X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród w Gdańsk-Zaspa jakie opinie macie
Odpowiedz

Poród w Gdańsk-Zaspa jakie opinie macie

Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 14 września 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twix mama wrote:
    Mysza0406 ja urodziłam na zaspie w 2012 roku i miałam że sobą 3torby choć takie jak na podreczny bagaż.nikt nic nie mówił.teraz znów planuje tam rodzić,a spodziewam się blizniat więc napewno będę miała ogromny bagaż:)
    A mam pytanie czy ktoś wie czy jest możliwość wynajęcia osobnego pokoju na Zaspie gdzie po CC mógłby być ze mną ktoś z rodziny w razie czego do pomocy?
    Chyba nie ma takiej możliwości, bo w ogóle nie mają pokoju rodzinnego do rodzenia 1-os, bo to też mnie interesowało. Dodatkowo w remoncie mają w ogóle mniej miejsca.
    A do rodzących tam: czy robią lewatywę na życzenie i czy trzeba mieć swój zestaw?

    polamonola lubi tę wiadomość

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które miały CC na Zaspie- ile leżałyście w szpitalu? Pytam z ciekawości :)

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś ma bardziej aktualne informacje niż sprzed roku? :)
    Jak obecnie wygląda kwestia zzo?

  • Ewuch Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 3 marca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rodziłam w 2015 i mimo, że zakazili mnie podczas porodu sepsą, teraz też planuję tam urodzić. Położne naprawdę super (leżałam tam dwa tygodnie z dzieckiem przez sepsę właśnie, więc personel trochę poznałam), tylko jedna babeczka trafiła się niemiła. Podczas pobytu nazbierały mi się z 3 torby rzeczy i nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił, podkłady poporodowe były w szafce, jak się kończyły i poprosiło położną to doniosła. Pomoc w sprawach laktacyjnych również świetna! polecam wam dziewczyny ;)

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję Zaspę, cc ze wskazań neurologicznych, lekarzy prowadzących mam z Zaspy, na fundusz dr Szemryk-luzak taki na wszystko ma czas, chodzę po skierowania, a prywatnie dr Mastalerz i z czystym sumieniem polecam, rewelacyjna kobieta. To ona będzie mi wykonywać cc, jeśli oczywiście maluch się nie pospieszy. Ale relację będę mogła zdać dopiero w maju.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • Liptusia Znajoma
    Postów: 30 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiadomo jak teraz jest ze znieczuleniem ? Czy można obejrzeć sale? Trzeba się umawiać?

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znieczulenie ZZO jest dostępne ALE jak się dobrze trafi, bo tylko dla jednej rodzącej w tym samym czasie.
    Dowiedziałam się tego przez telefon kilka dni temu od położnej z oddziału i od jednej z pań prowadzących szkołę rodzenia.
    Będę jeszcze raz dzwonić w poniedziałek, żeby dopytać o kilka rzeczy które mnie interesują, zapytam też o to i dam znać.

  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 10 lipca 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może uda się odświeżyć wątek, bo zastanawiam się nad porodem na Zaspie. Trochę mnie zniechęcili przed chwilą, bo dzwoniłam z pytaniem o zwiedzanie oddziału (jeszcze niedawno wisiała kartka z informacją, że jest na to wyznaczona godzina w ciągu dnia), ale usłyszałam, że odeszli od tego i już nie organizują zwiedzania. Odesłali mnie na stronę internetową szpitala po wszelkie informacje, ale niestety nie widzę tam wszystkich odpowiedzi na moje pytania (na przykład nie podali co szpital zapewnia, czy dają koszulę jednorazową do porodu, czy na sali porodowej jest prysznic, ile jest łazienek itp.). No więc nagle zaczęłam rozważać inne opcje... Ktoś jeszcze tu stoi przed tym wyborem? :)

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka.m wrote:
    Hej, może uda się odświeżyć wątek, bo zastanawiam się nad porodem na Zaspie. Trochę mnie zniechęcili przed chwilą, bo dzwoniłam z pytaniem o zwiedzanie oddziału (jeszcze niedawno wisiała kartka z informacją, że jest na to wyznaczona godzina w ciągu dnia), ale usłyszałam, że odeszli od tego i już nie organizują zwiedzania. Odesłali mnie na stronę internetową szpitala po wszelkie informacje, ale niestety nie widzę tam wszystkich odpowiedzi na moje pytania (na przykład nie podali co szpital zapewnia, czy dają koszulę jednorazową do porodu, czy na sali porodowej jest prysznic, ile jest łazienek itp.). No więc nagle zaczęłam rozważać inne opcje... Ktoś jeszcze tu stoi przed tym wyborem? :)

    Ostatnio mają okropny młyn i permanentny brak miejsc i na patologii ciąży i na ginekologii, i na porodówce. Byłam na IP tydzień temu, dojechałam około 16, kilka dziewczyn czekało na przyjęcie na oddział od 8-9 rano... Nie było wolnych łóżek. Całe szczęście, że na porodówkę nie czeka się godzinami. Ja i tak zrobię wszystko, żeby tam urodzić bo mój lekarz tam pracuje i mają dobry oddział neonatologii. Poza tym nie upierają się przy SN za wszelką cenę, jeśli trzeba, robią cesarkę i już. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mnie zmuszał do SN, gdyby życie mojego dziecka albo moje było zagrożone, a niestety tak się zdarza w niektórych trójmiejskich szpitalach.

    Co do rzeczy do porodu i dla maluszka to ja mimo wszystko wolę i wezmę wszystko swoje, przynajmniej wiem, że nie dostanę np. uczulenia od środków, w których została wyprana koszula do porodu.

    Na salach porodowych nie ma prysznica, zdaje się, że są na korytarzu, nie wiem ile jest łazienek itd ale będę za jakiś czas rozmawiać z moim lekarzem to się dowiem co i jak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2017, 14:59

    lenka.m lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • sierpniowa.mama Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 11 lipca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczęta :)
    Właśnie też się zastanawiam nad porodem na Zaspie, dodatkowo dopiero niedawno przeprowadziłam się do Gdańska, więc nie mam za bardzo rozeznania co i jak ;) Będę wdzięczna za opinie i wskazówki. :)

    lenka.m lubi tę wiadomość

  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej sierpniowa.mama, jestem w takiej samej sytuacji, dopiero się przeprowadziłam i bardzo liczyłam na "zwiedzanie" oddziału a tu niespodzianka i już nie robią :( wszystkie trzy gdańskie porodówki mają i dobre i złe opinie, wiadomo. Ale myślę, że pomogłoby mi obejrzenie tego miejsca żeby się oswoić z warunkami i wiedzieć czego się spodziewać, gdzie są łazienki, co jest zapewnione ze strony szpitala itp. Może ktoś tu się znajdzie kto tam rodził niedawno.
    Na kiedy masz termin? Ja na 6 sierpnia

  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 13 lipca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja wprawdzie do porodu jeszcze mam czas, ale zastanawiam się nad zaspą ze względu na, że tak się wyrażę "liberalne" podejście do cc:) Pierwsze dziecko rodziłam w 2015 roku w wojewódzkim i ogólnie szpital oceniam bardzo dobrze, ale dwa dni pod rząd próbowali wywołać poród przez podanie oksytocyny (byłam 2 tygodnie po terminie, z porodem czekali do ostatniej chwili, a w szpitalu spędziłam w sumie 10 dni), za drugim razem zareagowałam na oksytocynę, ale i tak nie było postępu, po mimo okropnych skurczy (zapewne dzięki oksytocynie), brak rozwarcia i cc. Drugie dziecko chcę urodzić przez cc, nie chcę rodzić naturalnie, a już na pewno nie dam sobie podać oksytocyny i tu pojawia się problem. Myślałam, że wrócę do wojewódzkiego, ale tamtejszy ordynator i chyba nie tylko on mają manię na punkcie porodów sn i podobno często jest tak, że nawet przychodząc ze wskazaniem do cc naciskają i wymuszają sn, stąd zaspa. Jak jest na zaspie z cc? Ile czasu leży się w szpitalu? Jak z opieką i czy potrzebuję jakiegoś skierowania do cc? Do gin chodzę prywatnie, czekam na jakieś aktualne dane:)

    martynach89
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 13 lipca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeszcze tak mi się przypomniało, bo ktoś pisał, że w wojewódzkim jest wanna na porodówce. Teoretycznie ma ona służyć do porodu w wodzie, ale prawda jest taka, że stoi nie używana, podobnie jak krzesło porodowe. Rodzi się na fotelu ginekologicznym. Nie wiem z czego to wynika, ale tak jest.

    martynach89
  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 13 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynach89 to samo słyszałam odnośnie tej wanny w wójewódzkim i nacisku na sn. Prawdę mówiąc myślałam, że jak ktoś przychodzi z udokumentowanym wskazaniem to nikt z tym nie dyskutuje. Mnie akurat zależy na sn ale uważam że jeśli ktoś ma wskazanie albo indukcja tak długo się nie udaje, to przypuszczam że takie przymusowe przeciąganie pozostawia jeszcze większą traumę u rodzącej...
    Według strony gdzierodzic.info po SN w szpitalu zostaje się 3 dni, a po cc 4 dni (3 noce). Generalnie te najświeższe opinie o zaspie na tym portalu są raczej pozytywne, ale wiadomo że większość zależy od personelu, na jaki się akurat trafi.

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 13 lipca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wojewódzkim cc bez żadnych dyskusji robią chyba tylko pacjentkom ordynatora... Poza tym takich ścisłych wskazań do cc wg PTG jest bardzo niewiele, część z nich jest do podważenia a na zaspie faktycznie, jak zobaczą, że idzie nie tak jak powinno, że którekolwiek z Was jest zagrożone to nie czekają do ostatniej chwili tylko kroją.

    Poza tym teraz na zaspie jest sporo młodych położnych, które podobno są świetne a i te starsze babki, na które trafiłam na IP (a kilka razy się zdarzyło tam być) są całkiem sympatyczne. I w sumie nie wiem, czy to sprawka mojego lekarza prowadzącego, czy tam już teraz po prostu tak jest :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 13 lipca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informacje.Mi zafundowali w wojewódzkim bardzo nie miłe wspomnienia z porodu, choć ogólnie pobyt w szpitalu oceniam dobrze. Nigdy więcej oksytocyny. Wojewódzki to dobry szpital dla kobiet bez komplikacji i nastawionych na sn:) Porozmawiam jeszcze z gin o skierowaniu na cc i zobaczymy jak to będzie:)

    martynach89
  • sierpniowa.mama Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 14 lipca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka.m ja troche później- termin mam na 23 sierpnia. Ostatnio pojechaliśmy z Mężem trasą do szpitala na Zaspę. Weszliśmy z ciekawości poszukać Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej i powiem szczerze że mimo podpowiedzi personelu łatwo nie jest tam trafić, gdybym miała kluczyć po tych korytarzach z już rozpoczętą akcją porodową to chyba by mnie szlag trafił. Spróbuję tez tam zadzwonić i sie umówić z położną na oglądanie, zobaczymy czy cos z tego wyjdzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 12:24

  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 14 lipca 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Ci się uda umówić to koniecznie daj znać!

  • sierpniowa.mama Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 14 lipca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka.m w nastepnym tygodniu będę próbowała, dam znać czy sie udało

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 26 lipca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sierpniowa.mama wrote:
    Lenka.m ja troche później- termin mam na 23 sierpnia. Ostatnio pojechaliśmy z Mężem trasą do szpitala na Zaspę. Weszliśmy z ciekawości poszukać Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej i powiem szczerze że mimo podpowiedzi personelu łatwo nie jest tam trafić, gdybym miała kluczyć po tych korytarzach z już rozpoczętą akcją porodową to chyba by mnie szlag trafił. Spróbuję tez tam zadzwonić i sie umówić z położną na oglądanie, zobaczymy czy cos z tego wyjdzie...
    Jak się przyjeżdża rodzić, to wchodzi się z boku, z prawej strony szpitala. Można podjechać pod same drzwi.
    Ja nadal się waham. Chciałam rodzić na Zaspie głównie ze względu na możliwość ZZO, ale dowiedziałam się, że dostaje je tylko 5-10% kobiet.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ