X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród poród przy Clexane - jaki, kiedy ostawić?
Odpowiedz

poród przy Clexane - jaki, kiedy ostawić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 14 września 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś z Was jest w podobnej sytuacji. Biorę Clexane 40, każą do końca ciąży bez odstawiania. I tu jest moje pytanie, czy Wam lekarze odstawiali, jaki poród zalecali, itp.? Mój ginekolog zastanawiał się czy nie odstawić około 36 tygodnia, ale hematolog mówi, żeby nie odstawiać, bo to za duże zagrożenie. I teraz jest pytanie co robić jak się zacznie, a od zastrzyku minie tylko parę godzin? Podobno jeśli nie minie 24h od ostatniego wkłucia, to nawet znieczulenia nie można dostać:( A jeśli będą musieli zrobić cesarkę, to co z krzepliwością? Sama już nie wiem...

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 15 września 2015, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Clexane 0,4 do samego końca. Wzięłam zastrzyk o 13.00, a o 4.00 nad ranem odeszły mi wody. Dostałam zzo o 18.00, więc 29 godzin po ostatnim zastrzyku, nie marudzili przy podawaniu znieczulenia, ale pytali dokładnie o której godzinie brałam ostatnią dawkę. Niestety nie urodziłam SN, więc o 23.00 miałam podawane jeszcze znieczulenie podpajęczynówkowe do cc i też pytali o której brałam ostatnią dawkę zastrzyku.
    Generalnie strasznie się bałam, że poród zacznie się zaraz po wzięciu Clexane i będzie problem ze znieczuleniem. Jednak od początku miałam przeczucie, że to się zacznie w nocy, dlatego zamiast o 20.00, zaczęłam robić zastrzyki około 13.00 i to było dobre rozwiązanie. Moja lekarka prowadząca powiedziała, że znieczulenie dokręgosłupowe można podać już po 12 godzinach od ostatniego zastrzyku, jeśli natomiast nie minie tyle czasu to nie wiem co robią, pewnie zależy od anestezjologa.

    Tak na marginesie, mam do sprzedania 12 zastrzyków Clexane 0,4, kupione bez refundacji, więc chciałabym za nie z 90 zł+kw, jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam.

    Kajka lubi tę wiadomość

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 16 września 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Ja też mam brać do końca i jeszcze po. A Ty też brałaś po porodzie zastrzyki jeszcze? Jak z karmieniem piersią? Jak będę rodzić naturalnie, to może zdążę dostać znieczulenie (mam nadzieję). Tylko u mnie w szpitalu często dziewczyny zaczynają rodzić naturalnie i mają cesarkę i tak. Mam nadzieję, że jakoś sensownie to rozwiążą. Bo nikt nie mówi mi, że mam wskazania do cc. Boję się strasznie jakiegoś krwotoku:(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 18 września 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po porodzie brałam tylko przez 3 dni.
    Dawka 0,4 to dawka profilaktyczna i to naprawdę nie jest zbyt duża ilość heparyny, więc spokojnie. Z tego co ja wiem, to Clexane nie jest wskazaniem do cc.
    Karmię piersią bez problemu, Clexane nie ma na to wpływu.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 22 października 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ponownie ja dziewczyny. Mam przyjmować Clexane 0,4 do porodu i 2 tygodnie po. Termin mam na 5 listopada. Ani ginekolog ani hematolog nie dał zaleceń co do porodu czy odstawienia na jakiś czas przed. Wielka niewiadoma. Ale ginek kazał iść do szpitala już 2 listopada, 3 dni przed terminem żeby tam zastanowili się co zrobić. Jak rozwiązać ciążę i czy odstawić zastrzyki np 12 godz przed. Ale ja boję się trochę, że pójdę i nie będzie się nic działo i albo będą mnie trzymać tam 2 tygodnie a ja oszaleję albo będą sztucznie wywoływać mi poród oxy. Co Wy myślicie? :(

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Brałam całą ciążę Clexane 0,8 x 2 przy masywnej zakrzepicy żył głównych. Miałam planowaną cesarkę i pomimo jej po prostu miałam nie brać dawki rano, dostałam dopiero po cesarce. Z tego co wiem Clexane jest najbardziej bezpiecznym lekiem rozrzedzającym krew i nie ma potrzeby go odstawiać. Moja ginekolog radziła mi, że gdyby akcja zaczęła się wcześniej to po prostu nie brać dawki i tyle. :)

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clexane nie jest wskazaniem do porodu przez cesarskie cięcie - na pewno nie :)
    Wskazaniem u mnie było ułożenie miednicowe mojej córci :)
    Brałam Clexne po porodzie pół roku już w coraz mniejszych dawkach, normalnie karmiłam piersią :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2015, 10:36

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milia wrote:
    czy ma któraś na zbyciu clexane 40mg

    A ile sztuk Cię ratuje, bo mi zostało chyba z 6 ampułkostrzykawek

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 8 marca 2016, 02:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata,
    Mam pytanie, jak zmieniłaś godzinę przyjmowania clexane. Robiłaś to stopniowo, przesuwając zastrzyki? Zastanawiam się nad tym, bo teraz biorę clexane o 22 i też mam przeczucie, że akcja zacznie się w nocy..

    Agaata lubi tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 8 marca 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka wrote:
    Agata,
    Mam pytanie, jak zmieniłaś godzinę przyjmowania clexane. Robiłaś to stopniowo, przesuwając zastrzyki? Zastanawiam się nad tym, bo teraz biorę clexane o 22 i też mam przeczucie, że akcja zacznie się w nocy..

    Jeden dzień pominęłam zupełnie wieczorem i następnego dnia zrobiłam rano, a kolejnego bliżej południa.

    Kajka lubi tę wiadomość

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 8 marca 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki za informację :) Też może tak spróbuję, bo jednak większość porodów zaczyna się w nocy..

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos zaglada jeszcze tutaj? Mi.moj.ginekolog powiedzial ze nie ma przeciwskazan do sn ale.moge sobie sama wybrac co chce:(i jaka podjac decyzje?z sn chce zzo

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ