X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród poród - razem z m czy sama?
Odpowiedz

poród - razem z m czy sama?

Oceń ten wątek:
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pragnę rodzić z mężem, to nasze pierwsze dziecko więc chciałabym dzielić tą chwilę właśnie z nim.

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j też tego pragnę

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam z partnerem i radze rodzić z nim, jest bardzo pomocny. Kto by mi podawał wodę? Kto by mnie trzymał za rękę i przeżywał to, co ja? Z kim mogłabym szczerze rozmawiać w trakcie kilku godzin porodu? Kto by przyniósł mi jedzenie i wszystko, czego potrzebuję pod nos? Kto by zobaczył poród i docenił mnie jako mamę rodzącą? Kto polewałby mi plecy pod prysznicem? Kto by mi tak fajnie pomagał przeć?
    Patrzył mi między nogi, gdy dziecko wychodziło i wcale się nie brzydził. Nic to nie zmieniło miedzy nami :)


    Natomiast nigdy nie rodziłabym z mamą czy teściową - one tak emocjonalnie przeżywały mój poród, że na miejscu by dostały zawału serca i ryczały cały czas - nie wiem, czemu :D

    Cigaretta, pasia27, mloda1995, Redhotka, polkosia, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • nandelle Znajoma
    Postów: 27 51

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam z mężem przy boku. Na pewno czułam się lepiej psychicznie mając go przy boku, ale przychodziły takie chwile, że miałam ochotę wyrzucić go za drzwi :) Bardziej panikował niż ja :) Co nie zmienia faktu, że chciałabym żeby był i przy porodzie drugiego dziecka.

    km5stv733q4a0noe.png
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też rodziłam z mężem i nie wyobrażam sobie żeby miało być inaczej. Bardzo mnie wspierał, a jak pozwolili wstać z łóżka to mnie podtrzymywał i służył za wieszak ;) Aczkolwiek po porodzie stwierdził, że miał wyrzuty, iż bardziej nie był w stanie mi pomóc.

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po pierwsze uwazam ze facet powinien to zobaczyc na wlasne oczy i doznac lekkiego szoku to potem bardziej doceni ten kobiecy trud ;] po drugie to tez jego dziecko i (jesli tylko chce) powinien byc przy nim od samiuskiego poczatku :)

    Redhotka lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • laurra Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze dziecko rodziłam sama. Stwierdziłam, że mąż będzie mnie rozpraszał i nie skupię się na rodzeniu. A wiedziałam, że będzie się stresował i denerwował tym, że mnie boli. Ostatnie czego potrzebowałam wtedy to użalanie się nade mną i paniki. Na szczęście poród był szybki przy udziale przemiłej położnej.

    Kamila89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój małżonek ma nogę w gipsie ale plan jest taki, że będzie przy porodzie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała cc, ale jest opcja, żeby mąż był przy tym - jednak ja nie chcę, on to za bardzo przeżywa i nie chcę mieć jeszcze jego na głowie :)

    Kamila89 lubi tę wiadomość

  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 2 maja 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę dzielić tę chwilę z moim mężem, zresztą on po długich rozmyślaniach też stwierdził, że samej mnie z tym nie zostawi :)

    Redhotka lubi tę wiadomość

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • buba25 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 13 maja 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rodziłam z mężem i wcale nie żałuje, bardzo mi pomagał i nie wyobrażam sobie jakby to było bez niego. ;)

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Kamila89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 maja 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    według mnie zależy od charakteru faceta. Jeśli w związku jest on osobą, która o wszystko musi Cie pytać, raczej przy porodzie będzie przezkadzał, zamiast pomagać. I jeszcze trzeba się martwić jak zareaguje. A nóż widelec zrobi się biały jak kreda i osunie się na ziemię. Uważam, ze przy porodzi powinna być osoba stale asystująca, ale czy musi być to nasz facet? Moze lepiej jakaś ogarnieta przyjaciółka, lub po prostu dobra położna. :)

    Kamila89
  • chcedrugiedziecko Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 19 maja 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym porodzie maz byl i .... zlamalam mu niechcący nadgarstek :p wiec przy drugim doszlismy do wniosku ze dam rade sama i dobrze bo drugi porod byl gorszy i chyba bym go pogryzla :p najważniejsze to sluchac poloznej

    f2wl15nmw9q6c2zd.png
    3i498u69sr6ymp6n.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 24 maja 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bardzo chce być przy porodzie. Ja początkowo byłam sceptycznie nastawiona ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że będziemy rodzić razem. Moja teściowa spytała mnie ostatnio czemu tak i czy wiemy, że nie wszystko będzie piękne. Chyba boi się żeby to przeżycie nie wywołało traumy u jej pierworodnego :P

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Wiollonczella Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wyobrażam sobie porodu bez męża, który będzie trzymał mnie za rękę i dodawał otuchy. Dodatkowo po takim porodzie więzi się jeszcze pogłębiają, a wspólne przeżycia zbliżają.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez przesady, to wcale nie jest taki koszmarny widok? ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 8 lipca 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę, żeby mój był przy mnie na początku, ale jak się zacznie robić gorąco to zamierzam go wygonić za drzwi ;) Taki jest plan, a co z tego wyjdzie to czas pokaże ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam z mężem i teraz wiem że była to świetna decyzja. Nie wyobrażam sobie co by sie działo gdyby go nie było. Bóle miałam bardzo mocne, a sama jego obecność już sprawiała, że czułam się lepiej. No a poza tym teraz wciąż powtarza, że jest ze mnie dumny i mnie podziwia- bo widział na własne oczy trudy porodu.

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 lipca 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz mam lekkie obawy o pierworodną... Będzie miała dopiero 14 miesięcy jak pojadę rodzić. Na razie ma okres lęku separacyjnego i ciężko z kimkolwiek mi ją zostawić... Może się to poprawi, ale w tej chwili wolałabym chyba rodzić sama na korzyść spokoju pierwszej córki, by mogła zostać z tatą i się nie stresować. Z drugiej strony pomoc męża przy pierwszym porodzie była nieoceniona i nie wyobrażam sobie rodzić bez niego :(

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 8 lipca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula wrote:
    Ja chcę, żeby mój był przy mnie na początku, ale jak się zacznie robić gorąco to zamierzam go wygonić za drzwi ;) Taki jest plan, a co z tego wyjdzie to czas pokaże ;)
    Miałam identyczny plan ale nic z niego nie wyszło no jak było już gorąco to o planie nie myślałam. Został do końca i w sumie ciesze się ze tak wyszło ;)

    polkosia lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ