X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród siłami natury przy rozejściu spojenia łonowego
Odpowiedz

Poród siłami natury przy rozejściu spojenia łonowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któras mamusia zdecydowała się na poród siłami natury przy rozejściu spojenia?
    Jestem w pierwszej ciąży mam rezejscie w 32 tc między guzicznie było na 9 mm jestem w 36 skończonym i między guzicznie mam na 2,10 cm a wskazania do cesarki są od 2 cm. to mierzone przez ginekologów, mierzone przez ortopedę w 32 miało 6 mm i ortopeda nie widział wskazań do CC kazał przyjść po 36 tc idę w poniedziałek, ortopeda mierzy centralnie spojenie stąd inne pomiary... Dziecko może być w granicach 4 kg ...
    Czy jest ktoś na forum, kto rodził SN z tym problemem jakie było duże dziecko i jak rozejście wyglądało po porodzie ?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazanie jest od 2 cm???? Ja w 33 tc mialsm 1.5 cm i od razu dano mi 'skierowanie' na cc. Od ortopedy. Na kolejne usg miałam isc w 38 tc w poniedziałek a w sobote nagle rozpoczal sie porod i cc. Mnie ortopeda powiedzial ze przy takim rozejściu sie (w 33tc a bedzie sie rozchodzic coraz bardziej bo teraz najbardziej dziecko rosnie) nie powinnam nawet myslec o sn bo zrobie sobie krzywde, potem rehabilitacja to kilka mcy wiszenia na jakis pasach itp. Takze poczytaj co ci grozi. Twoj ginekolog powinien mimo wszystko wypisac ci cc, bo za dużo zaryzykujesz sn.

    dqprqps6kaqxmc83.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ