BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > poród - razem z m czy sama?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

kambel
Autorytet
Postów: 1179
1442

Wysłany: 28 października 2014, 22:41
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja rownież milo wspominam poród z partnerem . Mimo mojego "naćpanego gazem" stanu gdzie wiele do mnie nie docierało stał i był na każde zawołanie . Podawał kubek z woda , trzymał za rękę i o cokolwiek nie poprosiłam od razu podstawiał . Mimo zmęczenia bo nie spał praktycznie nawet gdy ja sobie robiłam drzemki . I co najlepsze nie przeraziło go rozwarcie krocza i cała reszta . A tak to nie wyobrażam sobie być samej bądź aby to położna podawała mi wszystko .

UK lubi tę wiadomość

relgio4pk3pt9z4w.png

aneczka88
Koleżanka
Postów: 55
12

Wysłany: 2 listopada 2014, 16:02
Cytuj | (1) | Zgłoś
Trzy lata temu rodziłam pierwsze dziecko razem z mężem. Teraz mam termin na 25 listopada i mam nadzieję, że tym razem też będzie ze mną. Powiem Wam szczerze, że może facet bólu Wam nie zabierze, ale ja czułam się jakoś lepiej wiedząc, że ktoś bliski jest ze mną. Podawał mi co chciałam, ściskałam go za rękę w najgorsze skurcze, przecierał czoło mokrą chusteczką(teraz mnie to śmieszy ale on uważał, że robi coś ważnego, choć mi wtedy i tak było wszystko obojętne, byle by tylko się skończyło:)). Wydaje mi się, że to również ważne przeżycie dla faceta. Choć mój mąż pracuje w szpitalu i widok krwi nie jest mu obcy mówił, że całkiem inaczej się to wszystko przeżywa jak pacjentem jest osoba bliska:) Blady momentami też był, a po porodzie mówił mi, że najgorsze było dla niego patrzeć na to i nie móc nic zrobić. Ale jak już jest dziecko na świecie jakoś tamto wszystko przestaje być ważne. Jeśli chodzi o to, że niby mężczyźni później inaczej patrzą na kobietę (tzn a to jest mniej atrakcyjna, a to mają wstręt), to dla mnie świadczy tylko o nich. Ale znów z drugiej strony na siłę też nie warto ich brać! POzdrawiam

Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość


[konto usunięte]

Wysłany: 2 listopada 2014, 23:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam :) to moja pierwsza ciąża i powiem szczerze nie wyobrażam sobie rodzić sama. To wsparcie jakie daje partner jest potrzebne. Dlatego my będziemy rodzić razem :)


aniar
Autorytet
Postów: 577
398

Wysłany: 3 listopada 2014, 12:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
My długo się wahaliśmy ale jednak idziemy razem :) dopiero po okaże się czy nie żałujemy, ale obecnie innej sytuacji sobie nie wyobrażamy ;)


belladonna
Autorytet
Postów: 1055
1212

Wysłany: 5 listopada 2014, 08:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczynom które rodzą po raz pierwszy polecam przed porodem wyjaśnić jaka powinna być jego rola. Można znaleźć ciekawe wskazówki w necie, książkach. Często facet myśli że ciągle ma coś robić i zamiast pomagać tylko wkurza. A jak się wcześniej powie czego się oczekuje, to jest naprawdę pomocny.

Wg mnie najważniejsze to mu powiedzieć, żeby w czasie skurczu nie zadawał pytań z serii "boli aż tak?" nie zagadywać, tylko wspierać obecnością. A rozmowy, pytania po skurczu :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 listopada 2014, 08:49


madness
Nowa
Postów: 4
6

Wysłany: 5 listopada 2014, 11:26
Cytuj | (3) | Zgłoś
Ja rodzę swoje pierwsze dziecko w lutym 2015 r i z kolei nie jestem zainteresowana bezpośrednią bliskością męża podczas samej akcji porodowej :-) Owszem, korytarz lub sala dla oczekujących jak najbardziej. Ale ja nie naciskam. Zdecydowałam się natomiast na indywidualną opiekę położnej podczas porodu i uważam, że stała obecność osoby wykwalifikowanej da mi większe poczucie "bezpieczeństwa" o którym tak wiele przyszłych mam pisze...

Gosiak, weronika86, paszczakin lubią tę wiadomość


[konto usunięte]

Wysłany: 11 stycznia 2015, 06:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja za nim byłam w ciąży bardzo chciałam z mężem! Teraz mam jednak wątpliwości i nie jestem przekonana. Pewnie do porodu zmienię decyzję kilkakrotnie!


Tess
Autorytet
Postów: 542
508

Wysłany: 11 stycznia 2015, 10:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja chce rodzić z M, ale choć nie klnę na co dzień, to czuję, że będę puszczać najgorsze możliwe wiązanki w trakcie ;) przy bolesnych miesiączkach mi to pomaga, tyle, że nie robię tego przy ludziach nigdy :)

ex2bp07wbjlnqxgq.png

Bluberry
Autorytet
Postów: 4926
2983

Wysłany: 14 stycznia 2015, 09:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2015, 10:36

Syn maj 2015♥️
Córka marzec 2019❤️
7v8r9jcgsp6o75qp.png

Arsenka
Ekspertka
Postów: 214
158

Wysłany: 14 stycznia 2015, 10:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też będę rodziła z mężem :) zawsze to większe poczucie bezpieczeństwa i większa komunikacja z personelem... zawsze im ktoś patrzy na ręce dodatkowo ... po za tym mamy umowę że nie patrzy od pasa w dół :D no chyba że będzie bardzo chciał :))

1usae6ydjd52jq0r.png

OvuFriend

Wysłany: 16 stycznia 2015, 16:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

Wiadomość wyedytowana przez autora 23 kwietnia 2015, 11:49


[konto usunięte]

Wysłany: 16 stycznia 2015, 20:54
Cytuj | (3) | Zgłoś
Jeśli macie jakiekolwiek obawy lub Wasi partnerzy je mają, lepiej ich zostawić za drzwiami. Zdenerwowany facet wydziela ogromne ilości adrenaliny, która udziela się kobiecie i może doprowadzić do spowolnienia lub zatrzymania porodu..

Gosiak, madness, weronika86 lubią tę wiadomość


OvuFriend

Wysłany: 20 stycznia 2015, 18:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

Wiadomość wyedytowana przez autora 6 marca 2015, 21:24


[konto usunięte]

Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mąż mojej znajomej z nerwów wyrwał instalację dopływu tlenu ze ściany, bo poród był długi i nie posuwał się do przodu :P a byczek jest ze 100 kg żywej wagi.


lwuska55592
Autorytet
Postów: 459
393

Wysłany: 4 lutego 2015, 11:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jestem już po. Od początku chciałam żeby mój partner był ze mną. I tak też się stało On nie rozumiał jak nie mógł by być w tak doniosłej chwili ze mną :D
Masował mi plecy, rozmawiał, podawał wodę. Miałam ciężki poród mobilizował mnie podczas fazy parcia, po prostu był. Obserwował zapis KTG gdy położna wyszła ja nie miałam siły podawał maseczkę z tlenem przypominał jak oddychać.. dużo tego.
Nie wyobrażam sobie że miała bym być sama..
I jego łzy szczęścia i strachu gdy zobaczył włoski małego a on nie chciał wyjść i potok łez gdy mały pojawił się na świecie. Przecięcie pępowiny ( nożyczki od razu ze stresu chciał schować do kieszeni ) i te podekscytowanie.
Słowa położnej jak Pan pięknie płacze;)
Teraz mówi że był pierwszy i ostatni raz był przy porodzie że to straszne patrzeć na ból w którym nie może ulżyć, którego on na pewno w życiu nie doświadczy ale bardzo to docenia.
Ja chciałabym żeby za drugim razem był ze mną, to scaliło nasz związek a ja go kocham jeszcze bardziej. Urodziliśmy razem :-)

ex2bo7ess0m327wq.png

anadyjka
Ekspertka
Postów: 140
72

Wysłany: 13 lutego 2015, 23:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Iwuska55592, zgadzam sie z Toba w 100%, u mnie było tak samo :-) Poród był wspaniałyM przezyciem dzieki wsparciu mojego Ukochanego.Był przy mnie cały czas i moge powiedzieć, ze to bardzo wzmocniło moją miłość i nasz związek.Moj zwilzal mi usta bo przez caly porod nie wolno mi bylo pic, nakrywal kocem bo raz mi bylo lodowato a raz goraco, prosil o znieczulenie gdy plakalam z bólu, plakal gdy urodzila sie nasza kruszynka i przecinal pepowine.

"Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"

Justi2
Autorytet
Postów: 304
178

Wysłany: 14 lutego 2015, 00:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
cześć dziewczyny ja na razie nie jestem w ciąży ale jestem mamą dwójki dzieci i staramy się o trzecie:) i namawiam na poród z partnerem spłodził dziecko zdając sobie sprawę z tego co robi to niech bierze udział w jego narodzinach dziewczyny skąd u was to dziwne podejscie do sprawy wy cierpicie, rodzicie jego dziecko dlaczego miałby w tym nie uczestniczyć?!to scala związek niech widzi i pomaga! żeby powstało dziecko potrzeba dwojga więc dlaczego w jego narodzinach masz uczestniczyć tylko ty?! tak jak my zapominamy o bólu tak on podejdzie z rezerwą do tego co zobaczy i jeżeli jest odpowiedzialny i kocha to nie będzie miało to wpływu na wasze życie z seksualnym włącznie:) są wyjątki a że ja miałam z takim do czynienia to mogę się wypowiedzieć...moje pierwsze dziecko rodziłam sama tylko dlatego że sama tą decyzję podjęłam i nie chodziło mi o jego przemyslenia nad moim krwawiącym kroczem tylko o jego psychiczną niedojrzałosć do roli ojca wiedziałam że jego obecnosć mi nie pomoże...ale mimo to w trakcie porodu żałowałam że podjęłam taką decyzję i czułam się strasznie samotna i zdana tylko i wyłącznie na siebie i to nie było miłe tylko straszne nie miałam się do kogo odezwać i komu wypłakać swojego bólu...

Justi2

nanu
Autorytet
Postów: 468
233

Wysłany: 26 lutego 2015, 14:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja i mąż bardzo byśmy chcieli znowu we dwójkę być na porodówce ale tym razem nie będzie tak łatwo, bo nie wiadomo jak uda się z opieką nad córką (mieszkamy tylko we trójkę, nie mamy nikogo z rodziną pod ręką żeby szybko podrzucić małą na ten dzień).

Na pewno będziemy wszystko robić aby znowu udało się mężowi przeciąć pępowinę. On już wie jak to wszystko przebiega, zna swoje reakcje (nic się nie brzydził gdy już po wszystkim odmywał mnie z krwi; a jak wróciłam z córką po tygodniu do domu to od razu dał mi odczuć, że jakby nie połóg to zaraz wziąłby mnie w obroty w łóżku ;)) i nie wyobraża sobie, że miałby odmówić.


Sarenka2015
Autorytet
Postów: 962
253

Wysłany: 26 lutego 2015, 21:14
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja bym chciała z mężem. Żeby stał z boku, bardziej z tyłu boku, trzymał za rękę, uspokajał, po prostu był. Zawsze to czego nie chcemy pokazać można zakryć koszulą. Też sobie nie wyobrażam żeby TO widział więc "przed" dostanie całą mase wskazówek gdzie ma stać, czego nie robić i gdzie nie patrzec :)

Hermiona lubi tę wiadomość

Moja gwiazdka z nieba <3 :*
img-2014062101101130.png

Vel
Autorytet
Postów: 1443
549

Wysłany: 28 lutego 2015, 14:06
Cytuj | (2) | Zgłoś
Polecam kazdej niezdecydowanej porod z partnerem

u nas bylo tak ze moj nie za bardzo chcial, zrobil to bardziej dla mnie
ja tez nie bylam przekonana ale nie chcialam byc poprostu sama
on panicznie nie chcial, o pepowinie nie chcial slyszec, obiecalam mu ze jak tylko uzna ze to dla niego za wiele to moze w kazdej chwili wyjsc ale zeby byl chociaz na poczatku ze mna bo nawet nie wiem co mnie czeka

a teraz po porodzie powiem ze to najlepsza decyzja jaka moglismy podjac!!

niesamowicie latwiej jest byc z kims, na poczatku w sali zostalam sama bez lekarzy, poszlam pod prysznic to mi wody przyniosl do picia bo od tych skurczy nie moglam z brodzika wyleźc, jak lezalam podlaczona pod ktg to mialam z kim porozmawiac, mial mnie kto potrzymac za reke, podac pomadke do ust itp

pozniej jak bylo juz pelne rozwarcie i zaczela sie 3 faza to tez byl niezastapiony, trzymal mnie za glowe, wlasciwie samo to ze poprostu byl sprawialo ze bylo mi jakos lepiej... miedzy nogi nie zagladal wiec nie wiem skad te mity o mezczyznach ktorzy pozniej nabieraja obrzydzenia do swoich kobiet.. bzdura.. porod nas do siebie zblizyl, zblizyl jego do naszego dziecka, to zupelnie inaczej jak mezczyzna zobaczy jak dziecko wychodzi i klada mi je na piersi, nawet pepowine przecial i sie teraz wszystkim chwali a przeciez nie chcial.. i chodzi i opowiada dumny jak paw ze byl ze mna przy porodzie :)

takze nie bojcie sie, nie ma czego! to niesamowicie zbliza ludzi i tak jakby przypieczerowuje cala ciaze, faceci czesto nie czuja w ogole ciazy.. porod to takie cos niesamowitego i magicznego ze bardzo, bardzo bym zalowala gdyby on tego nie przezyl i nie zobaczyl.. zupelnie inaczej jak facet przejdzie przez to razem z nami i dzieckiem niz jak zobaczy wszystko juz "na gotowe" po wszystkim, uwierzcie :)

a powiem ze dla mnie porod byl straszny i pierwsze co powiedzialam po to ze nigdy, przenigdy wiecej! a mimo to uwazam ze byl magiczny i wazna jest obecnosc obojga rodzicow :) a przed nigdy w zyciu bym nawet tak nie pomyslala :) szczerze mi to zwisalo

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 lutego 2015, 14:07

Hermiona, Ulciak lubią tę wiadomośćDowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)