X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród pro-familia łódź
Odpowiedz

pro-familia łódź

Oceń ten wątek:
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolaack wrote:
    Hej, prześledziłam cały wątek i jestem już niemal pewne swojej decyzji ;) 30.04 mam wizytę kwalifikacyjną u dr Bruckiej, termin z om na 31.05 i wskazanie na cc od psychiatry więc mam nadzieję, że zostanie ono uznane i wszystko pójdzie po mojej myśli :) czekałam na swissmed w Gdańsku, ale już pogodziłam się z tym, że nie zdążą... martwię się tylko tym, że w PF wyznaczają z tego co widzę cc na 39tc i czy dotrwam do tego terminu
    to jak się rodzi PŁATNIE w Pro Familii to trzeba mieć jakąś kwalifikację? :D

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga2018 wrote:
    Witam jestem z Trojmiasta również zamierzam rodzic w PF, termin mam na 19.06.2018r. Wizytę kwalifikacyjna u dr Kaczmarka na 16.05, będę miała skierowanie od swojego gina na CC. Czy któraś z was się orientuje czy takie skierowanie oraz pierwsze CC wystarczy? Chętnie nawiąże kontakt z dziewczynami z Trójmiasta które wybierają się do PF w podobnym terminie.
    Jeśli chcesz płatnie rodzić w Pro Familii to nie musisz miec żadnego wskazania, bo tam idziesz do szpitala, prosisz o umowę, albo na cesarkę albo na SN, dostajesz odpowiednia umowe, wypełniasz płacisz rodzisz, a oni na końcu w wypisie wpisują ci że miałas wskazanie. Mi napisali że poprzednie CC, ale na wizytach wyraznie mówiono, że tpo wcale nie jest przeciwwskazanie:) po prostu coś wpisac muszą. Jeśli jedziesz i płaciusz za konkretny TYP porodu to taki bedziesz miała i już.

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga2018 wrote:
    Lesny_Stworek , powiedz proszę czy zamierzasz jechać do Łodzi wcześniej przed wyznaczonym termin czy poczekasz aż zacznie się akcja?. Ja się trochę obawiam, że nie dotrwam do terminu wyznaczonego przez PF i koniec końców skończę w najlepszym razie na Zaspie lub na Klinicznej.
    Wynajmiemy coś z mężem 2 tygodnie przed terminem. Mam nadzieję, że to wystarczy. Bardzo się boję sytuacji jakiej doświadczyła Kawokado (kilka postów wyżej) i że akcja rozpocznie się wcześniej a ja wyląduje na miejscowej porodowce. Z. Drugiej strony mam też obawy, że pojadę te 2 tygodnie przed terminem, a maluszek nie będzie chciał wyjść. Mąż nie ma za dużo urlopu i najgorzej, jak poród się jeszcze nie rozpocznie a my będziemy musieli wracać. Ciężki temat, ale chyba nie ma wyjścia. Na swissmed już nie liczę.

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • karolaack Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax różnie mówią ;) nawet, że jak płacisz to trzeba mieć wskazanie - nie wiem, nie znam się :D a z zaświadczeniem jadę z większym spokojem, że będzie po mojej myśli :)

    a328e2cd2f.png
  • ReaSylwia Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax
    Pomimo porodu komercyjnego nie ma usługi cc na życzenie. Konieczne jest zaświadczenie od specjalisty ze wskazaniem do cesarskiego cięcia. Byłam osobiście w PF i takie uzyskałam informacje.

  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja biorę skierowanie od gina prowadzącego ciaze, zawsze lepsze to niż pojechać z niczym.

    Jaga
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśny_stworek wrote:
    Wynajmiemy coś z mężem 2 tygodnie przed terminem. Mam nadzieję, że to wystarczy. Bardzo się boję sytuacji jakiej doświadczyła Kawokado (kilka postów wyżej) i że akcja rozpocznie się wcześniej a ja wyląduje na miejscowej porodowce. Z. Drugiej strony mam też obawy, że pojadę te 2 tygodnie przed terminem, a maluszek nie będzie chciał wyjść. Mąż nie ma za dużo urlopu i najgorzej, jak poród się jeszcze nie rozpocznie a my będziemy musieli wracać. Ciężki temat, ale chyba nie ma wyjścia. Na swissmed już nie liczę.

    Ja tez się tego bałam, dlatego doczekałam do terminu - a wczesniej chodziłam przez ostatni tydzien co 2 dni na ktg, zeby kontrolowac sytuacje i mierzylam polozenie brzucha ;) czułam, ze nic sie nie dzieje, wiec dzien po terminie pojechalam do PF (10.04) a 12.04 urodziłam, wiec zaplacilam tylko za 2 doby wiecej - jest to jakies rozwiazanie ;) i tez przejrzalam hotele wczesniej w razie czego ale udalo sie bez przeprowadzki ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • karolaack Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie konsultacyjnej- termin cc na czwartek 24.05 czyli 39+0. Myślę że wcześniej czyli w weekend przeniose sie już do rodziców do Torunia, a do łodzi do hotelu ruszymy od 22 05 tak dla zwiększenia spokoju

    a328e2cd2f.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 1 maja 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) moja Zuza już na świecie od czwartku ;) wczoraj wreszcie wypisali nas ze szpitala. Moja niecierpliwa kruszyna ważyła 2100g i mierzy 49 cm. Żałuję, że nie udało się.z łodzią z ale powiem wam, ze Puck naprawdę mnie zaskoczył. Bardzo sympatyczne położne. Zrobili mi CC, ale czekali aż zacznie się akcja (w nocy miałam skurcze co 10 min, jak były co 7 wzięli mnie na stół). Szczerze mówiąc nie mam wątpliwości jaki rodzaj porodu wolę - CC na zimno wygrywa :p trzymam kciuki żeby wam udało się dojechać do pf!

    Lukrecja, Leśny_stworek, karolaack lubią tę wiadomość

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Mia18 Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 2 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Kruszynka z Twojej Zuzy :) najważniejsze że jesteście zdrowe. Najwyraźniej to miejsce było Ci pisane. Wszystkiego dobrego :)

  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 2 maja 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ReaSylwia wrote:
    kajax
    Pomimo porodu komercyjnego nie ma usługi cc na życzenie. Konieczne jest zaświadczenie od specjalisty ze wskazaniem do cesarskiego cięcia. Byłam osobiście w PF i takie uzyskałam informacje.
    Serio? Ja urodziłam 2 miesiące temu w PF i po prostu przyszłam do nich i powiedziałam że chce cesarkę i już xD

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie do cc również wymagany był dokument- zaświadczenie od psychologa. W Pl nie ma cc na życzenie.

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Bzzzmama Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 maja 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy jest moze tutaj przyszła mama ktora będzie rodzic w PF we wrześniu ?

    Maya
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 20 maja 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Rodziła może któraś z Was ostatnio e pro-familii? Na ich fb znalazłam dwa komentarze, że nie przyjmują znów porodów mimo braku oficjalnej informacji o tym...

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 21 maja 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśny_stworek wrote:
    Hej. Rodziła może któraś z Was ostatnio e pro-familii? Na ich fb znalazłam dwa komentarze, że nie przyjmują znów porodów mimo braku oficjalnej informacji o tym...

    ja miesiąc temu...zadzwoń do nich, oni naprawdę są mili i udzielają rzetelnych informacji. Dwa komentarze to trochę mało, gdyby tak było, znów byłaby afera..mi się wydaję, że to może być złośliwie po prostu...
    zadzwoń i daj znać ;)
    Powodzenia ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 21 maja 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    ja miesiąc temu...zadzwoń do nich, oni naprawdę są mili i udzielają rzetelnych informacji. Dwa komentarze to trochę mało, gdyby tak było, znów byłaby afera..mi się wydaję, że to może być złośliwie po prostu...
    zadzwoń i daj znać ;)
    Powodzenia ;)
    Właśnie dzwoniłam i niestety częściowo to prawda... W weekendy nie przyjmują porodów w ogóle, bo nie mają kadry. Przyjmują jeszcze ponoć w tygodniu, ale nie jestem pewna czy od poniedziałku do piątku, czy tylko do środy żeby wyrobić się przed weekendem z wypisem. W tych nerwach nie dopytałam. W każdym razie dla mnie ten szpital już odpada. Specjalne jadę do Łodzi z Trójmiasta, wynajmuję nocleg 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu a jak rozpocznie się weekend to co? Mam iść do państwowego szpitala? Ehh... Dla mnie to jakaś paranoja jest. I fakt, że szpital o tym milczy a powiadamia dopiero pacjentki które przyjechały już z rozpoczętą akcją, że niestety ale w weekendy nie pracują. A kobietki, które podpisały umowę myślą sobie, że mogą spać spokojnie.
    Nie wiem co teraz zrobić. Takie nerwy przed porodem.

    Edit. Jednak już jestem pewna. Porody przyjmują tylko od poniedziałku do środy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 10:45

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Lena_110 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem w tej samej sytuacji. Faktycznie do jutra ma się coś dalej wyjaśnić, ponoć szpital nadal ma problemy i sytuacja jest niepewna. Nie wiem co robić :(

    5a54b0b37304b.png
  • Leśny_stworek Koleżanka
    Postów: 47 45

    Wysłany: 21 maja 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena_110 wrote:
    Hej, jestem w tej samej sytuacji. Faktycznie do jutra ma się coś dalej wyjaśnić, ponoć szpital nadal ma problemy i sytuacja jest niepewna. Nie wiem co robić :(
    A skąd masz informacje, że do jutra ma się coś wyjaśnić? Też jesteś z okolic Trójmiasta? Masz jakiś plan b?
    Ja w sumie żadnego. W ciągu 3 dni muszę wpłacić resztę zaliczki za zarezerwowany nocleg w Łodzi. Nie wiem czy wpłacić czy zrezygnować (wtedy wcześniej wpłacone już pieniądze i rezerwacja mi przepadną)

    cd9bs65gvuog3tc2.png
    22dpo - beta 7160 mIU/ml
    24dpo - 14 296 mIU/ml
    27dpo (5+5) - jest serduszko! <3

    zem3j44jy69rx3nz.png

    23.08.2017 - Aniołek [*] 7 tyg.
  • Jaga2018 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety z Pro-familia to prawda, do końca maja sytuacja ma się wyjaśnić, jeżeli nie pozyskają inwestora w czerwcu koniec z porodami. Ja też jestem z Trojmiasta miałam mieć CC 12.06.2018r., niestety na ostatniej wizycie lekarz poinformował mnie ,że sytuacja jest niepewna , żadnej umowy nikt już ze mną nie podpisze i mam zadzwonić dopiero w czerwcu i zapytać czy dalej działają. Ja osobiście jestem załamana takim obrotem sprawy, nie mogę już spać po nocach mam koszmary ,że znowu trafię do panstwowego szpitala i będę skazana na łaskę i nie łaskę szanownego personelu. Swissmed dopiero od lipca także również nie mam szans aby się załapać i nie wiem co mam teraz robić chyba usiąść się i płakać. Dziewczyny z Trójmiasta co dalej planujecie ? Jakiś plan B ?

    Jaga
  • Lena_110 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leśny_stworek - tak, jestem z 3mmiasta i tez jestem zalamana:( Kurczę, a ja miałam wczoraj informację, że w czerwcu przyjmują jeszcze porody właśnie od poniedziałku do środy, nie jest to wymarzona sytuacja, no ale zawsze lepiej tak niż w ogóle...Ale z drugiej strony tak to wszystko niepewne, że organizowanie tak logistycznie skomplikowanego przedsięwzięcia jak pobyt kilka ostatnich tyg ciąży w Łodzi z ryzykiem, że nic z tego nie będzie to też bez sensu...Jaga, a kiedy miałaś te ostatnią wizytę i to info od lekarza? Ja też jestem załamana, ciągle myślę co można zrobić, na Swissmed moim zdaniem nie ma co liczyć, pewnie tak na 100% ruszą od początku lipca jak nie dalej :( Dziś mam jeszcze z nimi rozmawiać (PF), moze czegoś jeszcze się dowiem. Rozważam w desperacji Warszawę i Medicover, ale raz, ze bardzo drogo, dwa, że u nich chyba cieżko z cc i trzeba jechać specjalnie na wizytę kwalifikacyjną w sumie w ciemno, nie ma wizyt 'zdalnych' (przesłanie dokumentacji) jak było w PF, żeby nie jeździć bez sensu. Strasznie sztywny i nieprzyjazny mi się Medicover wydaje, i nie wiem czego mogę się spodziewać.

    5a54b0b37304b.png
‹‹ 16 17 18 19 20
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ