X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród - nasze przygotowania, obawy, przemyślenia
Odpowiedz

Poród - nasze przygotowania, obawy, przemyślenia

Oceń ten wątek:
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeczko ja urodzilam rowno w 39tyg ;-) także tydzień wcześniej.obstawiali wagę 3kg a maly urodzil,sie 3350.53cm.10pkt Apgar.
    mój poród wygladal tak ze rano o 9.30odeszly mi wody i wylecial czop sluzowy.pojechalismy do szpitala po badaniach ktg,usg i ordynatora zapytali czy zgodze sie na podanie oxytocyny.nie mialam żadnej akcji żadnego,rozwarcia i żadnego skurczu.ok 14.30 podlaczyli mi kroplowke to jeszcze chodzilam trochę.o 20.12przyszedl na swiat Kacper.takze szybka akcja.skurcze mocne ale nie meczylam sie iles godzin czekajac,na akcje.oxytocyna to nic strasznego..bole parte mialam 12min i na 2wypchniecia urodzilam..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia,a co ty ostatnio tak czesto na porodach hehe:-)

    mnie zrobili tylko test na oksytocyne i po tym ruszylo (tez mialam 2 cm rozwarcia przez ostatnie 2 tyg,moze niech najpierw zrobia ci ten test a jak nic nie da to dopiero oksytocyna,jak nie ma pospiechu to mozna spokojnie robic ten test) po tym tescie mialam skurcze itd,ale to wszystko bylo umiarkowane, jak bole miesiaczkowe- mialam bolesne okresy.(o 23 pierwsze odczuwalne skurcze a 7 rano pelne rozwarcie)
    na parciu dopiero dali mi oksytocyne, ale niewiele ona dawala,troche bardziej bolalo,ale maly i tak zle sie wstawial w kanal ,a po oksytocynie tetno zaczelo mu tylko spadac, poza tym byl przeterminowany 8 dni ,wiec zle juz znosil cala akcje no i cesarka .

    teraz to mi oksytocyny za bardzo podac nie moga,bo beda sie bali ze mi macica peknie.nie wiem czy u mnie cs sie samo zacznie ,w sumei to lepiej miec cc jak jest juz akcja i jakies skurcze

    moja lekarka nie jest za wywwolywaniem dopoki nie skonczy sie 41 tyg ciazy.

    a moja kolezanka osttanio miala wywolywany w 38 tyg,bo chciala miec swojego lekarza na dyzurze i on sie zgodzil -osobiscie uwazam ,ze to za wczesnie jak nie ma potrzeby

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti bo cisza u nas a tu,sie dzieje haha

    no mnie wywolywali bo bardzo,dużo wod odeszlo,lalo sie ostro..i Kacper Malo sie,ruszal wiec nie czekali.u nas w moim,częstochowskim szpitalu ponoc od,odejsci wod do oxytocyny czkaja,12h na rozwój akcji..u mnie nie czekali..hmm mój lekarz byl za natura..i pewnie bym musiała swóje odczekać..ale na szczęście nie bylo go na porodówce a robil operacje,;-) przylazl na,drugi,dzien pogratulować ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 19:50

    patti lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    dzeki za odpowiedzi, juz sie martwie troche mniej. Mialam slaba noc bo myslslam ze urodze bo mnie plecy bolaly jak na okres ale nic sie nie wydarzylo a ja sie tylko nie wyspalam. Ja jestem w Jordanii i tutaj nie ma czegos takiego zeby przenosic i tutaj w 40 tyg wywoluja jesli jest ku temu powod lub gdy dziecko jest gotowe. USG robia co wizyta takze dobrze wiedzą jak sie ma mlode.
    Pasia27 piszesz ze nie bylo twojego lekarza, no wiem ze w Polsce tak jest ze rodzi sie z obojetnie jakim, a u mnie rodzi sie z polozna i ze swoja pania doktor prowadzaca nawet we niedziele o 3 nad ranem. Tutaj lekarze na serio podchodza do swojej pracy a nie na zasadzie usg potrzebne- a to sie rano zrobi bo pan ordynator spi. Bylam na kilku wizytach w PL to wiem, ze lekarz nic nie wie o pacjentce i ze to pacjentka mopwi doktorowi na jkim etapie ciazy jest. Albo powinni miec system komputerowy albo bardziej przykladac sie do swojej pracy mam tu na mysli NFZ oczywiście:)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie u nas niestety jest tak ze jak nie ma Twojego lekarza to nie moze,wejść odebrac poród swojej,pacjentki ;-) no ale moze zadzwonić do kolegi i szepnąć slowko hihi
    ale nie narzekam bo chociaz nie bylo go to przylazil po no i swietnie prowadźil moja ciaze.ufalam mu bardzo,czulam sie bezpiecznie i stabilnie ;-) nigdy mnie nie olal..co prawda to opieka prywatna i co wizyte placilam i za,badania również ale warto bylo ;-)
    poród tez byl fajny!!!!polozne b.duzo pomagaly,tlumaczyly i dbaly o mnie a później o Kacpra..milo wspominam przeswity porodu,bo calego nie pamietam..a to byly tylko4godz :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2014, 21:11

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno w Polsce (a może to zależy od miasta?)od roku są przepisy mówiące, że przy porodzie może towarzyszyć lekarz prowadzący. Nawet jeżeli nie pracuje w danej placówce.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem...u mnie i tak dupa zbita bo mój robil operacje,w tym dniu eh..
    ale przyszdl inny,zarabisty zapytac jak sie mam (juz,przy skurczach ale jeszcze z uśmiechem) i zapytal czy moze isc oglądać NAGI instynkt z SHAron haha
    a sam poród odbierala zaś inna lekarka ;-) no i szyla mnie ;-) to gadala ze tez jest kobieta i ladnie mnie zszyje hehe

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • betinka Autorytet
    Postów: 1827 2128

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do obeznanych w cc :)
    Czy przy dodatnim GBSie przy cc podają antybiotyk? Czy zakładają, że pęcherz płodowy jednak ochroni dziecko?

    https://www.maluchy.pl/li-68923.png
  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj mam indukcje, bo wczoraj bylam na wizycie i okazalo sie że mam cholestaze ciążowa dlatego nie spie i wszystko mnie swedzi. Powiedziala ze nie ma na co czekac i jutro na 13 mam sie stawic w szpitalu. Boje się!!!

    Po badaniu szyji mialam 3 godziny skurcze ale ustaly po paracetamolu i siedzeniu w wannie.

    Potrzebuje wsparcia!!!

    pasia27 lubi tę wiadomość

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeczka, będzie dobrze. Mam dwie znajome, które miały ekspresowe cc, bo dostały cholestazy. Jedna była ledwie w 33tc a druga w 37tc i obydwie mają w pełni zdrowe dzieci.

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeczka trzymam kciuki

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o rybeczka pewnie juz rodzisz w szpitalu.daj znac jak poszlo.powodzenia

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betinka,raczej podaja antybiotyk nawet przy cc.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Urodziłam w środę 27.08.2014 o 18:45 zdrowego synka po przez poród naturalny, nie obylo sie bez nacinania krocza ale poszlo bardzo sprawnie. o 15 podlaczyli mi okscytocyne a o 18:45 bylo juz po. W ciagu 2h rozwarlam sie 5 cm. Mąż ze mna oddychał a jak zaczełam wrzeszczeć to polożna wpadła do sali i mnie sprawdziła maż ja pyta ile cm a ona ze 10cm i nagle cły sztab położnych wpadł na salę i zaczely mnie golić i ubierać się a ja już chcialam przeć i nagle ta lekarka do mnie nie krzyc mozesz przeć w sumie 5 razy parłam i mały wyszedł. Troche mi pomogli wciskajac brzuch. Potem zasnełam na 15 min wtedy mnie zszyli i przewieżli na salę miałam farta ze jedynki były wolne i miałam toalete w pokoju. Potem dostałam kolację i o 22 maż musiał już iść więc poprosiłam położna żeby przyniosła mi małego zebym go mogła zaobaczyć. Po minutach zabrali do Nursery a ja zostałam sama na sali. Mimo wyczerpania kompletnie nie mogłam zasnać. ok rano leki przeciwbólowe przestały działać i zaczelo mnie wszystko boleć. O 8 rano przynieśli mi małego i karmiłam go, przebrałam itp. o 14 wyszliśmy ze szpitala do domu.

    I zaczął sie nowy rozdział w naszym życiu. Już nie odrózniamy dnia od nocy. Mąż bardzo duzo mi pomaga, wstaje do malego. W poniedziałek wraca do pracy ale przyjeżdza moja mama pomóc nam na 3 tygodnie.
    Znikneło mi mleko w 2 dobie i musieliśmy zaczać podawac mieszanke która dali nam w szpitalu. Ale maly ma problemy z twarda kupka i dzisiaj za rada mojej pani doktor kupiliśmy inne zobaczymy jak mały na nia zareaguje. Dzisiaj pojawiły się kropelki z mlekiem także chyba juz wszystko bedzie dobrze. No więć narazie to tyle.

    Zapomniałam dodać imię: Nazwaliśmy małego Amir co z arabskiego oznacza Książe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2014, 00:15

    patti, pasia27 lubią tę wiadomość

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybeczko ,gratulacje :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeczko super!gratulacje!

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 1 września 2014, 02:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nawał melczny, może jakieś rady macie?

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 września 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Główna rada - odciągaj tylko tyle mleka aż odczujesz ulgę (piersi nie będą jak z kamienia). Nie opróżniaj nigdy piersi "do zera" (chodzi mi o używanie laktatora lub ręcznie) bo piersi będą produkować jeszcze więcej mleka. Za kilka dni to minie i laktacja się ustabilizuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluje :D az zazdroszczę ;]

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 1 września 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostawiaj dziecko czesto,przed karmieniem dobrze wziac cieply prysznic zeby ogrzac piersi,mleko wowczas samo wyplywa,po karmieniu zimne oklady na piersi.ja moczylam pieluszki tetrowe w zimnej wodzie i okladalam piersi.u mnie podzialalo

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ