X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród ze wspomaganiem - kleszcze, vacuum itd.
Odpowiedz

Poród ze wspomaganiem - kleszcze, vacuum itd.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 27 września 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u okulistki, mam wadę -7 i -5,50 dioptrii, oczy poza tym zdrowe. Powiedziała mi, że nie wystawi mi skierowania na cc, ale przeć też raczej nie powinnam, więc dostałam zaświadczenie, na którym jest napisane - zalecane skrócenie II fazy porodu, co w praktyce oznacza użycie próżnociągu i kleszczy...

    W poniedziałek mam wizytę, zapytam mojego lekarza, co on na to. Z jednej strony, cholernie się boję, że ten wzrok mi się jednak pogorszy, a z drugiej strony, boję się o małą i o siebie trochę też (ponoć kobiety po sn o wiele dłużej dochodzą do siebie po użyciu kleszczy lub próżnociągu...). Czy któraś z Was rodziła w taki sposób?

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 27 września 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durna ta okulistka, powinna Ci wystawić wskazanie do CC. Poza tym sama wada wzroku bez zmian na siatkówce nie jest przeciwwskazaniem do parcia. Idź do innego okulisty najlepiej.

    inka2707 lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 27 września 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę, żeby iść do innego lekarza. Poszłam tylko, że już kilka razy od różnych okulistów słyszałam, że przy mojej wadzie będzie CC (po raz pierwszy jeszcze w liceum) i jakoś tak się przez pół życia z tym oswajałam ;) Niedawno dowiedziałam się, że wada nie jest wskazaniem, więc poszłam upewnić się na czym stoję. No i się dowiedziałam, ech...

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 28 września 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie rodzilam i bardzo się z tego cieszę, bo leżałam z dziewczyną po vacuum i Bog mi świadkiem,ze ja po cc byłam w lepszym stanie niż ona( i szybciej wyszłam do domu).
    W te pędy do innego okulisty. Jeśli możesz i chcesz rodzić sn, to lepiej sn a nie z jakimiś cudowaniami(swoją drogą, to bardzo "zachęcająco" nie brzmi, że jest się skazanym na kleszcze już na starcie)... powodzenia!

    inka2707 lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 28 września 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej też nie pokazuj tego zaświadczenia nikomu ani gin ani w szpitalu bo wpiszą Ci tak w kartę ciąży że jest zalecane vacum lub kleszcze, zalatw sobie u innego okulisty albo wskazanie do CC albo zaświadczenie że nie ma przeciwwskazań do SN.

    inka2707 lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 28 września 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdę jeszcze raz do okulisty, tym razem prywatnie. Zawsze myślałam, że w moim przypadku to będzie formalność, a tu jednak nie. Nie wyrażę zgody na ten cholerny odkurzacz, o kleszczach nie wspominając. Albo sn, albo cc, nic pomiędzy. Dzięki, dziewczyny :)

    Moll lubi tę wiadomość

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 28 września 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak :-), jeszcze masz dużo czasu żeby wszystko zalatwic, ja miałam tak samo jak Ty, tylko okulista wystawił mi wskazanie do CC, gin mnie za to oświecił że jakbym przyszła z ulicy do szpitala z tym zaświadczeniem to nie muszą go honorować bo sama wada wzroku bez zmian na siatkówce nie jest przeciwwskazaniem do porodu SN. No ale w karcie ciąży wpisał wskazanie do CC co i tak szpital nie musi honorowac, w życiu nie dałabym wpisać wskazania do kleszczy w karcie ciąży brrr. Naprawdę ta okulistka niepoważna jakaś jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2018, 11:01

    km5si09kuaztknwb.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 29 września 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    idź do innego okulisty jeśli zależy ci na cc.
    Ja miałam poród zakończony vacuum (wywoływany oksy która G* działała), główka wysoko, tętno dziecka zanikało.
    Pocięli mnie, do tego popękałam ale ja doszłam do siebie bardzo szybko. Na drugi dzień po turecku, żadnych przeciwbólowych, tydzień po biegałam po schodach. To naprawdę indywidualna sprawa.

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś kolejną wizytę u okulisty, tym razem prywatnie. Prawe oko -4,75 lewe -6,75 i lekko rozwarstwiona siatkówka. Dostałam zaświadczenie o "bezwzględnym wskazaniu do rozwiązania ciąży drogą operacyjną poprzez tzw. cesarskie cięcie". I przy okazji powiedziała, że żaden okulista nigdy nie zagwarantuje, że wada się nie pogorszy po porodzie lub też że siatkówka się nie odklei, więc nie ma co ryzykować naturalnego rozwiązania.

    Azzurra, aktyde85 lubią tę wiadomość

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 17 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka2707 wrote:
    Byłam dziś u okulistki, mam wadę -7 i -5,50 dioptrii, oczy poza tym zdrowe. Powiedziała mi, że nie wystawi mi skierowania na cc, ale przeć też raczej nie powinnam, więc dostałam zaświadczenie, na którym jest napisane - zalecane skrócenie II fazy porodu, co w praktyce oznacza użycie próżnociągu i kleszczy...

    W poniedziałek mam wizytę, zapytam mojego lekarza, co on na to. Z jednej strony, cholernie się boję, że ten wzrok mi się jednak pogorszy, a z drugiej strony, boję się o małą i o siebie trochę też (ponoć kobiety po sn o wiele dłużej dochodzą do siebie po użyciu kleszczy lub próżnociągu...). Czy któraś z Was rodziła w taki sposób?

    mi okulista napiisal to samo, ale poniwaz mega balam sie kleszczy, to wyrzucilam to zaswiadczenie do kosza, no ale zycie zyciem, poniewaz corka miala szelki z pepowiny i moglam sobie przec i przec, a ona wracala, trzeba bylo dzialac i poslzy w ruch kleszcze... nie polecam, trauma na cale zycie oraz blizna na pol posladka, wiec z wlasnej woli by sie na to nie zgodzila. podobno vacum jest mniej inwazyjne, ale to zalezy od lekarza co uzyje, stara kadra lepiej operuje kleszczami, mlodsi lekarze uzywaja vacum, znam dziewczyne ktora sama chcala zeby uzyli i sobie chwali.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 5 października 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pilny kontakt która rodziła nie dawno w Poznaniu na polnej

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 5 października 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę na priv

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 6 października 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o kontakt

    paulina19841209
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 7 października 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka2707 wrote:
    Miałam dziś kolejną wizytę u okulisty, tym razem prywatnie. Prawe oko -4,75 lewe -6,75 i lekko rozwarstwiona siatkówka. Dostałam zaświadczenie o "bezwzględnym wskazaniu do rozwiązania ciąży drogą operacyjną poprzez tzw. cesarskie cięcie". I przy okazji powiedziała, że żaden okulista nigdy nie zagwarantuje, że wada się nie pogorszy po porodzie lub też że siatkówka się nie odklei, więc nie ma co ryzykować naturalnego rozwiązania.

    i takie skierowanie/zaświadczenie bez problemu respektują w szpitalach, czy robią jakieś problemy?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ