X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród z ZZO
Odpowiedz

Poród z ZZO

Oceń ten wątek:
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 9 lipca 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u lekarza i pytałam o ZZO, czy naprawdę pomaga. Pani doktor odpowiedziała, że znieczulenie ma swoje plusy - w pewnym stopniu łagodzi ból, ale też ma minusy - wydłuża 2 fazę porodu (bóle parte). Aby podać ZZO szyjka macicy powinna być rozwarta do ok 6cm, więc i tak bez bólu się nie obejdzie. Podanie ZZO utrudnia skurcze przez co akcja porodowa zamiast sie skracać to się wydłuża.
    Ja sobie odpuszczę ZZO, kiedyś tego nie było i nasze babacie, mamy jakoś dawały radę - ja też dam :)

    pasia27, anilorak lubią tę wiadomość

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 9 lipca 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uwazam ,ze sama mysl, ze ma sie mozliwosc znieczulenia w kazdej chwili bardzo podnosi psychicznie na duchu .podobno tam gdzie ono jest ogolnie dostepne wiele kobiet czesto nie decyduje sie na nie ale swiadomosc ,ze jest pozytywnie wplywa na psychike.

    yennefer, Dora lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 9 lipca 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no pati w sumie racja a z drugiej strony to ze kobieta ktora mysli podswiadomie ze moze z niego skorzystac w kazdej chwili idzie pewniej i czeka na nie a pozniej jak sie okazuje ze dupa bo lekarza nie znajda bo jest na kawie to masakra...na pewnio niektore sie dra ze nie dadza rady urodzic ,itp.itd hehe a to komplikuje wszystko ..

    mała mi, Dora lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 9 lipca 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim szpitalu niby daja znieczulenie ,ale po pierwsze nie wiem czy tam trafie i tak naprawde nie jest pewna czy jesli juz tam sie znajde to mi podadza na zyczenie -jedna wielka niewiadomo, wiec sie na nic nie nastawiam

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • yennefer Autorytet
    Postów: 904 1091

    Wysłany: 9 lipca 2013, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tym działaniem znieczulenia to pewnie wszystko zależy od umiejętności anestezjologa, czasu podania i jakiś indywidualnych predyspozycji.
    Mam koleżanki, które rodziły ze znieczuleniem i wcale im to porodu nie wydłużyło i czuły skurcze parte. Nawet przeciwnie - jak dostały znieczulenie, miały siłę wogóle dalej rodzić. Mi położna tłumaczyła, że musi być ono podane w odpowiednim czasie i odpowiednio stopniowane, w kolejnych dawkach. Wtedy nie ma ryzyka, że jest za dużo.
    Z drugiej strony mam znajomą, która po otrzymaniu znieczulenia co prawda skurcze czuła, ale już nie bardzo mogła się ruszać, więc od podania znieczulenia już tylko leżała... Druga z kolei miała przez 2 tygodnie ból głowy.
    Więc są plusy i minusy.

    Ale zgadzam się jak najbardziej, że sama świadomość, że mogę dostać znieczulenie pomaga. Może akurat okaże się, że dam radę bez, ale sama myśl że jeżeli nie dam i będzie coś co choć trochę mi ulży, jest trochę pocieszająca.
    A samego bólu to wiadomo, że się całkowicie nie uniknie.

    Dora lubi tę wiadomość

    82do20mm8gkktux6.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 9 lipca 2013, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeczytałam cały wątek i się dużo dowiedziałam o samym porodzie. NIe sądziłam, że oksytocyna takie cyrki robia, że ją wciskają bez potrzeby. Ja nei chce ZZO, głównie dlatego, że panicznie boje sie igły i świadomość że mi wbijają coś w kręgosłup, mino wcześniejszego znieczulenia jest tak przerażająca że wole sobie dać radę bez i modlę sie żebym nie musiała miec cesarki, bo wtedy tylko na narkoze bym sie zgodziłą chyba, a to już nie takie dobre dla dziecka i dla mnie.'

    i zgadzam się co do składek ZUS chorobowych itd, chory ten cały system.

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asi Ty wspominałaś o odkładaniu kasy na poród, a nie wiem czy czytałaś na stronie Swissmed'u, że można im płacić w dogodnych ratach!? I ja chyba tak zrobię właśnie. Co raz bardziej się ku temu skłaniam.

    Asi lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 10 lipca 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych składek to sprawdziłam wczoraj moje konto w NFZ i mam tam napisane jakie miałam świadczenia i jak cena za nie była. I tak za pobyt 3 dniowy w szpitalu po poronieniu i związane z tym zabiegi wyszło ok 1400 zł. Badanie HCG z kontrastem ok 900zł. Jeśli chodzi o takie zwykłe wizyty u lekarza to nie są to wielkie kwoty. Ale już przy pobytach w szpitalu to dałoby się odczuć w budżecie domowym.
    Nie mówię, że cały ten system składkowy mi się podoba bo sama często się denerwuję, że płacę składki a muszę prywatnie do lekarza iść. Ale jeśli chodzi o takie nagłe sytuacje i pobyty w szpitalu to jednak cieszę się, że nie muszę tego z własnej kieszeni płacić.

  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 10 lipca 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Asi Ty wspominałaś o odkładaniu kasy na poród, a nie wiem czy czytałaś na stronie Swissmed'u, że można im płacić w dogodnych ratach!? I ja chyba tak zrobię właśnie. Co raz bardziej się ku temu skłaniam.

    Wiesz też czytałam tylko nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o ilość rat i ich wysokość.Ale pogadam z moim gikiem co on mi na to powie, bo właśnie do swissmedu chodzę do niego na wizyty i wiem ,że tam też porody przyjmuje. Jak go prześwietlę to tam znać.

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asi jeszcze znalazlam artykuł o Swissmedzie.
    m.trojmiasto.pl/news/Jesli-rodzic-to-gdzie-Sprawdzamy-Szpital-Swissmed-n55727.html

    Napisz jak się czegoś wiecej dowiesz, a ja chyba niedługo wybiorę się tam na zwiad:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 10 lipca 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swissmed znam dosyć dobrze bo w pierwszej ciąży tam chodziłam na wizyty właśnie w szpitalu tyle ,że wtedy nie było jeszcze porodów. Co do opinii to są super. Zresztą od kiedy tam chodzę nigdy nie spotkałam się z jakimś zniecierpliwieniem ze strony personelu. Wszyscy zawsze pomocni i życzliwi. Lekarze też są bardzo fajni i zawsze na wszystkie pytania odpowiadają. Porodówkę na pewno zobaczę. Wiem,że szkoła rodzenia kosztuje 400 zł ale jak się decydujesz na szkołę rodzenia dostajesz 5% zniżki na poród.
    Mnie się bardzo podoba porodówka na klinicznej, byłam tam na teście z oksytocyny cały dzień i było super. Położna była cudowna miałam przy sobie swoją lekarkę i śliczną salę z łazienką. Jednak wiem ,że jest to kwestia szczęścia na kogo się trafi. Na klinicznej mam też kuzynkę która jest neonatologiem na noworodkach. Ale po moich ostatnich przeżyciach jakoś wolę unikać znajomości. Mąż mojej chrzestnej jest ginekologiem -przyjmuje w swissmedzie ale też jakoś nie chcę się przyznawać do tego.Zobaczymy co będzie.

    Dora lubi tę wiadomość

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 10 lipca 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny 22 lipca mam wizyte u anestezjologa powiedzicie mi zabrac jakies wyniki badań z sobą na taką wizytę?

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 lipca 2013, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska, ja musiałam mieć tylko kartę ciąży. Zresztą ja noszę przy sobie całą dokumentację ciążową - nawet jak idę na spacer czy do sklepu. Po prostu mam to wszystko w torebce:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 11 lipca 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu nie ma znieczulenia. Pytałam dzisiaj o to mojego lekarza, który jest też ordynatorem oddziału. Powiedział mi, że wynika to z tego, że nie mają swojego anestezjologa, którym powinien być cały czas przy pacjentce, której zostało podane znieczulenie. A u nas w szpitalu po prostu ich brakuje, dlatego nie decydują się na znieczulenie. Ale podają inne leki, które też są skuteczne w razie bólu więc nie ma problemu.

  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 15 lipca 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla tych które interesował poród w swissmed :)
    Byłam dzisiaj na wizycie i mój lekarz powiedział,że poród 6000 i rodzi się jak sobie pacjentka życzy. Znieczulenia wszystko inne dostępne a i jak bym chciała cesarkę to będzie cesarka.Średnio przyjmuja 1 poród na dobę więc rodząca ma cały zespół tylko dla siebie. Ja powiem tylko tyle ,że kupiłam dużą świnkę i zbieram na poród :)

    Mikusia2, Dora lubią tę wiadomość

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 lipca 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wizytę w Swissmedzie mam już zaliczoną. Mila pani oprowadziła nas po wszystkich salach, wstępnie odpowiedziała na nasze pytania i zaprosiła na wizytę kwalifikacyjną w 36 tc
    Ja też jestem już zdecydowana, a opinia pielęgniarki pracujacej w państwowym szpitalu, tylko umocniła mnie w wyborze.

    Gdyby ktoś chciał zapoznać się z opiniami, to podrzucam linki:

    http://forum.trojmiasto.pl/swissmed-porod-2012-t399146,1,16.html

    forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=446675#post8467486

    Asi lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 17 lipca 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow 6000za porod? No to nie zle sobie licza u was.u nas w prywatnej klinice w czestochowie ok 3000 no ale 6 to juz masakra jak dla mnie.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w Katowicach jak sprawdzałam tez koło 6000 niestety

  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 17 lipca 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo ,dużo i nie ukrywam ,że nie jesteśmy tacy zamożni żeby z rękawa wyciągnąć sobie taką kwotę. Oszczędzamy na to bardzo intensywnie zapowiedziałam rodzinie,że zamiast jakichkolwiek prezentów prosimy o pieniążki do naszej świnki.Wiem ,że poziom ,warunki i personel w różnych województwach jest na różnym poziomie. U Nas ostatnio coraz większe cięcia z NFZ i wiem,że często ryzykuje się i zwleka z podjęciem decyzji bo każdy lekarz jest z tego rozliczany i musi się potem tłumaczyć. Ja mam wspomnienia jakie mam i dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moje i dziecka oraz komfort podczas porodu. Jeśli chodzi o lekarzy do w państwowych szpitalach jest mnóstwo świetnych fachowców niestety nasz system nie daje im możliwości zapewnienia tego co w prywatnym szpitalu.
    Wiem,że to są pieniądze które można by wykorzystać na inne cele ale ja jestem pewna ,że jest to wydarzenie w które warto zainwestować.
    Mogłabym liczyć na szczęście,że uda mi się trafić na super położną i lekarza ale z moim szczęściem to raczej nie mam co na to liczyć :)
    Tak to poród odbierze mój lekarz , który prowadzi ciążę i będzie znał nas oboje lepiej niż ktokolwiek inny.
    Rozważałam to bardzo jeszcze zanim zaszłam w ciążę i mimo,że nie łatwo wydać 6000 to jestem zdeterminowana i napełnię świnkę :)

    Dora lubi tę wiadomość

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 17 lipca 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja też wizytę w Swissmedzie mam już zaliczoną. Mila pani oprowadziła nas po wszystkich salach, wstępnie odpowiedziała na nasze pytania i zaprosiła na wizytę kwalifikacyjną w 36 tc
    Ja też jestem już zdecydowana, a opinia pielęgniarki pracujacej w państwowym szpitalu, tylko umocniła mnie w wyborze.

    Gdyby ktoś chciał zapoznać się z opiniami, to podrzucam linki:

    http://forum.trojmiasto.pl/swissmed-porod-2012-t399146,1,16.html

    forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=446675#post8467486

    Dora koniecznie zdaj mi relację z porodu w takim razie . Zostało Ci jeszcze tylko 10 tygodni :)

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ