X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pro-familia łódź
Odpowiedz

pro-familia łódź

Oceń ten wątek:
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to naprawdę "świetnie"... Nie mam żadnej alternatywy. Jedyne co mi przychodzi na myśl to Zaspa ale boję się, że mnie odeślą. Zależy mi też bardzo na znieczuleniu do porodu sn, nie wiem czego tam się mogę spodziewać. Przejrzałam ofertę Medicovera w Warszawie i cena porodu sn nie jest taka straszna, ale kwota za cesarkę to już dla mnie przesada.
    Z resztą przeraża mnie wizja wyprawy do Warszawy na wizytę kwalifikacyjną. W Łodzi na wizycie byłam osobiście i był to dla mnie duży wysiłek fizyczny, a ciąża coraz bardziej zaawansowana.
    To straszne, specjalnie przed zajściem w ciążę odkładałam, żeby móc urodzić ze spokojem psychicznym, niczym się nie denerwując a tu taka niespodzianka...

    Lena, jeśli możesz, to daj znać co Ci powiedzą dzisiaj podczas rozmowy z PF. Rodzisz sn czy cc?

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lesny_stworek , ja byłam u dr Kaczmarka (ordynator oddziału) 16 maja, niesamowity człowiek lekarz marzenie dla każdej ciężarnej , nie wiem czy w Trójmieście są tacy lekarze jak on, wizyta trwała prawie godzinę , opowiedział mi po krotce co sie aktualnie dzieje z PF i w obecnej sytuacji niczego mi nie zagwarantuje, jest szansa ,że szpital będzie działał dalej ale na dzień 16 maja to była jedna wielka niewiadoma. Obecnie rozważam zaspe, nie wiem jak tam jest z CC jeżeli pierwszy poród zakończył się CC. W czwartek idę do lekarza który tam pracuje, nie wiem jak mnie potraktuje i czy cokolwiek się uda. Na Zaspie jest dramat z miejscami nikt ci nie zagwarantuje ,że w danym dniu o godzinie cię przyjmą. Reasumując ryczeć mi się chce na to wszystko. Warszawa jak dla mnie za daleko, za bardzo się boje,że nie zdążę dojechać w dodatku mam założony szew i jeżeli tylko coś się zacznie muszę odrazu jechać do szpitala dlatego WAWA odpada.

    Jaga
  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prośba do wszystkich dziewczyn które w ostatnich dniach będę w PF aby na bieżąco wrzucały informacje co i jak

    Jaga
  • eVelina83 Ekspertka
    Postów: 199 63

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Od jakiegoś czasu szukam strony nt. porodów w PF i ufff.. dzisiaj trafiłam tutaj i po tym co przeczytałam jesteście zorientowane w temacie. Termin porodu mam dopiero na październik 2018 ale mimo wszystko szukam szpitala z prywatnymi poradami w pobliżu Łodzi. Swoje pierwsze dziecko rodziłam kilka lat temu w Salve przez cc (mój wybór j lekarze mie wymagali żadnych zaświadczeń oraz nie robili problemów) lecz niestety w Salve od jakiegoś czasu nie ma opcji „porodów prywatnych” stąd zainteresowałam się PF. Tak jak i Wy znalazłam w internecie artykuły o problemach PF, wstrzymaniu przyjęć w marcu bodajże, potem wznowieniu przyjęć i informację o nowym inwestorze ale jak widać w PF dzieje się nadal nienajlepiej a do października jest dużo czasu i rownie dobrze PF mogą zamknąć. Będę obserwować temat i szukać ewentualnej alternatywy choć może być ciężko znaleźć w pobliżu inny szpital na miare Salve czy PF. Pozdrowienia dla Was. :)

    Czekamy na Hanie <3
  • Lena_110 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lesny_stworek - jeszcze nie wiem cc czy sn, ciągle się waham czy przy moich wskazaniach moge probować mimo to sn...a jeśli tak, to muszę mieć pewność, że to super bezpieczne miejsce, zzo na 100% itd...czekam na kontakt z PF, poki co cisza, ale już sie nie nastawiam. Postanowiłam, że stanie na Wawie i Medicover, po południu umawiam się na kwalifikację. Będzie ona dosć późno, bo już po niej nie wróce do 3miasta, tylko zostaję i czekam na porod w Wawie. Więc biorę się za szukanie lokum...No bo nawet gdyby w PF przyjmowali od pon-środy, to kto mi zagwarantuje, że nie urodzę w piątek, albo nawet w środę a dziecko będzie miało żołtaczkę i co wtedy? Bez sensu. Jaga, też myślałam o Zaspie, ale jest tak oblężona, że to za duże ryzyko dla mnie, i przy sn szansa na zzo jest minimalna (mój gin prowadzący z Zaspy mówi wprost, że zzo jest tylko wyjątkowo i nie ma się co nastawiać). Piszcie jesli wiecie cokolwiek nowego, ja też bede dawać znać.

    5a54b0b37304b.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 23 maja 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Trójmiasta a rozwazalyscie Puck? Tam większość personelu to byli pracownicy Medici, pani neonatolog rewelacyjna, ordynatorem jest dr Birholtz. Wiadomo że warunki takie sobie, ale o personelu złego słowa powiedzieć nie mogę i z czystym sumieniem poród tam polecam.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 24 maja 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado wrote:
    Dziewczyny z Trójmiasta a rozwazalyscie Puck? Tam większość personelu to byli pracownicy Medici, pani neonatolog rewelacyjna, ordynatorem jest dr Birholtz. Wiadomo że warunki takie sobie, ale o personelu złego słowa powiedzieć nie mogę i z czystym sumieniem poród tam polecam.
    Kawokado wiem, że Ty też planowałaś pf ale nie wyszło i wylądowałaś w Pucku. Miałaś chyba cc prawda? Bardzo zależy mi na zzo. Pewnie się nie orientujesz czy dają? Mogłabyś napisać jak wygląda sprawa opieki po porodzie?

    Lena, wczoraj pf wydało oświadczenie na fb (które swoją drogą dla kogoś nie w temacie jest bardzo nieczytelne). Ale rozmawiałam z nimi jeszcze i to oświadczenie oznacza dokładnie co, to już wiedziałyśmy. Chyba na cud już nie ma co liczyć.

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Lena_110 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 maja 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado - pewnie i tak, ale dla mnie najważniejsza jest pewność że 1) albo wezmą pod uwagę wskazania do cc jesli sie potwierdzą a nie bedą ich podważać i 2) jeśli sn, to że zzo na 100%. Myślę, że tak to tylko prytwanie pewnie, dlatego już sie nie waham dłuzej, bo mnie to wykańcza i zdecydowałam, że Medicover i tyle, jedyny pewny prywatny szpital na ten moment ( nie na wpół zamkniety jak PF i niedokońca otwarty jak Swissmed :D) Masz rację Leśny_stworek, gdyby nie telefony i bycie w temacie nic bym nie skumała z tego oświadczenia. Nie rokuje to dobrze, nie daje pewności - zarzucam marzenia o Łodzi ;)

    5a54b0b37304b.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie wiem jak wygląda sprawa znieczulenia przy sn :( myślę że najlepiej byłoby się umówić na prywatną wizytę do ordynatora i tam podpytać, ja miałam taką wizytę w planach, ale nie zdążyłam na nią pójść, bo wody mi odeszły... W każdym razie stan po cięciu był dla nich wystarczającym powodem do cc, wiem, że na zaspie nie jest dlatego tam nie pojechałam. Podobno na zaspie zmienił się ordynator i w ogóle ciężko tam o CC teraz

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 27 maja 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga2018 mam pytanie nie związane z tematem. Czy jak zakładali Ci szew na szyjce to podawali przed tym jakieś leki na wyciszenie ewentualnych skurczy? Bo prawdopodobnie jak będę w ciąży to też mnie to czeka i czytałam że przed i po zabiegu dają jakieś leki. Możesz coś o tym napisać? Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2018, 10:56

  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po szwie dostałam na stałe Luteinę i doraźnie Nospe , żadnych innych lekow. Aktualnie skończony 36 tc a u mnie nawet brak skurczy przepowiadających , za 2 tygodnie zdjęcie szwu i odrazu CC, gin boji się zdjęć wcześniej aby nie rozkręcić akcji porodowej. Ze szwem naprawdę żyje się spokojniej ,można normalnie funkcjonować ,ja mam jeszcze starszego syna i nie wyobrażam sobie przeleżeć pół ciazy. Jestem zadowolona z decyzji o szwie , dzięki niemu przetrwałam ciążę bez stresu. Sam zabieg bardzo krótki w pełnym znieczuleniu , następnego dnia wypisują już do domu, u mnie brak jakiegokolwiek krwawienia po założeniu, może kilka brązowych plam i na tym koniec.

    Pomarańczka83 lubi tę wiadomość

    Jaga
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź:) A możesz mi powiedzieć jeszcze w którym tygodniu szew był zakładany? Ja też będę musiała mieć CC i jestem ciekawa jak to będzie rozwiązane. W 38 tyg zdejmuje szew A potem na drugi dzień już poród?

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 30 maja 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowni Państwo, drogie Pacjentki, Informujemy, że z dniem 29.05.2018 Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Łodzi wstrzymuje przyjęcia pacjentek rodzących i ciężarnych.

    Dla dziewczyn które jeszcze nie wiedzą:(

    zrz6i09kmg998aky.png
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda. To co teraz pozostaje? Mamma w Szczecinie? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 31 maja 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie kwalifikacyjnej w mammie i nie polecam. Maja idiotyczny zapis w umowie że jak po 38 tygodniu urodzisz gdzie indziej to musisz im zapłacić całą kwotę za poród. Ja urodziłam w Pucku bo odeszły mi wody szybciej, gdybym miała umowe z mamma to musiałabym im zapłacić za nic.

    Pomarańczka83 lubi tę wiadomość

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie jakieś chore. Przecież różnie może się stać A płacić za gotowość szpitala to przesada. Nie każdy może przenieść się do hotelu i czekać na wyznaczony termin.

  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaranczka83, ja będę miała ściągany szew dopiero w dniu porodu, razem z gin podjęłam decyzję,że wcześniejsze ściągnięcie może wywołać akcje porodowa. Szew miałam zakładany w 20 tc.

    Jaga
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja tak się zastanawiam jak to wszystko miałoby wyglądać. CC w innym mieście i szew. Sciagniesz wcześniej możesz nie dojechac. Troche ryzyko. I jak wybrać się na wizytę kwalifikacyjną jak ciąża raczej na oszczednym trybie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2018, 22:02

  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 9 lipca 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jak? Rozpakowane? Gdzie ostatecznie rodziłyście? Przeklęty swissmed otworzył porodówkę 5 lipca :p

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


‹‹ 16 17 18 19 20
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ