X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród w wodzie
Odpowiedz

Poród w wodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sproquette Autorytet
    Postów: 270 428

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam tego typu tematu, ale nie znalazłam. Chciałabym Was zapytać co sądzicie o porodzie w wodzie i czy któraś z Was rodziła lub zamierza rodzić tym sposobem?

    as9mJnk.jpgas9mp1.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 4 lipca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze: uściślijmy. Chodzi ci o poród w wodzie, czyli spędzenie jednej godziny I fazy w wodzie, czy też poród do wody, czyli II faza w wodzie gdzie dziecko rodzi się do wody?

    Ja siedziałam ostatnią godzinę I fazy w wannie i BARDZO polecam. To odpręża, pomaga panować nad oddechem w czasie skurczy i powiększa rozwarcie. Jak wyszłam z wody po tej godzinie miałam już 10cm.

  • Sproquette Autorytet
    Postów: 270 428

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród do wody :)

    as9mJnk.jpgas9mp1.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z nanu. Ja również ostatnie pół godziny pierwszej fazy spędziłam w wannie i nagle rozwarcie 10 cm, wody odeszły, 5 min i Anna na świecie.

    Chciałam poród w wodzie i mój szpital kiedyś je praktykował, jednak później nie praktykowali tego, ze względu na duże ryzyko. Czego ryzyko? Nie wiem, nie dopytywałam, gdyż zależało mi przede wszystkim na pobycie w wodzie w I fazie porodu.

    AnnaKarolina lubi tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwazam ze porod w wodzie to najlepsze z najlepszych ,ponieważ dosc ze kobieta w cieplej wodzie sie moze zrelaksowac to i mniej bólu jest :)ja tez juz zdecydowana ze jak ridzic to w wodzie bede chciala .

    Karolina85 lubi tę wiadomość

  • AnnaKarolina Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzieś ostatnio czytałam, że źle przeprowadzony poród w wodzie (gdy dziecko rodzi się do wody) może być niebezpieczne nie tylko dla dziecka, ale i dla matki. Czytałam też o kobiecie, która rodząc w wodzie, nabawiła się jakiejś choroby przez zaniedbanie sanitarne placówki.

    Jak znajdę linki to wrzucę.

  • Karolina85 Znajoma
    Postów: 24 17

    Wysłany: 9 września 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od samego początku ciąży planuje taki poród, najlepiej obie fazy w h2o; jednak wiadomo...porodu do końca nie da się zaplanować. Nasz żeście w UK w Bristolu gdzie będę rodzic wybrany przeze mnie szpital od lat praktykuje taki sposób przyjścia na świat i jeszcze nie słyszałam by jakiejś mamie coś się nie powiodło.

    Krysti lubi tę wiadomość

    cpvcmhp.png
    4qr4wvd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie słyszałam poród w wodzie najlepszy karolcia85 wejdź na youtube wpisz poród w wodzie zobaczysz jaka fajna sprawa :)) zawsze pamiętaj ze możesz zobaczyć warunki w placówce jakie są i wybrać najlepsze miejsce :) pozdrawiam cieplo. A poza tym są położne które dzidziusia wyciągają jak juz wychodzi :)pełna opieka zero znieczulenia ewentualnie gaz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2014, 18:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pytanko do tych bardziej zorientowanych - Nanu, Nalka lub innych mamusiek znających temat :)
    Chciałabym mieć możliwość spędzenia w wodzie części I fazy porodu, II już nie koniecznie. Czy da się to pogodzić z zzo? Czy raczej jedno wyklucza drugie?

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 15 września 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maud, nie mam pojęcia jak to jest przy znieczuleniu. Ja nie miałam znieczulenia. Najlepiej zapytać lekarza lub położnej.

  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 września 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam, że taki poród jest bardzo dobry, kobieta jest bardziej rozluźniona

    misiakowa
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 25 września 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, że woda wyklucza znieczulenie, poniewaz cewnik na kręgosłupie, do którego podaje się środek znieczulajacy, jest na takiej wysokości, że w wannie będzie zamoczony, a musi być suchy :/

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 2 października 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale woda tak ogólnie nie powoduje rozluźnienia mięśni ? na pewno nie tak jak znieczulenie ale w pewnym stopniu ?

    misiakowa
  • NATULKA Koleżanka
    Postów: 32 62

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w DDTVN poruszyli temat rodzenia do wody. Bardzo mnie to zainteresowalo i dziwie sie, ze tak malo kobiet tutaj porusza ten temat. Ja na zajeciach szkoly rodzenia napewno zapytam o taka mozliwosc w naszym Leszczynskim szpitalu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poruszałam, ale okazalo sie ze nikt i nic ;)
    Moja kolezanka w Anglii rodzila w wodzie i zachwala. Ja na dniach ( jestem 3 dni po terminie) bede rodzic i wlasnie chcę w wodzie i do wody na Kamieńskiego we wrocławiu. Mam pod tym kątem wszystkie badania porobione i oby tylko porod przeszedł tak zebym mogła :)

  • ell Ekspertka
    Postów: 204 304

    Wysłany: 10 maja 2015, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam w wodzie i bardzo pozytywnie to wspominam :). Nie wiem czy to zasluga wody czy jedynie szczescie, ale nie popekalam mimo ze to byl moj pierwszy porod, a nie masowalam krocza. Jako znieczulenie mialam gas & air. Za 4 tygodnie mam termin drugiego porodu i mam nadzieje na podobne doswiadczenie

    Kajtka lubi tę wiadomość

    201506044965.png201302141778.png
  • Kajtka Przyjaciółka
    Postów: 98 31

    Wysłany: 10 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ell wrote:
    Ja rodzilam w wodzie i bardzo pozytywnie to wspominam :). Nie wiem czy to zasluga wody czy jedynie szczescie, ale nie popekalam mimo ze to byl moj pierwszy porod, a nie masowalam krocza. Jako znieczulenie mialam gas & air. Za 4 tygodnie mam termin drugiego porodu i mam nadzieje na podobne doswiadczenie

    Witam Kolazanke ;) my to sie znamy chyba troszke :D

    Tez sie zastanawiam nad porodem w wodzie i czytalam troche i coraz bardziej mnei to przekonuje :)
    ale nie wiem jak to jest z 'wolna' wanna podczas akcji porodowej.

    a powiedz mi Ell, wszystkie etapy w wodzie?? :)

    ell lubi tę wiadomość

    201510107452.png
  • karlaba Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 maja 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym bardzo chciała rodzić w wodzie i u siebie w domu, ale nie wiem jak się do tego zabrać, jak znaleźć odpowiedniego lekarza itd.

    http://sklep.zaps.com.pl
  • ell Ekspertka
    Postów: 204 304

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajtka wrote:
    Witam Kolazanke ;) my to sie znamy chyba troszke :D

    Tez sie zastanawiam nad porodem w wodzie i czytalam troche i coraz bardziej mnei to przekonuje :)
    ale nie wiem jak to jest z 'wolna' wanna podczas akcji porodowej.

    a powiedz mi Ell, wszystkie etapy w wodzie?? :)
    Hehe... swiat jest maly :) gratuluje ciazy! Ja weszlam do wody dopiero jak mialam rozwarcie duze, bo wczesniej wolalam chodzic, ale w sumie obie fazy zaliczylam :) teraz chyba zdecyduje sie wczesniej, bo mnie woda przyniosla wielka ulge. Ja w pierwszej ciazy i w tej tez wybralam midwifery led care, wiec z dostepem do wanny nie ma problemu, bo maja ich wiecej niz typowy hospital unit.

    Karlaba, ty mieszkasz w Polsce? Bo ja jestem w Anglii i mnie juz kilka razy namawiali na porod domowy, nawet basen i butle z gas&air dostarczyliby w 37 tygodniu, ale to nie dla mnie. Moj synek histeryzuje nawet jak polozna uzywa dopplera, wiec juz widze jak znioslby moj porod ;) Mysle, ze twoj lekarz/polozna powinni pomoc ci z organizacja, ale z tego co czytalam to w Polsce wiaze sie z kosztami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 12:01

    201506044965.png201302141778.png
  • Kajtka Przyjaciółka
    Postów: 98 31

    Wysłany: 14 maja 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ell wrote:
    Hehe... swiat jest maly :) gratuluje ciazy! Ja weszlam do wody dopiero jak mialam rozwarcie duze, bo wczesniej wolalam chodzic, ale w sumie obie fazy zaliczylam :) teraz chyba zdecyduje sie wczesniej, bo mnie woda przyniosla wielka ulge. Ja w pierwszej ciazy i w tej tez wybralam midwifery led care, wiec z dostepem do wanny nie ma problemu, bo maja ich wiecej niz typowy hospital unit.

    Karlaba, ty mieszkasz w Polsce? Bo ja jestem w Anglii i mnie juz kilka razy namawiali na porod domowy, nawet basen i butle z gas&air dostarczyliby w 37 tygodniu, ale to nie dla mnie. Moj synek histeryzuje nawet jak polozna uzywa dopplera, wiec juz widze jak znioslby moj porod ;) Mysle, ze twoj lekarz/polozna powinni pomoc ci z organizacja, ale z tego co czytalam to w Polsce wiaze sie z kosztami.


    Slicznie dziekuje! :)
    Swiat i internety sa naprawde male :D
    Ja juz chyba sama siebie przekonalam, u mnie tez jest specjalne birth centre wiec mam nadzieje, ze z wolnymi wannami nie bedzie problemu ;) ale zapisy tam dopiero od 37 tygodnia :)

    a co do porodu w domu to nigdy bym sie nie zgodzila, a szczegolnie w uk gdzie polozna rekami bada ulozenie dziecka -.-

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 16:32

    ell lubi tę wiadomość

    201510107452.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ