierowania. Ginekolog zwalał na ortopeda a ortopeda na ginekologa bo to on ze mną będzie rodzić.

    moja bratowa w takiej sytuacji dostała od ortopedy

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • promienna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 października 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Trzony kręgów lędźwiowych o prawidłowej wysokości, typowej strukturze. W części górno-przedniej trzonu kręgu L4 okorowany fragment kostny jak w przypadku limbus vertebra. Przestrzenie mk niezwężone. Szerokość kanału kręgowego kostnego i otworów nieprawidłowa. Stawy mk niezmienione. Na poziomie L5-S1 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka mk wpukla się na głębokość 6mm, nieco modeluje worek oponowy i dyskretnie zwęża otwory mk. Szerokość kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym zmniejszona do 9mm. Drobne guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów kręgów L1 - L3. Innych zmian nie uwidoczniono. rawidłowa Wnioski: Dyskopatia L5-S1 ze stenozą kanału kregowego. Limbus vertebra L4.
    Wnioski: Dyskopatia L5-S1 ze stenozą kanału kręgowego. Limbus Vertebra L4. Poza tym jak w opisie.

    Będę wam wdzięczna za odpowiedź

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 19 października 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt ci tutaj nie pomoze, lekarze tak samo. mam podobnie i nikt nic nie wie...moze lekarze zamiast sie uczyc sciagali i teraz taka niewiedza panuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dyskopatia nie jest przeciwskazaniem do porodu naturalnego. Choc jak wiadomo sa rozne teorie. I najlepiej doradzic sie swojego lekarza neurologa czy ortopede gdyz kqzdy przypadek jest inny.
    Ja mialam CC ale nie ze wzgledu na b.duzych zmiany w kregislupie a ze wzgledu na inne problemy zdrowtne. Znieczulenie zwykle mialam podane wewnatrz oponowe.
    Ale powtarzam wazna jest konsultacja u swoich lekarzy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ