BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Poród > Poród naturalny a astma oskrzelowa
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

edytkaa93
Autorytet
Postów: 2027
816

Wysłany: 19 czerwca 2018, 17:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam. Czy jest tutaj może ktoś kto już rodził mając atsmę oskrzelową, bądź będzie rodzić naturalnie? Za niedługo czeka mnie poród, chciałabym rodzić naturalnie, ale mam obawy czy dam radę urodzić siłami natury. Czy może brałyście w trakcie porodu jakieś leki, wspomagacze by się wam lepiej oddychało? Boję się że dziecko może urodzić się np niedotlenione, bo będe zbyt słaba i nie dam rady.

17.08.2018 M<33
09.10.2020 A<33

tym_janek
Autorytet
Postów: 2584
2703

Wysłany: 22 czerwca 2018, 01:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jeszcze nie rodziłam, ale mam astmę. Zasadniczo warto wybrać się na konsultację do laryngologa/pulmonologa - kto tam cię z astmą prowadzi i poprosić o wypisanie takiego zaświadczenia, że masz astmę. To trzeba pokazać w szpitalu przy przyjęciu, to będę bardziej zwracać uwagę na ciebie pod tym kątem. Poza tym, warto aby lekarz ci tam napisał jakie leki przyjmujesz i zaleca się je wziąć ze sobą i w razie potrzeby ze wszystkich wziewek, na przykład, śmiało można korzystać podczas porodu. Mój lekarz mówi, że zdecydowana większość astmatyczek nie ma żadnego problemu z oddychaniem podczas porodu, gdyż zachodzą wtedy mechanizmy, które generalnie ułatwiają oddychanie :) ale jak będzie trzeba to trzeba użyć standardowego zestawu leków, a jakby się coś działo dalej to w szpitalu na pewno zareagują.

👧🏼 wrzesień 2018
🧒🏼 sierpień 2020

edytkaa93
Autorytet
Postów: 2027
816

Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:08
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dzięki za odpowiedź! Mam w karcie ciąży wpisaną astmę, ale przez mojego ginekologa. Byłam na konsultacji u alergologa ale dowiedziałam się tylko tyle, że o tym powinien zadecydować ginekolog, jak powinnam rodzić. Ale wezmę ze sobą Alvesco i użyję w razie potrzeby:)

tym_janek lubi tę wiadomość

17.08.2018 M<33
09.10.2020 A<33


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)