X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pro-familia łódź
Odpowiedz

pro-familia łódź

Oceń ten wątek:
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem spod Gdańska i mam ogromną nadzieję, że zdążą otworzyć Swissmed do mojego porodu, ale biorąc pod uwagę opóźnienia i brak konkretnych informacji o postępach otwarcia porodówki, biorę pod uwagę Profamilię w Łodzi.
    Pierwszy poród miałam CC po 3 dniach wywoływania SN z powodu zatrucia ciążowego. Później 2 tyg hospitalizacji bo zarazili dziecko bakterią ecoli. Wolałabym tym razem takich "atrakcji" uniknąć.

    Kilka pytań to tych z Was które rodziły już w ProFamilii :)

    1. Jak to wygląda w przypadku, kiedy trzeba zostać z dzieckiem dłużej w szpitalu? Na stronie niby podany jest 3 stopień referencyjności i że w takich przypadkach wielkość opłaty się nie zmienia. Z drugiej czytałam opinie, że szpital oszczędza na wszystkim i w razie komplikacji odsyła maluszka do szpitala państwowego bez wykonania nawet podstawowych badań.
    2. Jak wygląda kwalifikacja do porodu CC? Czy jedzie się w wybranym tygodniu umówić CC na konktetną datę czy każą czekać do skurczów? Ze względu na odległość i starsze dziecko w domu jest to dla mnie bardzo istotna informacja.
    3. Czy wybierając poród CC trzeba mieć wskazania od lekarza prowadzącego czy sam stan po pierwszym CC wystarczy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 00:02

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaPannaAnna wrote:
    Ja sie zastanawiam nad sn. A skąd jesteś? Ja tez mam kawałek drogi do Łodzi ale zdecydowałam sie na Pro Familię.

    Mam ok. 120 km

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nilakshi wrote:
    Hej dziewczyny!
    Jestem spod Gdańska i mam ogromną nadzieję, że zdążą otworzyć Swissmed do mojego porodu, ale biorąc pod uwagę opóźnienia i brak konkretnych informacji o postępach otwarcia porodówki, biorę pod uwagę Profamilię w Łodzi.
    Pierwszy poród miałam CC po 3 dniach wywoływania SN z powodu zatrucia ciążowego. Później 2 tyg hospitalizacji bo zarazili dziecko bakterią ecoli. Wolałabym tym razem takich "atrakcji" uniknąć.

    Kilka pytań to tych z Was które rodziły już w ProFamilii :)

    1. Jak to wygląda w przypadku, kiedy trzeba zostać z dzieckiem dłużej w szpitalu? Na stronie niby podany jest 3 stopień referencyjności i że w takich przypadkach wielkość opłaty się nie zmienia. Z drugiej czytałam opinie, że szpital oszczędza na wszystkim i w razie komplikacji odsyła maluszka do szpitala państwowego bez wykonania nawet podstawowych badań.
    2. Jak wygląda kwalifikacja do porodu CC? Czy jedzie się w wybranym tygodniu umówić CC na konktetną datę czy każą czekać do skurczów? Ze względu na odległość i starsze dziecko w domu jest to dla mnie bardzo istotna informacja.
    3. Czy wybierając poród CC trzeba mieć wskazania od lekarza prowadzącego czy sam stan po pierwszym CC wystarczy?


    Jestem z Łodzi. Nie znam nikogo kto rodzil w pro familii. Ale na szkole rodzenia, polozna z ktora rozmawialam na osobnosci powiedziala mi, że jesli zacznie sie cos dziac z dzieckiem to: 1. jesli jest akurat zespol na miejscu (bo przeciez tam jest tak malo porodow teraz ze nie oplaca sie im utrzymywac calego oddzialu neonatologii) to ratuja dziecko, ale za wszystko trzeba dodatkowo placic. 2. wiozą do normalnego szpitala.

    Trzeba umowic sie na wizyte kwalifikacyjna i z nie trzeba miec wskazan. Wiesz, za 5000zl to ich to nie interesuje ;p


    Podsumowujac, wedlug mnie szkoda pieniedzy na cos co jest pod wielkim znakiem zapytania. Oczywiscie szpital jest piekny, nowy, czysciutki i porody ktore odbywaly sie przed cala awanturą z NFZ byly fajne i mile, ale w tej chwili troche tam wieje pustka. Przykro mi, że masz taki strach po 1 ciazy, zle trafilas. Ale nie wiem czy warto jechac az tak daleko i tyle placic za cos co nie jest pewne. Na Twoim miejscu wybralabym dobry szpital w Trojmiescie. Na pewno takie są. Ja bede rodzic w Łodzi w szpitalu klinicznym.

    Iwo33 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, po bezpośrednich rozmowach z ProFamilią udzilili mi następujących informacji:

    1. w razie "W" pacjentka nic nie płaci za opieką nad maluszkiem
    2. musi być komplet personelu, jesli by się tak zdarzyło, że nie ma danego specjalisty, oddział nie może funkcjonować. To dotyczy każdego szpitala w Polsce.

    Ja jestem z Częstochowy, gdzie dobrego szpitala po prostu nie ma ( np. % nacięć krocza to średnio ponad 70%). Ponieważ moja ciąża nie przegiega bez komplikacji, ląduje na oddziale dośc często na kilka dni i widze jak to wygląda - dla mnie to fabryka cięć cesarskich i traktowanie kobiet jak mięso....a poza tym te zielone kafelki i białe ściany....bbbrr....brak papieru toaletowego, wody do picia i sztućców do posiłków, ba...nie ma nawet piłek do kołysania biodrami...słowem - widok jak "okołowojennych, prowizorycznych szpitali polowych".

    Więc jesli mam możliwosc to ja tak, skorzystam z usług ProFamilii i zdam relacje z pierwszej reki i mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo jak jest bezproblemowo, to wszedzie bedzie nam dobrze, jak sie zaczyna dziac cos zlego, to wszedzie i kazdy moze popelnic blad.

    Dlatego apeluje, zeby pozostawic rodzącym prawo do decyzji bo kazda z nas potrzebuje czegos innego. Nasz wybor (kazdej z nas ) jest zawsze najlepszy a nasze dzieci najpiekniejsze i najmadrzejsze i kazda z nas ma racje ;)

    Grunt, zebysmy dobrze wspominaly ten wyjatkowy moment , byly zdrowe a nasze maluszki rozwijaly sie prawidlowo ;)

    Kawokado lubi tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekazalam info prosto z Lodzi.
    Poza tym czy ja tu cos komus zabraniam????? zabieram prawo wyboru????? robta co chceta. Mnie to rybka. Wasze zycie, wasze dzieci, wasze pieniadze i wybory.

    Tęskniąca, Natka94 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
    Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moje i maluszka a żeby to zagwarantować jestem w stanie się zapożyczyć i dam każde pieniądze. W szpitalach państwowych jest duży nacisk na poród SN bo po prostu jest tańszy niż CC a nie chciałabym ryzykować życiem czy zdrowiem bo czekają z decyzją do ostatniej sekundy jak jest już na prawdę źle.
    Jasne, że wolałabym SN, ale chciałbym mieć ten spokój, że w razie "W" nikt nie będzie odwlekał CC dla utrzymania statystyk.
    Reszta to tylko miłe dodatki :)
    Tak szczerze to nie wiem co o tej Profamilii myśleć.
    Poród porodem, ale też chciałabym, żeby dziecko było pod dobrą opieką i wykonanymi badaniami po porodzie.
    A może słyszałyście o innej polecanej, prywatnej porodówce gdzie zajmują się matką i dzieckiem kompleksowo i nie umywają rąk gdy coś się dzieje niedobrego?

    Kawokado lubi tę wiadomość

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam też dobre opinie o porodach w Medicover w Warszawie. Mają na oddziale OIOM noworodkowy i dla dorosłych oraz neonantologię, ale koszt ok 9 tys i w pakiecie 3 doby po porodzie.
    Jednak jak coś wydłuży się w czasie to koszt każdej dodatkowej doby leczenia astronomiczny.
    Trochę się tego boję.
    Doradźcie mądre głowy, bo im bliżej terminu porodu tym bardziej zagubiona jestem.
    Może jeszcze inny szpital?

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Natka94 Ekspertka
    Postów: 240 137

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam planowaną CC (ze względów neurologicznych), ale wybrałam SALVE. Mieszkam od niedawna w Łodzi, poczytałam fora i zrezygnowałam z pro famili :) Po prostu skoro i tak mam CC to inna placówka z bardzo dobrą opinią mi wystarczy.
    Choć przyznam szczerze długo myślałam o Pro Familii, jakbym miała rodzić SN to zdecydowałabym się na nia

    60wzjk3.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jestem z Łodzi. Nie znam nikogo kto rodzil w pro familii. Ale na szkole rodzenia, polozna z ktora rozmawialam na osobnosci powiedziala mi, że jesli zacznie sie cos dziac z dzieckiem to: 1. jesli jest akurat zespol na miejscu (bo przeciez tam jest tak malo porodow teraz ze nie oplaca sie im utrzymywac calego oddzialu neonatologii) to ratuja dziecko, ale za wszystko trzeba dodatkowo placic. 2. wiozą do normalnego szpitala.

    Trzeba umowic sie na wizyte kwalifikacyjna i z nie trzeba miec wskazan. Wiesz, za 5000zl to ich to nie interesuje ;p


    Podsumowujac, wedlug mnie szkoda pieniedzy na cos co jest pod wielkim znakiem zapytania. Oczywiscie szpital jest piekny, nowy, czysciutki i porody ktore odbywaly sie przed cala awanturą z NFZ byly fajne i mile, ale w tej chwili troche tam wieje pustka. Przykro mi, że masz taki strach po 1 ciazy, zle trafilas. Ale nie wiem czy warto jechac az tak daleko i tyle placic za cos co nie jest pewne. Na Twoim miejscu wybralabym dobry szpital w Trojmiescie. Na pewno takie są. Ja bede rodzic w Łodzi w szpitalu klinicznym.
    O nie nie nie w Trójmieście to ja na NFZ nie urodzę nawet jeżeli mi za to zapłacą

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiście ucięło mi połowę wiadomości... Nilakshi też zastanawiam się nad wycieczka do łodzi. Ostateczna decyzję podejmę w połowie marca, mam nadzieję, że do tego czasu swissmed się ogarnie. Wiem, że mają już ordynatora (babkę) i zastępcę, a podobno wybór ordynatora trochę ich blokował. 30 mam wizytę i zamierzam przycisnąć mojego lekarza czy coś wie na temat jak im idzie jak chcesz to dam znać czego się dowiem.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie przymierzam do Pro Familii. Generalnie mam do Lodzi 120km i umowilam sie do Salve, ale wciaz sie waham. W moim miescie jest tragedia jesli chodzi o szpital, ktory oprocz fatalnej opieki, kultury i warunkow oferuje za to tylko petydyne jako srodek przeciwbolowy. A ja 6 lat walczylam o ciaze i w koncu, po 4 in vitro sie udalo. Dlatego tez dla wlasnego komfortu i ze wzgledu na opieke nad maluchem wybralam Lodz.

    Z jednej strony koszt porodu mnie zniecheca, bo mysle ze podobne warunki oferuje Salve. Ale z drugiej nie chce sie denerwowac ze jak sie juz zacznie porod to w Salve uslysze ze mam jechac gdzies indziej bo akurat maja komplet. I tak juz stresuje mnie fakt dojazdu do Lodzi. Chce rodzic sn ale wylacznie ze znieczuleniem.
    A co Was przekonuje zeby ostatecznie rodzic w PF?

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też mam 120 km ;)
    mnie przekonuje komfort i poczucie celebracji tej chwili. Miałam nieprzyjemność leżeć teraz w ciąży na "zwykłym" oddziale w moim obskurnym mieście i obiecałam sobie, że jak tylko będę mogła to tam pojadę. Moje miasto tylko w ostateczności. Nie chce się czuć jak rozpłodowe mięso a niestety tak to wygladalo jak obok dzizewczyny rodziły..

    polala lubi tę wiadomość

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 5 lutego 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bede umawiac wizyte w PF. Stwierdzilam ze porod to wazna sprawa a nie decyzja czy kupic czy nie kupic botki na jesien. Tym bardziej ze tyle sie naczekalam i wycierpialam zeby byc w ciazy.
    Ja planuje jechac jak sie zaczna skurcze. Rozmawialam z moim ginekologiem i mowi ze to godzina drogi a to nie tak ze jak sie te skurcze zaczna to zara porod idzie. I on mowi ze spokojnie zebym nic nie wynajmowala w Lodzi tylko jechala jak sie zacznie. Kupe dziewczyn zreszta tak jezdzi ode mnie do Poznania gdzie maja 100km i jakos wszystkie sa na czas albo i przed.

    Kawokado lubi tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w Profamilii macie szanse na to, że poród będziecie wspominać z uśmiechem. Ja nie żałuję nawet 1grosza tam zostawionego!. W "zwykłym" szpitalu pewnie miałabym traumę do końca życia, bo cesarka naprawdę nie jest tak bezbolesna ja wszyscy wychwalają. Ale miałam super opiekę no i męża przy sobie przez 4 dni 24h na dobę:). Nie zapomnę jak nie mogłam się śmiać bo strasznie bolało a on rozśmieszał mnie obok leżąc na skrzypiącym łóżku:). Polala polecam Ci Profamilię tym bardziej z Twoimi przejściami.
    Ja nie wiem co to znaczy bo udało mi się zajść w ciążę praktycznie od razu jak zaczęliśmy się starać i to nasze pierwsze dziecko.Mając takie przeżycia na pewno zdecydowanie wybrałabym opiekę w Profamilii. Polecam Ci dr Piotra Kaczmarka:). On odbierał mój poród:).

    polala, Kawokado lubią tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 7 lutego 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Larysa:) ja mam juz tak stluczona psychike ze ciezko mi sie nie denerwowac z byle powodu. Pracuje nad tym ale chyba nigdy do konca zycia nje zapomne przez co ja i maz musielismy przejsc. Teraz sie smieje ze w nagrode ciaze przechodze bezobjawowo bo nie mialam zadnych dolegliwosci :)
    Wizyte bbede miala u Hincza a i o Kaczmarku czytalam ze ma bardzo dobre opinie. Zreszta wszystkich tam lustrowalam jestem juz chyba przewrazliwiona.
    Larysa a tak z innej beczki mialas swoja koszule do porodu czy dostalas na miejscu?

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • Agga1988 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 lutego 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) zdecydowałam się na poród w profamili w Łodzi. Jestem umówiona na wizytę kwalifikujaca do porodu do dr Hincza. Niestety do Łodzi mam dosyć daleko, ponieważ jestem z Torunia. W związku z tym chciałabym rodzic przez cc. Czy żeby w profamili zakwalifikowali do cc trzeba mieć wskazanie od lekarza prowadzącego? Boję się że pojadę, ale powiedzą że tylko SN wchodzi w grę. Z góry dziękuję za odpowiedź

    Aga
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polala ja miałam c.c - dostałam taką specjalną nieprzemakalną koszulę zieloną do porodu. Później już w pokoju mogłam się przebrać w swoją:). O dr Hinczu też słyszałam dobre opinie:).

    Agga1988 niestety wskazanie do c.c trzeba mieć. Ja pomimo dużego dziecka waga 4320 nie miałam wskazania ze względu na to. Musiałam dostarczyć od okulisty (mam wadę -5,5dioptrii) zaświadczenie że może mi się ta wada pogorszyć podczas porodu SN i to wystarczyło. Tak naprawdę każdy okulista w zaawansowanej ciąży takie zaświadczenie wystawi. Koło 30 tygodnia dr Kaczmarek kazał mi takie zaświadczenie pokazać a później podczas porodu zostało ono dołączone do dokumentów i zostało już w Profamilii. Oni boją się robić c.c bez wskazań więc obojętnie jakie ale żeby było:). W razie pytań służę pomocą:).

    polala lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 9 lutego 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy są tu mamy, które rodziły w ProFamilii a nie były z Łodzi i okolic? Chodzi mi o dłuższy dojazd. Jak wyglądał powrót z dzidziusiem do domu, jak go zniosły maluchy?

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 10 lutego 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teskniaca mysle ze spokojnie zniesie podroz. Prawdopodobnie maluch przespi droge :)

    Tęskniąca lubi tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 17 lutego 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok bylam na eizycie kwalifikujacej. Koszt to 200-250zl w zaleznosci od lekarza. Hincz jest dosc specyficzny, usmiechniety, mily ale hmm chwilami czulam sie jak uczniak. W kazdym razie przestudiowal moje badania. Zasugerowal cc ale ja chce sn sprobowac. Wiec jak to okreslil podejde do proby porodu fizjologicznego ale jak tylko bedzie jakis problem to ciach ciach. Wlasnie na tym mi zalezalo zeby w razie koniecznosci nikt nie zwlekal z cc bo statystyki sie pogorsza. Szpital no coz wyglada fajnie ale nie zrobil na mnie takiego wrazenia jak myslalam ze zrobi. Mysle jednak ze to dlatego ze przez ostatnie lata leczylam sie wylacznie w prywatnych klinikach i po prostu przywyklam do jakiegos tam poziomu obslugi. Ostatnio w szpitalu panstwowym bylam w 2014r i fakt nie ma porownania ale ja bardziej skupiam sie na opiece niz wygladzie. Stad tez Profamilia a nie moj szpital miejscowy.

    Tęskniąca lubi tę wiadomość

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ