BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > Poród z wynajętą położną
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Izabela82
Debiutantka
2

Wysłany: 24 marca, 12:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć
Czy któraś z was korzystała z takiej opcji? Ja będę rodzić w Białymstoku, waham sie pomiędzy prywatną klinika, a USK, do którego mogę zaprosić własną położną. Z tego co odpowiedziała mi moja rehabilitantka, lepiej jest zainwestować w nią, niż w prywatny szpital. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Leira
Autorytet
1171

Wysłany: 24 marca, 12:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Izabela82 napisała:
Cześć
Czy któraś z was korzystała z takiej opcji? Ja będę rodzić w Białymstoku, waham sie pomiędzy prywatną klinika, a USK, do którego mogę zaprosić własną położną. Z tego co odpowiedziała mi moja rehabilitantka, lepiej jest zainwestować w nią, niż w prywatny szpital. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Ja osobiście położnej nie wykupiłam, ale znam osoby, co rodziły z położną. Zdania są podzielone, niektóre osoby świetnie trafiły i położna była dla nich zbawieniem, inne znów twierdziły, że położna była i tyle, znam nawet przypadek, że położna wyszła po porodzie, kobieta myślała, że wyszła po coś, a ona poszła do domu i nawet się nie pożegnała :D

Gdybym miała wybierać czy wydać kasę na położną czy na prywatną klinikę to raczej postawiłabym na klinikę, jeśli miałaby dobre opinie, bo tam jak zapłacisz to wszyscy będą mili, a jak opłacisz tylko położną w państwowym szpitalu to po porodzie będziesz jeszcze kilka dni i nie wiesz jak będzie do Ciebie podchodzić reszta personelu, choć wiem, że i państwowo można trafić świetną opiekę.

Nie ma reguły, kwestia szczęścia :P

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

judysia86
Przyjaciółka
61

Wysłany: 25 marca, 12:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Izabela82 napisała:
Cześć

ale mówimy o położnej czy o douli?

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

Izabela82
Debiutantka
2

Wysłany: 26 marca, 10:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
judysia86 napisała:
ale mówimy o położnej czy o douli?
Chodzi o położną, a konkretnie Małgosię Górską, wiem, że specjalizuje się w porodach domowych, a także rodzinnych w szpitalu. ,,W pakiecie" są spotkania przed porodem, sam poród, opieka poporodowa, a później w połogu, koszty o połowę niższe, niż klinika. Poza tym, jest pracownikiem szpitala z 30-letnim stażem, a do tego podobno dusza-człowiek. Wiem, że ilu ludzi, tyle opinii, ale nie znam nikogo, kto rodził w ten sposób, więc każda opinia jest dla mnie ważna.

Leira
Autorytet
1171

Wysłany: 26 marca, 14:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Izabela82 napisała:
Chodzi o położną, a konkretnie Małgosię Górską, wiem, że specjalizuje się w porodach domowych, a także rodzinnych w szpitalu. ,,W pakiecie" są spotkania przed porodem, sam poród, opieka poporodowa, a później w połogu, koszty o połowę niższe, niż klinika. Poza tym, jest pracownikiem szpitala z 30-letnim stażem, a do tego podobno dusza-człowiek. Wiem, że ilu ludzi, tyle opinii, ale nie znam nikogo, kto rodził w ten sposób, więc każda opinia jest dla mnie ważna.

A może poród domowy z tą położną, skoro się w tym specjalizuje? :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Izabela82
Debiutantka
2

Wysłany: 26 marca, 18:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira napisała:
A może poród domowy z tą położną, skoro się w tym specjalizuje? :)
Może przy kolejnym dziecku? To moja pierwsza ciąża i nie wiem czego mogę się spodziewać, stąd jednak wolę szpital ;)

Leira
Autorytet
1171

Wysłany: 26 marca, 21:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Izabela82 napisała:
Może przy kolejnym dziecku? To moja pierwsza ciąża i nie wiem czego mogę się spodziewać, stąd jednak wolę szpital ;)

Miałam takie samo myślenie, teraz żałuję, że nie zdecydowałam się pa PD, ale ja to miałam pecha i traumatyczne przejścia z winy lekarzy. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko OK, tego Ci życzę :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

male_m
Autorytet
192

Wysłany: 5 kwietnia, 22:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Izabela82 napisała:

Jeśli się nie boisz i możesz domowy to spróbuj, ja przy pierwszym próbowałam :) i nie żałuję w żadnym wypadku. Pamiętaj że poród domowy nie ozacza że nie możesz pojechać do szpitala. W każdej chwili możesz pojechać jeśli tylko zmienisz zdanie, albo jeśli będzie taka potrzeba. Że tak powiem w drugą stronę to nie działa ze szpitala cię nie wypuszczą jak zmienisz zdanie :P.

noPip1.png

Mandarynka
Debiutantka
3

Wysłany: 29 maja, 23:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja chciałabym mieć taką wynajętą położną. Chyba czułabym się bezpieczniej

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 maja, 23:21

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)