X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród prywatnie - Salve Łódź
Odpowiedz

Poród prywatnie - Salve Łódź

Oceń ten wątek:
  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 13 października 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jakieś opinie na temat Salve w Łodzi?

    Chciałabym rodzić prywatnie, gdyż nie wyobrażam sobie leżenia na sali w towarzystwie innych kobiet (nie lubię towarzystwa obcych osób - bez hejtu ;) )oraz, że mój mąż nie miałby być ze mną przez cały czas/ większość czasu.

    Jakie są Wasze odczucia? Też czujecie się niekomfortowo myśląc, że miałybyście dzielić salę z innymi?

  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 15 października 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Salve są w tej chwili tylko porody na NFZ. Jeśli chcesz rodzić prywatnie, to wybierz ProFamilie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2017, 15:12

    dev319pr___.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 16 października 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze swojego doświadczenia powiem Ci że rodziłam w Madurowiczu. Sala porodowa jest jednoosobowa, mąż może być przy tobie przez cały poród, nie wyganiają, nie przeganiają a wręcz motywują go do pomocy np. Przy różnych pozycjach.
    Natomiast po porodzie sale są jednoosobowe lub dwuosobowe. Ale to i w typowo prywatnym szpitalu jest normą. Męża też Ci nie wygonią. Z jednoosobowej w ogóle a z dwójki to tylko jak druga kobieta go wygoni :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 4 listopada 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej teqz:) polecam Ci Profamilię:) ja rodziłam tam w sierpniu i miałam salę jednoosobową więc byłam tylko ja z dzieciaczkiem cały pobyt. Mąż może wykupić każdą dobę i spać z Wami w pokoju:) Polecam bo ja po c.c prawie w ogóle nie wstawałam z łóżka, mąż robił wszystko przy małym. Nie wyobrażam sobie rodzić w państwowym szpitalu. Gdybyś miała jakieś pytania szczegółowe chętnie odpowiem na priv.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 7 listopada 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa wrote:
    Hej teqz:) polecam Ci Profamilię:) ja rodziłam tam w sierpniu i miałam salę jednoosobową więc byłam tylko ja z dzieciaczkiem cały pobyt. Mąż może wykupić każdą dobę i spać z Wami w pokoju:) Polecam bo ja po c.c prawie w ogóle nie wstawałam z łóżka, mąż robił wszystko przy małym. Nie wyobrażam sobie rodzić w państwowym szpitalu. Gdybyś miała jakieś pytania szczegółowe chętnie odpowiem na priv.
    Hej, dzięki za polecenie :) ile płaciłaś za wszystko?

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 7 listopada 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5500 za porod+ 300zl za kazda dobe meza w pokoju.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 8 listopada 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa wrote:
    5500 za porod+ 300zl za kazda dobe meza w pokoju.
    Dzięki na info :) mam kawałek do Łodzi, ale jestem pod wrażeniem tego szpitala, byle tylko zdążyć dojechać haha :D

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,

    jestem w 34 tyg ciąży zagrożonej przedwczesnym porodem z powodu skracania szyjki i rozwarcia. Szyjka 2 cm i rozwarcie zewnętrzne też 2 cm. Jestem spoza Łodzi. Mój ginekolog mówi, że w razie przedwczesnego porodu mam wybrać tylko Matkę Polkę. Moje pytanie brzmi, czy w Matce Polce można wynająć położną do porodu? Nie znam tam nikogo. Czy macie jakieś namiary i ile to obecnie kosztuje. Co z Salve Medica - czy jeśli nie mam kwalfikacji - tzn nie odbyłam tam rozmowy wstępnej i nagle zaczęłabym rodzić to by mnie przyjęli? Matka Polka ma wyższy stopień referencyjności ale Salve lepsze warunki lokalowe.

    Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Nataliie Koleżanka
    Postów: 46 46

    Wysłany: 26 października 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej odświeże wątek. Dziewczyny czy któraś z was rodziła w Łodzi w prywatnym szpitalu lub planuje i może wie coś więcej. Nigdzie nie mogę znaleść informacji ile za taki poród w Salve lub Medeorze się płaci, jakie są szanse na dofinansowanie i ile mimmo dofinansowania z nfz trzeba zapłacić. Nie wyobrazam sobie rodzić w panstwowym szpitalu w mojej miejscowości i chciałabym przygotować się finansowo

    20 cs, II iui , 12 dni po beta 94, 14 dni po beta 325. :)
    f2w3vfxmlw3djogq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 października 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliie wrote:
    Hej odświeże wątek. Dziewczyny czy któraś z was rodziła w Łodzi w prywatnym szpitalu lub planuje i może wie coś więcej. Nigdzie nie mogę znaleść informacji ile za taki poród w Salve lub Medeorze się płaci, jakie są szanse na dofinansowanie i ile mimmo dofinansowania z nfz trzeba zapłacić. Nie wyobrazam sobie rodzić w panstwowym szpitalu w mojej miejscowości i chciałabym przygotować się finansowo
    Jak pojdziesz na wizyte kwalifikacyjna do salve i do medeoru to porod jest bezplatny, w sensie na nfz.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Nataliie Koleżanka
    Postów: 46 46

    Wysłany: 26 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujesz sie moze czy lepiej jechac dopiero na ta wizyte kwalfikujaca czy moze odrazu prowadzic tam ciaze ? I czy trudno sie zakwalifikować, czy oprócz ciąży niepowikłanej są jeszcze jakies inne kryteria?

    20 cs, II iui , 12 dni po beta 94, 14 dni po beta 325. :)
    f2w3vfxmlw3djogq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 października 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliie wrote:
    A orientujesz sie moze czy lepiej jechac dopiero na ta wizyte kwalfikujaca czy moze odrazu prowadzic tam ciaze ? I czy trudno sie zakwalifikować, czy oprócz ciąży niepowikłanej są jeszcze jakies inne kryteria?
    Wedlug mnie latwo sie dostac. Zdrowa ciaza i raczej problemow nie robia.

    Ja ciazy nie prowadzilam, pojechalm na kwalifikacje do medeoru, mialam wskazanie do cc, lekarz ze mna pogadal, popatrzyl na papier i wyznaczyl termin cc. Tylko dla mnie medeor mial byc w razie czego gdyby odeslali mnie z madurowicza - chcialam miec cc w 'normalnym' szpitalu i na szczescie sie udalo.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Rodziłam w Salve kilka miesięcy temu.
    W skrócie telegraficznym - i Salve i Medeor mają kontrakt z NFZ, za poród nie płacisz. Prywatne porodu przyjmowała Profamilia ale niestety się zawinęła.
    O Medeorze się nie wypowiem bo nie miałam styczności, ale Salve polecam. Program KOC niekoniecznie, jak masz swojego dobrego lekarza na NFZ albo prywatnego to nie musisz przechodzić do Salve, wystarczy odbyć wizytę kwalifikacyjną na koniec ciąży (na NFZ) jak planujesz poród sn to dowolny gin, jak CC "na życzenie" to dziewczyny polecały Wilinskiego (ordynator położniczego), nie wypowiem sie bo rodziłam sn :-).
    Wszystko na NFZ, a warunki jak w prywatnym szpitalu (klima, tv, pokoje 2os, jedzenie ekstra). Z rzeczy istotnych - oddział neonatologiczny II stopnia referencyjnosci, w czego Medeorze nie ma.
    Ja poród i opiekę po wspominam super i polecam.
    Chcesz szczegóły to priv.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Nataliie Koleżanka
    Postów: 46 46

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    Cześć. Rodziłam w Salve kilka miesięcy temu.
    W skrócie telegraficznym - i Salve i Medeor mają kontrakt z NFZ, za poród nie płacisz. Prywatne porodu przyjmowała Profamilia ale niestety się zawinęła.
    O Medeorze się nie wypowiem bo nie miałam styczności, ale Salve polecam. Program KOC niekoniecznie, jak masz swojego dobrego lekarza na NFZ albo prywatnego to nie musisz przechodzić do Salve, wystarczy odbyć wizytę kwalifikacyjną na koniec ciąży (na NFZ) jak planujesz poród sn to dowolny gin, jak CC "na życzenie" to dziewczyny polecały Wilinskiego (ordynator położniczego), nie wypowiem sie bo rodziłam sn :-).
    Wszystko na NFZ, a warunki jak w prywatnym szpitalu (klima, tv, pokoje 2os, jedzenie ekstra). Z rzeczy istotnych - oddział neonatologiczny II stopnia referencyjnosci, w czego Medeorze nie ma.
    Ja poród i opiekę po wspominam super i polecam.
    Chcesz szczegóły to priv.

    Bardzo dziekuje za odpowiedź. Ostatecznie zdecydowalismy się na Medeor ze wzgledu na lekarza prowadzacego ciąże. My jestesmy po inseminacji w Gamecie ale Pani doktor której jestem ogromnie wdzięczna za doprowadzenie nas do ciąży (w tej dziedzinie uwazam ze jest mega fachowcem) nie koniecznie już odpowiadala nam jako lekarz prowadzący ciąże (wszystko traktowala jako pewnik że o tym wiemy i ma dość oschły sposob wyrazania mysli co przy jakich kolwiek problemach potegowalo moj strach). I tak i tak jeździliśmy na prywatne wizyty wiec zdecydowalismy sie przeniesc do dr. Pakalskiego jak narazie jestem zachwycona, nie popędza wizyty jest mega wyrozumiały i cierpliwie i dokładnie wszystko tłumaczy. Licze na to że jeżeli z maluszkiem bedzie wszystko ok uda nam się tam też rodzić na nfz. Jak coś dam znać ;)

    20 cs, II iui , 12 dni po beta 94, 14 dni po beta 325. :)
    f2w3vfxmlw3djogq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-) Mam mieć pod koniec stycznia cc w salve. Chciałam poprosić o Wasze opinie na temat pomocy położnych przy dzieciaczku właśnie po cc, bo słyszałam już bardzo różne opinie. Słyszałam, że po cc najczęściej zabierają dziecko na noc a ja wolałabym zostawić je przy sobie (oczywiście jak stan mi na to pozwoli). Jak wygląda pomoc przy kp?

  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cc na pierwszą noc zabierają dziecko,później masz malucha cały czas. Jest doradca laktacyjny i jak będziesz chciała to pomoże.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
  • madizka1988 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amnezja a czy po cc od razu przewieźli cię na salę dwuosobową? Czy umieścili Cie z drugą dziewczyna dopiero po ustaniu znieczulenia i pionizacji?

  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po przyjęciu do szpitala dostałam swoją salę i później po cięciu od razu na nią wróciłam. Dziewczyna z łózka obok też miała cięcie tego samego dnia i też po cięciu od razu wróciła.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Amnezja:-) po ilu godzinach byłaś pionizowana? długo byłaś w szpitalu po cc?

  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cięcie po 16,o 21 już marudziłam,że mogę wstać :)ale dopiero o 22 pozwolili iść pod prysznic.Do domu wyszłam po 48 godz.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ