X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród we Wrześni
Odpowiedz

Poród we Wrześni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,kobietki! Czy jest tu ktoś, kto rodził we Wrześni? Pierwsze dziecko rodziłam w Poznaniu,więc tamtejsze zwyczaje znam,a teraz z racji na przeprowadzkę czeka mnie poród w szpitalu wrzesińskim. Jak to wygląda? I poród SN i cc. Co trzeba zabrać do szpitala? Jak to jest z kontaktem skóra do skóry? Co z karmieniem? Bardzo liczę na podpowiedzi,bo lubię wiedzieć, czego się spodziewać ☺

    qXNVp2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmar ja rowniez od niedawna mieszkam w okolicach Wrzesni, ale chyba bede rodzic w Poznaniu.. Gdzie konkretnie rodzilas i jakie masz wrazenia? :)
    No chyba, ze Twoje doswiadczenia z Wrzesni zmienia moj punkt widzenia :D

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie jak to napisalam to zadzwonil znajomy, zeby mi tylko nie przyszlo do glowy rodzic we Wrzesni, bo on wlasnie swoja zone stamtad zabral i jada na Polna.. Ogolnie mega, mega niezadowoleni :/

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seriooooo???? Bo ja właśnie słyszałam tak mega pozytywne opinie,że Poznania w ogóle nie biorę pod uwagę. Oczywiście,jak mi wody odejdą w 33 tygodniu,to wiadomo-tylko na Polną i na nic nie będę się oglądać. Ale jeśli wszystko będzie w normie to tylko Września. A znajomy mówił Ci,co się takiego stało,że Września jest u nich na czarnej liście? Czytałam tylko gdzieś,że dobrze jest mieć lekarza z Wrześni i wtedy podobno patrzą na Ciebie inaczej,ale czy to prawda,to nie mam pojęcia.

    qXNVp2.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w Poznaniu rodziłam na Lutyckiej i byłam zadowolona. Fajny personel,dobra opieką. Wiadomo,trafiłam na jakąś felerną położną, ale to wszędzie się zdarzy,natomiast trafiłam też na 10 innych,które były super.Jedyny minus to,że po cc zabrali mi dziecko i je dokarmiali. Ale to akurat częsta praktyka w polskich szpitalach.

    qXNVp2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmar akurat na Lutyckiej mam kolezanke polozna, tyle ze niestety sama jest do marca na macierzynskim ;) Nie wiem o co dokladnie chodzi z ta Wrzesnia, ale dowiem sie ;) A chodzisz tutaj do gina?

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to faktycznie. Bo jakby nie była na macierzyńskim,to warto by Ci rodzić na Lutyckiej. Znajoma twarz jest zawsze super pomocą w takich chwilach.☺ Tak,chodzę tu na miejscu do ginki, do dr Gabryelewicz. A Ty do kogo chodzisz?

    qXNVp2.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby ktoś tu trafił, podaję listę ze szkoły rodzenia:

    TORBA DO SZPITALA
    - wyniki badań + karta ciąży
    - dowód osobisty
    - przybory toaletowe + gąbka
    - koszula do karmienia x2, szlafrok, kapcie
    - chusteczki nawilżone dla noworodka
    - wkładki laktacyjne
    - stanik laktacyjny
    - kaftanik, czapeczka i skarpetki dla noworodka
    - woda mineralna
    - pomadka nawilżająca
    - ręcznik do ciała i osobny do krocza (ewentualnie ręczniki papierowe)
    - naczynia osobiste (kubek, talerz,sztućce)
    - pieluchy tetrowe x3
    - krem na brodawki (z lanoliną)

    Wkładki i podkłady zapewnia szpital, pampersy także.

    qXNVp2.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 21 września 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe uzupełnienie do listy powyżej- szpital wrzesiński nie zapewnia już pampersów, trzeba mieć swoje. Pozostałe rzeczy się zgadzają (uzupełniam z własnego doświadczenia po porodzie).

    qXNVp2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 2 listopada 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmar i jak wrażenia? Wszystko dobrze? :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ