X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród w wodzie
Odpowiedz

Poród w wodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sproquette Autorytet
    Postów: 270 428

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam tego typu tematu, ale nie znalazłam. Chciałabym Was zapytać co sądzicie o porodzie w wodzie i czy któraś z Was rodziła lub zamierza rodzić tym sposobem?

    as9mJnk.jpgas9mp1.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze: uściślijmy. Chodzi ci o poród w wodzie, czyli spędzenie jednej godziny I fazy w wodzie, czy też poród do wody, czyli II faza w wodzie gdzie dziecko rodzi się do wody?

    Ja siedziałam ostatnią godzinę I fazy w wannie i BARDZO polecam. To odpręża, pomaga panować nad oddechem w czasie skurczy i powiększa rozwarcie. Jak wyszłam z wody po tej godzinie miałam już 10cm.

  • Sproquette Autorytet
    Postów: 270 428

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród do wody :)

    as9mJnk.jpgas9mp1.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z nanu. Ja również ostatnie pół godziny pierwszej fazy spędziłam w wannie i nagle rozwarcie 10 cm, wody odeszły, 5 min i Anna na świecie.

    Chciałam poród w wodzie i mój szpital kiedyś je praktykował, jednak później nie praktykowali tego, ze względu na duże ryzyko. Czego ryzyko? Nie wiem, nie dopytywałam, gdyż zależało mi przede wszystkim na pobycie w wodzie w I fazie porodu.

    AnnaKarolina lubi tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwazam ze porod w wodzie to najlepsze z najlepszych ,ponieważ dosc ze kobieta w cieplej wodzie sie moze zrelaksowac to i mniej bólu jest :)ja tez juz zdecydowana ze jak ridzic to w wodzie bede chciala .

    Karolina85 lubi tę wiadomość

  • AnnaKarolina Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzieś ostatnio czytałam, że źle przeprowadzony poród w wodzie (gdy dziecko rodzi się do wody) może być niebezpieczne nie tylko dla dziecka, ale i dla matki. Czytałam też o kobiecie, która rodząc w wodzie, nabawiła się jakiejś choroby przez zaniedbanie sanitarne placówki.

    Jak znajdę linki to wrzucę.

  • Karolina85 Znajoma
    Postów: 24 17

    Wysłany: 9 września 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od samego początku ciąży planuje taki poród, najlepiej obie fazy w h2o; jednak wiadomo...porodu do końca nie da się zaplanować. Nasz żeście w UK w Bristolu gdzie będę rodzic wybrany przeze mnie szpital od lat praktykuje taki sposób przyjścia na świat i jeszcze nie słyszałam by jakiejś mamie coś się nie powiodło.

    Krysti lubi tę wiadomość

    cpvcmhp.png
    4qr4wvd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie słyszałam poród w wodzie najlepszy karolcia85 wejdź na youtube wpisz poród w wodzie zobaczysz jaka fajna sprawa :)) zawsze pamiętaj ze możesz zobaczyć warunki w placówce jakie są i wybrać najlepsze miejsce :) pozdrawiam cieplo. A poza tym są położne które dzidziusia wyciągają jak juz wychodzi :)pełna opieka zero znieczulenia ewentualnie gaz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2014, 18:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pytanko do tych bardziej zorientowanych - Nanu, Nalka lub innych mamusiek znających temat :)
    Chciałabym mieć możliwość spędzenia w wodzie części I fazy porodu, II już nie koniecznie. Czy da się to pogodzić z zzo? Czy raczej jedno wyklucza drugie?

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 15 września 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maud, nie mam pojęcia jak to jest przy znieczuleniu. Ja nie miałam znieczulenia. Najlepiej zapytać lekarza lub położnej.

  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 września 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam, że taki poród jest bardzo dobry, kobieta jest bardziej rozluźniona

    misiakowa
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 25 września 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, że woda wyklucza znieczulenie, poniewaz cewnik na kręgosłupie, do którego podaje się środek znieczulajacy, jest na takiej wysokości, że w wannie będzie zamoczony, a musi być suchy :/

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 2 października 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale woda tak ogólnie nie powoduje rozluźnienia mięśni ? na pewno nie tak jak znieczulenie ale w pewnym stopniu ?

    misiakowa
  • NATULKA Koleżanka
    Postów: 32 62

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w DDTVN poruszyli temat rodzenia do wody. Bardzo mnie to zainteresowalo i dziwie sie, ze tak malo kobiet tutaj porusza ten temat. Ja na zajeciach szkoly rodzenia napewno zapytam o taka mozliwosc w naszym Leszczynskim szpitalu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poruszałam, ale okazalo sie ze nikt i nic ;)
    Moja kolezanka w Anglii rodzila w wodzie i zachwala. Ja na dniach ( jestem 3 dni po terminie) bede rodzic i wlasnie chcę w wodzie i do wody na Kamieńskiego we wrocławiu. Mam pod tym kątem wszystkie badania porobione i oby tylko porod przeszedł tak zebym mogła :)

  • ell Ekspertka
    Postów: 204 304

    Wysłany: 10 maja 2015, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam w wodzie i bardzo pozytywnie to wspominam :). Nie wiem czy to zasluga wody czy jedynie szczescie, ale nie popekalam mimo ze to byl moj pierwszy porod, a nie masowalam krocza. Jako znieczulenie mialam gas & air. Za 4 tygodnie mam termin drugiego porodu i mam nadzieje na podobne doswiadczenie

    Kajtka lubi tę wiadomość

    201506044965.png201302141778.png
  • Kajtka Przyjaciółka
    Postów: 98 31

    Wysłany: 10 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ell wrote:
    Ja rodzilam w wodzie i bardzo pozytywnie to wspominam :). Nie wiem czy to zasluga wody czy jedynie szczescie, ale nie popekalam mimo ze to byl moj pierwszy porod, a nie masowalam krocza. Jako znieczulenie mialam gas & air. Za 4 tygodnie mam termin drugiego porodu i mam nadzieje na podobne doswiadczenie

    Witam Kolazanke ;) my to sie znamy chyba troszke :D

    Tez sie zastanawiam nad porodem w wodzie i czytalam troche i coraz bardziej mnei to przekonuje :)
    ale nie wiem jak to jest z 'wolna' wanna podczas akcji porodowej.

    a powiedz mi Ell, wszystkie etapy w wodzie?? :)

    ell lubi tę wiadomość

    201510107452.png
  • karlaba Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 maja 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym bardzo chciała rodzić w wodzie i u siebie w domu, ale nie wiem jak się do tego zabrać, jak znaleźć odpowiedniego lekarza itd.

    http://sklep.zaps.com.pl
  • ell Ekspertka
    Postów: 204 304

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajtka wrote:
    Witam Kolazanke ;) my to sie znamy chyba troszke :D

    Tez sie zastanawiam nad porodem w wodzie i czytalam troche i coraz bardziej mnei to przekonuje :)
    ale nie wiem jak to jest z 'wolna' wanna podczas akcji porodowej.

    a powiedz mi Ell, wszystkie etapy w wodzie?? :)
    Hehe... swiat jest maly :) gratuluje ciazy! Ja weszlam do wody dopiero jak mialam rozwarcie duze, bo wczesniej wolalam chodzic, ale w sumie obie fazy zaliczylam :) teraz chyba zdecyduje sie wczesniej, bo mnie woda przyniosla wielka ulge. Ja w pierwszej ciazy i w tej tez wybralam midwifery led care, wiec z dostepem do wanny nie ma problemu, bo maja ich wiecej niz typowy hospital unit.

    Karlaba, ty mieszkasz w Polsce? Bo ja jestem w Anglii i mnie juz kilka razy namawiali na porod domowy, nawet basen i butle z gas&air dostarczyliby w 37 tygodniu, ale to nie dla mnie. Moj synek histeryzuje nawet jak polozna uzywa dopplera, wiec juz widze jak znioslby moj porod ;) Mysle, ze twoj lekarz/polozna powinni pomoc ci z organizacja, ale z tego co czytalam to w Polsce wiaze sie z kosztami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 12:01

    201506044965.png201302141778.png
  • Kajtka Przyjaciółka
    Postów: 98 31

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ell wrote:
    Hehe... swiat jest maly :) gratuluje ciazy! Ja weszlam do wody dopiero jak mialam rozwarcie duze, bo wczesniej wolalam chodzic, ale w sumie obie fazy zaliczylam :) teraz chyba zdecyduje sie wczesniej, bo mnie woda przyniosla wielka ulge. Ja w pierwszej ciazy i w tej tez wybralam midwifery led care, wiec z dostepem do wanny nie ma problemu, bo maja ich wiecej niz typowy hospital unit.

    Karlaba, ty mieszkasz w Polsce? Bo ja jestem w Anglii i mnie juz kilka razy namawiali na porod domowy, nawet basen i butle z gas&air dostarczyliby w 37 tygodniu, ale to nie dla mnie. Moj synek histeryzuje nawet jak polozna uzywa dopplera, wiec juz widze jak znioslby moj porod ;) Mysle, ze twoj lekarz/polozna powinni pomoc ci z organizacja, ale z tego co czytalam to w Polsce wiaze sie z kosztami.


    Slicznie dziekuje! :)
    Swiat i internety sa naprawde male :D
    Ja juz chyba sama siebie przekonalam, u mnie tez jest specjalne birth centre wiec mam nadzieje, ze z wolnymi wannami nie bedzie problemu ;) ale zapisy tam dopiero od 37 tygodnia :)

    a co do porodu w domu to nigdy bym sie nie zgodzila, a szczegolnie w uk gdzie polozna rekami bada ulozenie dziecka -.-

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 16:32

    ell lubi tę wiadomość

    201510107452.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ