X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród naturalny a astma oskrzelowa
Odpowiedz

Poród naturalny a astma oskrzelowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy jest tutaj może ktoś kto już rodził mając atsmę oskrzelową, bądź będzie rodzić naturalnie? Za niedługo czeka mnie poród, chciałabym rodzić naturalnie, ale mam obawy czy dam radę urodzić siłami natury. Czy może brałyście w trakcie porodu jakieś leki, wspomagacze by się wam lepiej oddychało? Boję się że dziecko może urodzić się np niedotlenione, bo będe zbyt słaba i nie dam rady.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie rodziłam, ale mam astmę. Zasadniczo warto wybrać się na konsultację do laryngologa/pulmonologa - kto tam cię z astmą prowadzi i poprosić o wypisanie takiego zaświadczenia, że masz astmę. To trzeba pokazać w szpitalu przy przyjęciu, to będę bardziej zwracać uwagę na ciebie pod tym kątem. Poza tym, warto aby lekarz ci tam napisał jakie leki przyjmujesz i zaleca się je wziąć ze sobą i w razie potrzeby ze wszystkich wziewek, na przykład, śmiało można korzystać podczas porodu. Mój lekarz mówi, że zdecydowana większość astmatyczek nie ma żadnego problemu z oddychaniem podczas porodu, gdyż zachodzą wtedy mechanizmy, które generalnie ułatwiają oddychanie :) ale jak będzie trzeba to trzeba użyć standardowego zestawu leków, a jakby się coś działo dalej to w szpitalu na pewno zareagują.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź! Mam w karcie ciąży wpisaną astmę, ale przez mojego ginekologa. Byłam na konsultacji u alergologa ale dowiedziałam się tylko tyle, że o tym powinien zadecydować ginekolog, jak powinnam rodzić. Ale wezmę ze sobą Alvesco i użyję w razie potrzeby:)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ