X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród naturalny po cc
Odpowiedz

Poród naturalny po cc

Oceń ten wątek:
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy są tu mamusie ,które miały więcej niż 2 CC?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma rodziła SN po 2 CC, w szpitalu, nie było żadnych problemów, tyle, że u niej ostatnie CC przed SN było w odstępie 3 lat.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira,dzięki za odpowiedź. Między pierwszą ,a drugą też miałam 3 lata odstępu ,a teraz chcielibyśmy 3 dziecko ,ale też chciałabym urodzić sama ,lekarz twierdzi ,że nikt nie wyrazi zgody na to...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlkaT89 wrote:
    Leira,dzięki za odpowiedź. Między pierwszą ,a drugą też miałam 3 lata odstępu ,a teraz chcielibyśmy 3 dziecko ,ale też chciałabym urodzić sama ,lekarz twierdzi ,że nikt nie wyrazi zgody na to...

    Lekarz to sobie może pogadać i tyle - Twoim rodzicem nie jest, że może wyrazić zgodę, albo nie ;)

    To czy urodzisz SN w szpitalu, domu czy w lesie, z lekarzem, położną, czy sama ze sobą to Twój wybór i mogą Cię cmoknąć w pompkę ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem ,ale jak lekarza nastraszy to większość się boi konsekwencji...oni dla świętego spokoju wola CC zrobić

  • Anet85 Autorytet
    Postów: 1036 1081

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mi od cc jutro mija 7 lat, termin porodu mam wyznaczony na 27 lutego i generalnie bardzo chciałabym rodzic naturalnie. Teraz zmieniły się standardy opieki okołoporodowej i jeśli zacznei się poród i nie będzie innych przeciwwskazań np. miednicowe płożenie dziecka, makrosomia to możesz rodzić naturalnie. Ja pytałam o to 3 lekarzy, po przyjęciu na IP generalnie decyduje lekarz który Cie przyjmuje, ale zawsze mozne powiedzieć, ze chce sie spróbować sn. W połowie lutego mam jeszcze ocenie blizny po cc i zobaczymy jak będzie;-) Staram się być dobrej myśli....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 12:00

    AlkaT89, Agagusia lubią tę wiadomość

    Córcia - 24.01.2012 r.
    Aniołek mój kochany- 19.02.2018 r (6tc/10tc)
    atdci09kpnkcut41.png
    Przebyty zespół HELLP, PCOS,późna owulacja mutacja: MTHFR_677C-T -heterozygota, PAI-1 4G - homozygota
    ANA3 dsDNA(+)graniczny

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlkaT89 wrote:
    Wiem wiem ,ale jak lekarza nastraszy to większość się boi konsekwencji...oni dla świętego spokoju wola CC zrobić

    Też jestem po CC, które było bezsensowne w moim przypadku, ale za głupia byłam i nie miałam wiedzy. Mam po tych wydarzeniach mega traumę, ale to skłoniło mnie do zgłębienia tematu i mając wiedzę, którą mam teraz, w życiu bym się ani na wywołanie porodu, ani na CC (będące tego następstwem) nie zgodziła. Po tym wszystkim podjęłam decyzję, że jeśli kolejna ciąża będzie fizjologiczna to rodzę w domu. Teraz już zaplanuję ciążę, sprawdzę bliznę przed staraniami i moja noga nie postanie w żadnym szpitalu, nie dobrowolnie. I jak z ciążą będzie OK, to mogą mnie straszyć, ale nie poddam się tej chorej polityce strachu i tym razem moja decyzja będzie już świadoma :)

    AlkaT89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet85 ,dzięki za odpowiedź. Życzę Ci szczęśliwego rozwiązania.

    Leira,dzięki. Przy drugim porodzie dali mi szansę porodu ,ale wydygalam,żałuję codziennie ,miałam sjurczebz kręgosłupa,lekarze mówili ,że w każdej chwili mogę poprosić o CC i głupia poprosiłam ,ale poprostu nie wiedziałam co i jak ...dali mi druga dawkę oksy i po godzinie dostałam odrazu konkretne skurcze co minutę,za szybko niby takie częste. Nie wiem...tak źle znioslam ta CC ,ale chyba psychicznie gorzej... Mam ogromne parcie żeby urodzić( o ile uda się zajść) ,ale lekarz twierdzi ,że po 2 CC nikttl nie weźmie takiej odpowiedzialności. Bym nusiala znaleźć lekarza prowadzącego takiego co w szpitalu pracuje,mam znajoma Panią dr ,ale ok 70 km ,więc daleko żeby jeździć...hmm

    Anet85 lubi tę wiadomość

  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira,a bada się Blizne przed ? Byłam w ubiegłym tygodniu u gina icmowil ,że jedynie przy CC mogliby powiedzieć ,że lepiej nie zachodzić ,a tak to obejrzał czy cienka kreska i mówił ,że obserwuje się żeby nie była różowa.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlkaT89 wrote:
    Leira,dzięki. Przy drugim porodzie dali mi szansę porodu ,ale wydygalam,żałuję codziennie ,miałam sjurczebz kręgosłupa,lekarze mówili ,że w każdej chwili mogę poprosić o CC i głupia poprosiłam ,ale poprostu nie wiedziałam co i jak ...dali mi druga dawkę oksy i po godzinie dostałam odrazu konkretne skurcze co minutę,za szybko niby takie częste. Nie wiem...tak źle znioslam ta CC ,ale chyba psychicznie gorzej... Mam ogromne parcie żeby urodzić( o ile uda się zajść) ,ale lekarz twierdzi ,że po 2 CC nikttl nie weźmie takiej odpowiedzialności. Bym nusiala znaleźć lekarza prowadzącego takiego co w szpitalu pracuje,mam znajoma Panią dr ,ale ok 70 km ,więc daleko żeby jeździć...hmm

    Rozumiem Cię doskonale, ja też miałam elementarne braki wiedzy w wielu kwestiach i byłam podatna na manipulacje ze strony personelu medycznego. Też żałuję, ale w tamtym momencie to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. I tyle.

    A lekarze uważają się za alfy i omegi. To, że on się nie podejmie prowadzenia takiej ciąży - OK, ale na świecie jest wielu innych, którzy się podejmą. Więc spokojnie, zacznij szukać. Mnie też straszą, że nikt się nie zgodzi odebrać porodu domowego po CC - zobaczymy ;) Spotkam się z położnymi, pogadam, przed zaplanowaniem ciąży, sprawdzę bliznę, a potem będę się starać,

    AlkaT89 wrote:
    Leira,a bada się Blizne przed ? Byłam w ubiegłym tygodniu u gina icmowil ,że jedynie przy CC mogliby powiedzieć ,że lepiej nie zachodzić ,a tak to obejrzał czy cienka kreska i mówił ,że obserwuje się żeby nie była różowa.


    Bada się stan macicy w miejscu blizny przez USG. To co widać z zewnątrz nie ma znaczenia - blizna może być piękna, a w macicy zgrubienia, jakieś nierówności, etc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 23:03

    AlkaT89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg wszystko ok ,byłam w ubiegłym tygodniu. Lekarz będzie prowadził ciążę ,ale nie pracuje w szpitalu. Myślę ,że do tego mojego będę chodzić ,a dodatkowo do jakiegoś który pracuje w szpitalu ,tak raz na 1.5 maca... O ile uda się zajść

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy może jest tu jakaś mama,która zaszła w ciąże rok po cc i było wszystko ok?

    AlkaT89 lubi tę wiadomość

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    A czy może jest tu jakaś mama,która zaszła w ciąże rok po cc i było wszystko ok?
    W sensie? a co po cc zalecają czekac jakoś dłużej z kolejną ciążą?

    AlkaT89 lubi tę wiadomość

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia ,ja zaszłam w ciążę pol roku po CC ,było ok do pewnego czasu...ale to z innych przyczyn się nie udało. Pozdrawiam


    Ogólnie zalecają po CC odczekać 2 lata

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    W sensie? a co po cc zalecają czekac jakoś dłużej z kolejną ciążą?

    Tak, z tego co wiem zalecana jest przerwa co najmniej 18 msc

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 lutego 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .. ale macie na myśli, że dwa lata od CC do porodu, czy do zajścia w kolejną ciążę?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 1 lutego 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    A czy może jest tu jakaś mama,która zaszła w ciąże rok po cc i było wszystko ok?
    Ja zaszłam w ciążę kiedy starsza córka miała 10,5 miesiąca. W grudniu 2018 szczęśliwie urodziłam cc dorodnego synka. Od dwóch lekarzy miałam "pozwolenie" na próbę sn(19 miesięcy po pierwszej cesarce) ale nie skorzystałam. Obydwie ciąże były równie bezproblemowe.

    Kwiatosia lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    .. ale macie na myśli, że dwa lata od CC do porodu, czy do zajścia w kolejną ciążę?


    Do zajścia ;)

  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 3 lutego 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 4 lutego 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Ja zaszłam w ciążę kiedy starsza córka miała 10,5 miesiąca. W grudniu 2018 szczęśliwie urodziłam cc dorodnego synka. Od dwóch lekarzy miałam "pozwolenie" na próbę sn(19 miesięcy po pierwszej cesarce) ale nie skorzystałam. Obydwie ciąże były równie bezproblemowe.

    czyli dwie ciążę CC? a jak z blizną? w ciąży nie było żadnych problemów?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ